اسکار 2021
فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار 2021 معرفی شد و به همین بهانه مروری بر جوایز و افتخارات این فیلم خواهیم داشت.

فیلم خورشید نماینده سینمای ایران در اسکار 2021

فیلم سینمایی خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و تهیه کنندگی امیر بنان به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار 2021 انتخاب شد.

به بهانه انتخاب فیلم خورشید به عنوان نماینده ایران در اسکار به سراغ جوایز و افتخارات این فیلم پرطرفدار مجید مجیدی رفته ایم و به بررسی این افتخارات پرداختیم که توصیه میکنیم تا پایان این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه ما باشید.

خورشید فیلم پرافتخار مجید مجیدی در اسکار 2021

فیلم خورشید سال 98 ساخته شد و برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و مورد استقبال بسیاری از مردم و داوران این جشنواره قرار گرفت.

این فیلم که به مانند دیگر فیلم های مجید مجیدی با موضوع دغدغه ای اجتماعی ساخته شد معضل کودکان کار را محوریت قصه قرار داد و استفاده از کودکان کار در این فیلم باعث جذابیت های بیشتر این اثر شد.

فیلم خورشید

جوایز فیلم خورشید در جشنواره فجر

فیلم خورشید برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در بخش های مختلف نامزد دریافت جایزه شد.

این فیلم سینمایی در جشنواره فجر 38 موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین طراحی صحنه شد و بازیگران نوجوان فیلم خورشید جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره را از آن خود کردند.

مجید مجیدی

جوایز فیلم خورشید در جشنواره ونیز

فیلم خورشید در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز 2020 به نمایش درآمد و توانست نظرات مثبت زیادی را در این جشنواره دریافت کند.

این فیلم مجید مجیدی در جشنواره ونیز نامزد دریافت شیر طلایی بهترین فیلم شد و در نهایت توانست جایزه فانوس جادویی بخش جنبی جشنواره فیلم ونیز را دریافت کند و جایزه بهترین بازیگر نوظهور این جشنواره هم به روح الله زمانی بازیگر نوجوان فیلم خورشید رسید.

فیلم خورشید

جوایز فیلم خورشید در جشنواره کودک و نوجوان

فیلم خورشید مجید مجیدی که در جشنواره های مختلف خوش درخشیده بود در سی و سومین دوره جشنواره کودک و نوجوان به نمایش درآمد و توانست جوایز مختلفی کسب کند.

این فیلم سینمایی در بخش مسابقه بین الملل جشنواره کودک و نوجوان موفق به دریافت پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم، پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای مجید مجیدی و پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر برای روح الله زمانی شد و در بخش مسابقه سینمای ایران هم مجید مجیدی برای کارگردانی این فیلم توانست پروانه زرین بهترین کارگردانی را از آن خود کند.

بازیگران فیلم خورشید

بازیگران فیلم خورشید عبارتند از:

علی نصیریان

جوایز و افتخارات فیلم خورشید نماینده سینمای ایران در اسکار 2021

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی