حال و هوای پاییزی گردش در اهواز

کد مطلب : 93651زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مطلب به حال و هوای پاییزی گرد در اهواز پرداخته شده است.

اهواز را دیگر همه شما می‌شناسید اما شاید برخی از ما هنوز نتوانسته باشیم به این شهر بی‌نظیر سفری داشته باشیم. در یک‌کلام باید به شما بگویم اهواز دو فصل را برای شما به تصویر می‌کشد. یا همیشه گرم و تابستانی است یا اینکه شما با سفر به اهواز شاهد یک‌هوای بارانی معتدل پاییزی هستید. از همین رو منتظر بارش برف یا سرد شدن غیرمنتظره هوا در این شهر نباشید. شما هم اگر می‌خواهید به این شهر سفر کنید می‌توانید با تهیه بلیط لحظه آخری شیراز اهواز  (علی بابا) و رزرو هتل در شیراز یا اهواز به این شهر زیبا سفر کنید. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم قدری پیرامون آب‌وهوای مناسب این فصل برای سفر مطالبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. پس با ما همراه باشید تا بهترین سفر برای شما تداعی شود.

بهترین زمان سفر به اهواز را بدانیم

همان‌طور که در ابتدای این مقاله اشاره شد با سفر به اهواز یا سفر تابستانی یا پاییزی را تجربه خواهید کرد. پاییز این شهر شبیه به سایر پاییزهای که تاکنون دیده‌اید نیست چون خبری از زرد شدن برگ درختان نیست؛ یعنی شما بارش باران در یک شهر سرسبز را شاهد خواهید بود. اوایل بهار به اهواز سفر کنید تا سوز و سرمای باقی‌مانده از اسفند را تجربه کنید.

به‌گونه‌ای که تمام شهر سرسبز است اما نسیم خنکی مدام در خال وزیدن است. از اواخر بهار یعنی خردادماه هوا آرام‌آرام رو به گرمی می‌رود و تقریباً شاهد هوای گرم و شرجی خواهید بود. از همین رو برای کسانی که با آب‌وهوای اهواز و خوزستان آشنایی ندارند. سفر در این فصل خیلی توصیه نمی‌شود. هوا رفته‌رفته در مردادماه گرم می‌شود و این گرما تا شهریور همچنان ادامه دارد. در فصل پاییز که بهترین فصل برای سفر به این شهر است هوا رفته‌رفته خنک می‌شود. به‌گونه‌ای که در آبان ماه با سردی هوا بارش‌های پراکنده باران نیز کم‌کم خودنمایی می‌کند. فصل زمستان اهواز به فصل باران معروف است. از همین رو شرایط آب‌وهوایی در این فصل به‌گونه‌ای است که حتی سطح شهر پر از آب می‌شود و در برخی مواقع تردد دشوار می‌گردد.

پل سیاه اهواز

پل سیاه اهواز

بهتر است با تماشای پل سیاه اهواز سفر به این شهر بی‌نظیر را آغاز کنید. این پل در آثار ملی به ثبت رسیده است پس تماشای آن خارج از لطف نخواهد بود. ازآنجایی‌که پایه‌های آن به رنگ سیاه است به این نام شهرت گرفته است. از سوی دیگر قدمت صدساله این پل ارتباطی در جنوب کشور سبب شده است افراد زیادی به تماشای آن مهمان شوند. یکی از بولد ترین دستاوردهای این پل جابجایی آذوقه و مهمات در جنگ جهانی دوم برای سربازان روسی بوده است. پل سیاه بیش از هزار متر طول و 6 متر عرض دارد. برای تماشای این پل دیدنی می‌توانید به اهواز، رود کارون و محله عامری بروید تا بدون هیچ محدودیتی شاهد یکی از آثار ملی ثبت‌شده باشید.

پل سفید اهواز

اگر بخواهیم یکی دیگر از مکان‌های دیدنی این شهر را به شما معرفی کنیم نوبت به پل سفید اهواز می‌رسد. این پل معلق به پل هلالی نیز معروف است و از نمادهای مهم این شهر به شمار می‌آید. از یادگاری‌های دوره پهلوی است که توسط یک شرکت سوئیسی در سال 1315 روند ساخت آن دنبال شده است و امروز در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. طول این پل نیز چیزی در حدود 500 متر و عرض آن نزدیک به 10 متر است. برای تماشای پل سفید می‌توانید به‌صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی همه‌روزه به اهواز، رود کارون، حدفاصل میدان شهدا و خیابان فلسطین بروید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این پل در شب دیدنی‌های بیشتری را برای شما به تصویر می‌کشد.

پل طبیعت کیان پارس اهواز

ازآنجایی‌که این پل دو پارک زیبای اهواز بهنام‌های پارک ساحلی و پارک لاله را به یکدیگر وصل می‌کند. در شهر اهواز بسیار شهرت دارد. چون شما به‌راحتی با پیاده‌روی بر روی این پل می‌توانید کارون را زیر پای خود مشاهده کنید. از جذابیت‌های این پل طول آن است که نزدیک به 500 متر و عرضی در حدود 5 متر است و برای اتراق و تفریح در کنار خانواده بهترین گزینه انتخابی در حین گردش محسوب می‌شود. باید به شما بگویم حتی از روی این پل شما می‌توانید به ماهیگیری نیز بپردازید. کافی است به اهواز میان دو پارک ساحلی و لاله سری بزنید و از هرکسی بپرسید شمارا به سمت این پل راهنمایی می‌کند.

قدم زدن در شهر اهواز

کلام آخر پیرامون حال و هوای پاییز

همان‌طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید برای سفر به اهواز دو فصل در پیش روی شما قرار دارد. فصل تابستان گرم و فصل پاییز بارانی انتخاب‌های است که برای این سفر در پیش روی شما قرار دارد. البته که فصل بهار هم انتخابی ایده ال برای شما محسوب می‌شود به‌شرط آنکه در ابتدای فرودین این سفر را دنبال کنید. چون هرچقدر به تابستان نزدیک‌تر شوید هوا شرجی‌تر می‌شود. برای سفر به این شهر در فصل پاییز یا زمستان باید حتماً بارانی همراه داشته باشید چون این شهر به شهر باران در این فصل لقب می‌گیرد. به‌گونه‌ای که شما می‌توانید آب‌گرفتگی در سطح شهر را به‌راحتی در حین تردد شاهد باشید. امید است با تماشای پل‌های زیبایی که در شهر اهواز و در نزدیکی پل کارون به شما معرفی شد. بتوانید اوقات خوشی را برای خود و خانواده‌تان بسازید. در همین راستا نیز توصیه می‌شود به‌منظور تهیه بلیط لحظه آخری شیراز اهواز علی بابا و رزرو هتل در شیراز   به وب‌سایت معتبر علی بابا سری بزنید.

حال و هوای پاییزی گردش در اهواز

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی