بورد
سیستم مورد نیاز پریمیر ضروری ترین بخش تدوین به شمار میرود که اگر از سخت افزار مناسب نرم افزار پریمیر استفاده نشود تدوین نیز با مشکل مواجه می شود. برای اینکه بتوانید بهترین سخت افزار مناسب پریمیر را انتخاب کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

چه سخت افزاری برای پریمیر مناسب است؟

برای استفاده از یک سری برنامه های تدوین فیلم مانند پریمیر نیاز به فراهم کردن سخت افزار مورد نیاز پریمیر است تا این برنامه بتواند با کمترین لگ زدن به کاربران سرویس دهد. همانطور که می دانید اجرای بدون دردسر برنامه های گرافیکی که تعدادشان هم کم نیست، منوط به خریداری یک سیستم مناسب است. اگر در حال حاضر قصد دارید که از برنامه های شرکت ادوبی مانند نرم افزار پریمیر استفاده کنید، در این مطلب به صورت حرفه ای به مشخصات سیستم مورد نیاز پریمیر و سایر نرم افزارها خواهیم پرداخت.

البته قبل از هر چیزی عنوان کنیم که صرفاً بالا بودن توان قطعات یک سیستم به معنای داشتن قدرت کافی برای اجرای برنامه های گرافیکی مانند نرم افزار پریمیر نیست و برای این منظور باید بر اساس نیاز خود اقدام به تهیه یا اصطلاحاً بستن کیس مورد نظر کرد. حال بهمراه یکدیگر مشخصات سیستم مورد نیاز پریمیر را با هم بررسی می کنیم:

سی پی یو (CPU) مناسب برای نرم افزار پریمیر

سی پی یوها به انواع مختلف مانند اینتل (Intel)، ای ام دی (AMD) و زئون وورک (Xeon) دسته بندی می شوند. در همین ابتدا بگوییم که به هیچ وجه به سراغ سی پی یو زئون نروید چرا که برای انجام کارهای گرافیکی از جمله سه بعدی یا حتی انیمیشن به نوع بهتری از سی پی یو نیاز خواهید داشت. نوع AMD نیز پیشنهاد نمی شود چرا که قدرت سی پی یو اینتل از این مدل بسیار بهتر است پس لزومی به استفاده از آن نخواهد بود.
انتخاب سیستم مناسب برای پریمیر

البته بسیاری از افراد به دلیل اینکه AMD به صورت کلی می تواند قطعه ی خنک کننده تری باشد، آن را انتخاب برتر می دانند اما ما چنین توصیه ای نداریم چرا که معتقدیم کار خنک کنندگی را باید بر عهده کولر سی پی یو است. پس برای اجرای بهتر برنامه پریمیر یا افترافکت انتخاب cpu نوع اینتل مناسب تر خواهد بود، اما نکته ی مهم اینجاست که در انتخاب مدل سی پی یو اینتل نیز باید دو موضوع سرعت فرکانس و مقدار هسته را نیز در نظر بگیرید چرا که هر کدام از این موارد برای اجرای بدون اشکال پروژه های پریمیر مخصوصاً در تایم لاین برنامه، دارای اهمیت است. پس اولین مورد برای سیستم مورد نیاز پریمیر به انتخاب مناسب سی پی یو اختصاص می یابد. یادتان باشد که نحوه خروجی گرفتن از پریمیر نیز تاثیر بسزایی در مصرف cpu دارد.

هارد دیسک مورد نیاز برای نرم افزار پریمیر چیست؟

هارد دیسک ها هم در انواع مختلفی وجود دارند که نوع اول آن را می توان به هارد دیسک ساتا اختصاص داد. این مدل از هارد دیسک ها با توجه به برچسب های رنگی روی آنها از قابلیت های متفاوتی برخوردار هستند. اگر می خواهید از چنین هاردهایی استفاده کنید توصیه داریم که از سریع ترین آنها بهره ببرید چرا که تدوین فیلم نیازمند سرعت مناسب است.
درمقابل هاردهای SSD نیز وجود دارند که سرعت سه برابری نسبت به هاردهای ساتا دارند. پر واضح است که این گونه هاردها به خوبی می توانند در ویرایش فیلم و یا حتی استفاده از جلوه های ویژه به کمک کاربران بیایند. البته تنها اشکال این گونه هاردها ظرفت کمتر آنها نسبت به هاردهای ساتا است. به طور کلی اگر از لحاظ قیمتی مشکلی ندارید، توصیه می کنیم که از هارد SDD استفاده کنید چرا که به خوبی می تواند شما را در ویرایش انواع ویدئو در برنامه Premiere کمک کند.
استفاده از نرم افزار پریمیر

سیستم مورد نیاز پریمیر:کارت گرافیک با کیفیت

همانطور که حتماً می دانید کارت های گرافیک در مدل های مختلف وجود دارد و پر واضح است که برای استفاده از برنامه هایی مانند پریمیر باید از مدل های با کیفیت مانند RTX و GTX استفاده کرد. البته ناگفته نماند که نباید از کارت گرافیک های ATI استفاده کرد چرا که شما را در اجرای برنامه های گرافیکی مانند پریمیر Premiere بسیار اذیت کرده و به شدت انجام کارهای مختلف با پریمیر را برایتان محدود خواهد کرد. به صورت کلی می توانید از کارت گرافیک های اینتل که در واقع روی مادربورد قرار دارند بهره ببرید و یا اینکه از کارت های نوع GTX استفاده کنید.

حافظه (RAM) کافی از اجزای اصلی برای سخت افزار مورد نیاز پریمیر است

وجود یک حافظه ی RAM مناسب برای حداقل سخت افزار پریمیر ضروری به نظر می رسد. برای این منظور پیشنهاد می کنیم که از رم بالاتر از 8 گیگابایت استفاده کنید؛ البته این موضوع را نیز در نظر بگیرید که اگر به قصد آشنایی و یادگیری با نرم افزار Premiere با آن کار می کنید، البته رم های پایین تر نیز می تواند کارتان را راه بیندازد. با این حال به طور کلی باید در انتخاب یک رم مناسب پروژه های آینده خود را نیز در نظر بگیرید، چرا که ممکن است با پروژه های بزرگتری روبرو شوید که به رم بیشتری احتیاج داشته باشند. ضمنا برای اینکه در پروژه های سنگین خود زمان کمتری را خرج کنید و به کیفیت بالاتری دست یابید میتوانید از دانلود پروژه آماده پریمیر در سایت رسانه فارسی استفاده کنید

جمع بندی سخت افزار ادوبی پریمیر

با توجه به موارد گفته شده در این مقاله مشخص شد که برای اجرای برنامه های گرافیکی مانند Premiere که ممکن است گاهاً با پروژه های سنگین نیز دست و پنجه نرم کند، الزاماً نیازی به استفاده از سیستم های ابر قدرت نیست اما با این حال یادگیری و آموزش پریمیر و حتی کار کردن با آنها نیاز به حدقل سیستم مورد نیاز پریمیر را دارد تا کاربران با دغدغه ی کمتری به استفاده از آن بپردازند. 
https://www.resanefarsi.ir

سیستم مورد نیاز برای نرم افزار پریمیر

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی