طرز تهیه موم اپیلاسیون
اگر شما زمان کافی برای رفتن به آرایشگاه و اپیلاسیون موهای زائد را ندارید می توانید با یادگیری طرز تهیه موم در منزل با مواد طبیعی به راحتی و با صرفه جویی وقت و حفظ سلامت پوستتان از شر موهای زائد خلاص شوید.

طرز تهیه موم اپیلاسیون خانگی برای رفع موهای زائد

از جمله بهترین راه ها برای خلاص شدن از دست موهای زائد استفاده از موم است زیرا چندین روز طول میکشد تا موها مجددا از ریشه رشد کنند اما برای اینکار رفتن به آرایشگاه وقت زیادی از شما می گیرد پس ما روش تهیه ی موم خانگی را به شما توضیح می دهیم تا به راحتی و بدون اتلاف وقت این کار را در خانه انجام دهید و از موم های خانگی به جای موم های شیمیایی استفاده کنید.در این بخش از دنیای مد از نمناک چندین روش برای زدودن موهای زائد آورده شده تا مجبور نباشید از کرم های موبر و دستگاه های اپیلاسیون استفاده کنید .

طرز تهیه موم اپیلاسیون

چگونه موم خانگی درست کنیم؟

طرز و روش تهیه موم شکری برای اپیلاسیون

3 راه برای تهیه ی موم خانگی و خلاص شدن از دست مو های زائد وجود دارد :

روش اول:

نصف فنجان آبلیمو و 2 فنجان آب و 3 فنجان عسل را باهم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش آید و بعد از آن به مدت 30 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید و مخلوط را هم بزنید وقتی رنگ مخلوط تیره شد موم آماده است در ضمن می توانید برای تهیه ی این موم از عسل یا شکری که قابل خوردن نباشد و تاریخ مصرف گذشته نیز استفاده کنید .

ساخت وکس طبیعی

درست کردن موم اپیلاسیون با عسل یا شکر

روش دوم:

دریک تابه یک فنجان شکر بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید تا کمی رنگش عوض شود و هنگامی که کاراملی شد نصف فنجان آب لیمو ترش و یک فنجان عسل بیفزایید این مخلوط را می توانید در یک شیشه نگهداری کنید و اگر مواد خیلی سفت شد مقدار کمی به اندازه یک قاشق سوپ خوری آب بیفزایید .

طرز تهیه موم اپیلاسیون در منزل

طرز تهیه موم خانگی برای رفع موهای زائد بدن

روش سوم:

دو فنجان شکر را با یک چهارم آبلیمو و یک چهارم فنجان آب روی حرارت قرار دهید بعد از اینکه جوش آمد 30 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا رنگش تیره شود این موم بعد از سرد شدن سفت میشود .

روش پاکسازی موهای زائد بدن با وکس طبیعی

مقداری از موم را با استفاده از کارد، قاشق، دست تان، یا چوب بستنی بزرگ؛ بردارید و به شکل دایره در آورید. توپ مومی را با دستتان به جایی که می خواهید پاکسازی کنید و با کمک یک چوب بستنی بزرگ موم را روی پوست بکشید. با دست یا به کمک پارچه، موم را به سرعت در جهت مخالف رویش موبردارید. اگر از دست استفاده می کنید ، با کمک نوک انگشتان لبه ی موم را بلند کنید و سریع آن را بکشید.

پاکسازی موهای زائد بدن

آموزش پاکسازی موهای زائد بدن با وکس طبیعی در خانه

نکاتی مهم درباره موم اپیلاسیون

  • قبل از انجام کار به جهت رویش موها توجه کنید تا احتمال فرو رفتن موبه داخل پوست و التهاب و چرکی شدن (فولیکولیت) به حداقل برسد.
  • حرارت موم قبل از تماس با بدن باید کنترل شود.
  • حساسیت به پارچه، کاغذ و موم ممکن است موجب قرمزی، خارش، تورم و ایجاد تاول روی پوست شود.
  • کمی پودر بچه قبل از موم زدن برای زیر بغل یا جاهای حساس بزنید تا رطوبت را جذب کند.
  • برای تسکین پوست بعد از اپیلاسیون و شستشوی پوست از پودر بچه استفاده کنید.
  • پوست بیکینی و زیر بغل را بکشید تا راحت تر بتوانید اپیلاسیون کنید.
  • بعد از اپیلاسیون صابون نزنید و فقط بدن خود را با آبگرم بشویید.
  • برای جلوگیری از رشد موها در زیر پوست به صورت مکرر از موم برای اپیلاسون استفاده نکنید.

 

3 روش و طرز تهیه موم خانگی و طبیعی برای اپیلاسیون موهای زائد

4.42127
این مطلب مفید بود ؟1893234
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : اپیلاسیون
وبگردی