وسط زمین کجاست

نقطه وسط زمین دقیقا کجاست ؟

کد مطلب : 76405زمان مطالعه : 3 دقیقه
آیا می دانید که وسط زمین کجاست؟ یا مرکز دنیا در کجا قرار دارد؟وسط کره زمین و مرکز دنیا ویژگی های منحصربه فردی دارند که توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.

نظریه های مختلف در مورد نقطه ی وسط یا مرکز زمین

همان طور که می دانید جهان و این عالم با پدیده بیگ بنگ نزدیک به 13.7 میلیارد سال پیش پدیدار شد و در طول زمان ها کم کم گسترده گشت. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که نقطه وسط جهان کجاست؟ و این قسمت نسبت به قسمت های دیگر دنیا چه ویژگی هایی دارد؟ این سوال پاسخ های متعددی دارد که در این بخش از نمناک به آن پرداخته ایم.

وسط کره زمین کجا است؟

وسط زمین کجاست؟

پاسخ شماره 1 : همه جا

توضیح :مرکز این توسعه و گستردگی همه جا است. فرقی ندارد که در کدام نقطه از این جهان هستید، در هر صورت همه چیز در حال توسعه و گسترده شدن می باشد، علاوه بر این که از جای خود نیز حرکت می کند.

ممکن است که اکنون این سوال برایتان پیش بیاید که آیا ما در کنار جهان های دیگر قرار داریم؟ مطمئناً اگر یک تلسکوپ بسیار قوی داشته باشید و بتوانید کل مسیر کهکشانی جهان را مشاهده کنید، به نظرتان آیا تعداد جهان های بیشتری را در یک طرف زمین نسبت به دیگری پیدا می کنید؟ خیر. تقریباً دو طرف زمین به یک اندازه به چشم خواهند آمد اما به این معنی نیست که زمین دقیقا در مرکز قرار گرفته است.

حال بیایید این عالم یا کیهان را به عنوان یک بالن در نظر بگیریم که هوا داخل آن را پر کرده است. خودتان را به عنوان یک نقطه در داخل این بالون و در کنار نقاط بی شمار دیگر تصور کنید. همزمان که بالن بزرگ تر می شود، نقاط دیگر از شما فاصله می گیرند، در حقیقت هر نقطه از دیگری هم فاصله می گیرد و این فاصله گرفتن ها با سرعت یکسان انجام می شود. فرقی ندارد که شما در قالب یک نقطه نمایانگر چه چیزی هستید اما همانطور که به نظر می رسد، شما مرکز گستردگی این بالن می باشید. دقیقاً در فضای سه بعدی نیز همین اتفاق رخ می دهد.

پاسخ شماره 2 : مکه مکرمه

توضیح :تحقیقات فلکی نشان دهنده این است که مکه مکرمه مرکز کره زمین است. ارکان کعبه به سمت چهار جهت اصلی قرار دارند، «حجرالاسود» به سمت شرق، «رکن یمانی» به سمت جنوب، «رکن شامی» به سمت شمال و «رکن عراقی» نیز به سمت غرب قرار دارد. چنانچه در بخش سرگرمی نمناک اشاره شده است تحقیقات نشان می دهد که مکه مکرمه در مرکز خشکی های کره زمین می باشد و خشکی های جهان به طور مساوی اطراف مکه مکرمه تقسیم شده اند.

اسلام دین میانه رو در منهج، روش، در مکان و موقعیت جغرافیایی است ، رحمت و عدل خداوندی اقتضا می کرده است که مکه ی مکرمه در وسط کره زمین قرار گیرد تا انتشار نور اسلام برای تمام جهان آسان باشد. همچنین مبعث پیامبر در این نقطه از جهان قرار گرفته است که نشان میدهد مکه مکرمه در وسط جهان قرار دارد. در قرآن کریم خداوند خورشید و پیامبر صلی الله علیه و آله را به سراج تشبیه کرده است. زیرا خورشید مرکز منظومه شمسی است، مکه مکرمه مرکز زمین قرار دارد.

 وسط کره زمین کجا است؟

پاسخ شماره 3: شهر تولسا در ایالت آکلاهما آمریکا

توضیح :این شهر که در دنیا به فستیوال پرشور موسیقی معروف است، مرکزی ترین نقطه دنیا با ویژگی های عجیب صوتی است. این نقطه که در پل پیاده روی خیابان بوستون بین خیابان آرچر و خیابان یکم قرار دارد، دو دایره داخل هم یکی به قطر 76 سانتی متر و دیگری به قطر 2/5 مترمی باشد که کاملا با 13 ردیف، آجر پوش شده تا از دیگر نقاط اطرافش متمایز باشد. اگر شما به وسط دایره کوچک تر بروید و یکی از دوستانتان را صدا بزنید، انعکاس صدای خودتان را چندین برابر بلندتر از صدای اصلی می شنوید. اما کسانی که در بیرون دایره هستند، نمی توانند این انعکاس صدا را بشنوند و شما که در داخل دایره قرار دارید، صدای کسانی که در بیرون دایره ایستاده اند را به صورت عجیب و غریب می شنوید. به این دایره «اتاق فریاد» می گویند.

این دایره در دهه 1980 آن هم به صورت کاملا اتفاقی و زمان بازسازی پل کشف شد. برخی علت ناهنجاری صوتی این دایره را انرژی های کیهانی جمع شده در این دایره و عده ای علت این اتفاق های عجیب را روح های جهان موازی می دانند، عده دیگری هم تیغه های فلزی ای که برای تقسیم بندی این دایره ها به کار رفته را علت این صداها و برخی دیگر دیوار مدوری که بخشی از اطراف دایره را احاطه کرده است را علت ایجاد این صداها می دانند.

نقطه وسط و مرکز زمین دقیقا کجاست ؟ مکه یا ....

410
این مطلب مفید بود ؟82
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ف
برچسب : آیا میدانید
وبگردی