بعد از وکس
بعد از وکس صورت و بدن مشکلات پوستی مانند قرمزی پوست یا جوش ایجاد می شود اما برای جلوگیری از آن ها روش هایی وجود دارد.

بخوانید و رعایت کنید ؛ بعد از وکس چه کنیم؟

وکس کردن موهای زاید از صورت و بدن با استفاده از وکس های داغ، پدهای نخی و یا پدهای آماده صورت می گیرد و باعث می شود که موهای لطیف و ضخیم روی صورت از بین بروند و پوستمان نرم شود.

وکس کردن هزینه کمتری نسبت به دیگر روش های از بین بردن موهای زائد دارد؛ مخصوصاً اگر خودتان این کار را انجام دهید، اگر چه مراحلی هستند که باید بعد از وکس کردن آنها را به کار بگیرید تا پوست شما واکنش نشان ندهد و فرقی ندارد که وکس روی بدن یا روی صورتتان باشد. وکس کردن صورت در بعضی افراد باعث می شود که پوستشان به سرعت واکنش نشان دهد پس بسیار مهم است که بدانید در این مواقع باید چه کار کرد.

 بعد از وکس

بعد از وکس چه باید کرد؟

توصیه های خانگی و گیاهی برای حفط زیبایی و جوانی پوست بعد وکس

این بخش از دنیای مد نمناک در غالب یک سری باید و نبایدها به شما خواهد گفت که بعد وکس چه اقداماتی میتوان انجام داد.

1. پوست تان را با نارون کوهی بشویید چرا که نارون کوهی ضد عفونی کننده و نرم کننده پوست است.

2. داخل حوله چند تکه یخ بیاندازید و آن را بعد از وکس روی پوست تمیز قرار دهید، این کار باعث می شود که از قرمز شدن پوست جلوگیری کنید و احساس راحتی داشته باشید.

3. از محصولات مرطوب کننده مثل روغن بچه استفاده کنید که باعث می شود اضافات وکس از روی پوست تمیز شوند و همچنین رطوبت را به پوست شما می بخشند.

4. فردای روزی که وکس کردید نیز دوباره از مرطوب کننده استفاده کنید که لوسیون های خنک کننده آلوئه ورا گزینه مناسبی می باشد و می توانید ژل تازه آن را از برگ استخراج کنید و به پوست تان بزنید.

5. از مواد آرایشی که حاوی مواد معدنی هستند استفاده کنید که از قرمز شدن پوست جلوگیری کرده باشید که این نوع از لوازم آرایشی اجازه می دهد تا پوست شما نفس بکشد.

 کرم برای بعد از وکس

مراقبت های بعد از وکس با لوسیون ها

بعد از وکس کردن چه کارهایی را نکنیم؟

این که بدانید بعد از وکس کردن باید چه کارهایی انجام دهید، کافی نیست، پس حتما این موارد را هم در ذهن داشته باشید:

1. اگر فردای آن روز پوست شما ملتهب نشد و اثری از قرمزی در آن نبود، می توانید با آرامی آن را لایه برداری کنید تا آفات موهای زائد از بین برود و البته یادتان باشد که تا 24 ساعت بعد هرگز لایه برداری را شروع نکنید.

2. پیش از این هم در دنیای مد نمناک گفتیم که دستانتان را از محلی که وکس کرده اید دور کنید، زیرا با لمس بیش از حد این قسمت ها باکتری وارد پوست خواهد شد.

3. از مکان های عمومی و جاهایی مثل حمام بخار، سونا، استخر و غیره استفاده نکنید چرا که در این مواقع پوست شما حساس است و امکان وجود عفونت وجود دارد .

4 . تا چند روز به جای حمام کردن فقط دوش سطحی بگیرید.

5. بیش از حد ورزش نکنید، زیرا باعث می شود که به شدت عرق کنید .

6. اگر قسمت بیکینی را وکس کرده اید، از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.

7. با جوش های خود بازی نکنید، این کار باعث می شود که جوش ها بیشتر شوند و به جای آن از داروی مخصوص استفاده کنید.

8. قبل از شروع قاعدگی و نزدیک به آن وکس نکنید زیرا در این مواقع پوست شما حساس است.

9. محرک هایی مثل نوشیدن های انرژی زا یا کافئین دار را تا چند ساعت قبل از وکس کردن مصرف نکنید، زیرا این نوشیدنی ها حساسیت پوست شما را افزایش می دهند.

 مراقبت بعد از اپیلاسیون

نکاتی که قبل و بعد از وکس باید رعایت کنید

مشکلات پوستی بعد وکس و راه حل آنها

اینکه بدانید بعد از وکس باید چه کارهایی انجام دهید و چه کارهایی انجام ندهید، بسیار مهم است، اما بعضی از افراد ممکن است به بعضی از مواد آلرژی داشته باشند پس بهتر است که واکنش های آلرژیک خود را شناسایی کنید که این علائم می توانند شامل قرمزی، خارش، سوزش و ... باشند.

اگر چه بیشتر این عکس العمل ها شدید نیستند، اما بعضی از افراد می توانند عکس العمل های جدی مثل شوک آنافیلاکتیک داشته باشند پس بهتر است توانایی مدیریت چنین شرایطی را داشته باشید.

قرمزی

یکی از رایج ترین واکنش ها مخصوصاً بعد از وکس صورت، قرمز شدن پوست است و نباید از این قرمزی خجالت بکشید و ناحیه بالای لب بیشتر از همه در معرض این واکنش قرار دارد ، انگار که سبیل قرمز در آورده اید.

باید چه کار کنیم؟

برای چنین واکنشی بهتر است که یک قالب یخ را به مدت 10 دقیقه روی آن قسمت قرار دهید تا قرمزی و التهاب آن کاهش پیدا کند.

 درمان قرمزی پوست بعد از وکس

درمان جوش و قرمزی پوست بعد از وکس صورت

جوش و ورم

دومین واکنش بعد از وکس کردن مخصوصاً در ناحیه صورت، به وجود آمدن جوش ها برآمدگی ها است، شاید بسیار برای شما خجالت آور باشد اما این جوش ها معمولا در اثر باکتری ایجاد می شود.

چه کار کنیم؟

بسیار مهم است که ناحیه وکس شده را مثل دست، انگشت و ناخن ها را تمیز نگه دارید و بعد از وکس کردن هرگز به این محل ها دست نزنید و به آرامی آن قسمت را شست و شو دهید که یکی از دلایل به وجود آمدن جوش ها، موهای زیر پوستی هستند که لایه برداری می تواند از آن ها جلوگیری کند.

کهیر یا واکنشهای آلرژیک

سومین واکنش رایج بعد از وکس کردن، کهیر زدن است، این علامت می تواند نشانه واکنش آلرژیک بدن شما به موادی در وکس باشد و این اتفاق زمانی می افتد که موادی باعث واکنش آلرژیک در پوست شما شده باشند، حتما مواد مصنوعی و رنگ های مصنوعی به کار رفته وکس را مطالعه کنید که این مواد می توانند حاوی اسانس اسطوخودوس باشند که بعضی از افراد به آنها حساسیت دارند.

کهیر ها برآمدگی های خارجی هستند که معمولا ساعت ها باقی می مانند و قرص های بِنادریل می توانند در آرام کردن و رفع کهیرها موثر باشند.

 

باید و نبایدهای مهم بعد وکس موهای زائد برای مراقبت از پوست

4.276
این مطلب مفید بود ؟6412
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی