هواپیما
استانبول سفری که نه نیازی به ویزا دارد و نه هزینه آن نسبت به دیگر کشور‌ها در سطح بالاتری قرار گرفته است. شهری که هم جای تفریح دارد و هم جای خرید، بنابراین بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه برای تمام سنین است.

ارزان‌ترین بلیط استانبول به تهران 

برای آنکه بتوانید هزینه‌های سفر خود به استانبول را کاهش دهید، باید تمام جوانب را در نظر بگیرید. در این شرایط بهتر است به سراغ مواردی بروید که در نهایت بتوانید اولین و آخرین قدم برای این سفر را با پایین‌ترین هزینه بردارید. در اینجا روش‌هایی را به شما معرفی کردیم که در این مسیر به شما کمک کند: 

استفاده از بلیط چارتر به‌جای سیستمی

بلیط‌های چارتری مربوط به صندلی‌هایی هستند که توسط یک شرکت هواپیمایی خاص خریداری شده و در نهایت با قیمتی متفاوت‌تر از بلیط‌های سیستمی به فروش می‌رسند. قیمت این بلیط‌ها، در زمان‌های مختلف و بر اساس شرایطی که چارترکننده تعیین می‌کند، متفاوت است. اگر در اسنپ تریپ، بلیط‌ها را نگاه کنید، خواهید دید که پرواز‌های چارتری و سیستمی مشخص شده‌اند. درهرصورت قیمتی که برای چارتر اعلام می‌شود بسیار پایین‌تر از بلیط‌های سیستمی است. 
تفاوت بلیط سیستمی و چارتری در قیمت آنهاست. معمولا آژانس‌های هواپیمایی هزینه کمتری را بابت این بلیط‌ها دریافت خواهند کرد. اما در مقابل امکان استرداد آن‌ها نیز وجود ندارد. علاوه بر این معمولا بلیط‌های چارتری قیمتی یکسان را برای همه افراد بزرگسال و خردسال دارند. 

2.خرید بلیط سفر در لحظات آخر قبل از پرواز

بلیط‌های لحظه آخری روش دیگری برای سفر هستند که در این حالت بلیط‌هایی که توسط چارتر خریداری شده و به فروش نرسیده، با قیمتی حتی کمتر از نصف مبلغ اصلی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. قیمت بلیط لحظه آخری اسنپ تریپ معمولا یک روز مانده به پرواز اعلام می‌شود. 

3.انتخاب زمان مناسب سفر

سعی کنید زمانی که برای سفر به استانبول و برگشت انتخاب می‌کنید، در مواقعی باشد که مسافر کمتر است. به‌عنوان‌مثال در روز‌هایی که تخفیفات به اوج می‌رسد یا در روز‌هایی مانند بهار و تابستان که اغلب مسافران به این شهر سفر می‌‎‌کنند، نباشد. چرا که مطمئنا هزینه بالایی را برایتان در پی خواهد داشت. 

4.انتخاب ایرلاین

عامل دیگری که در مبلغ نهایی بلیط هواپیما مؤثر است، مربوط به ایرلاینی است که آن بلیط را به فروش می‌رساند. احتمالا این موضوع را در زمان تهیه بلیط استانبول به تهران خواهید دید. کیفیت پرواز و شهرت ایرلاین تعیین‌کننده قیمت نهایی بلیط‌هایی است که به فروش می‌رساند. البته نوع هواپیمایی که این ایرلاین‌ها ارائه می‌دهد نیز در قیمت تأثیر دارد. هرچه هواپیما مدرن‌تر باشد، قیمت بلیط نیز بیشتر خواهد شد. 

مقایسه قیمت بلیط‌های چارتری، سیستمی و لحظه آخری

سفر هوایی

برای آنکه بتوانید درک بهتری از تفاوت قیمت‌های پرواز خارجی داشته باشید، آن‌ها را در یک جدول برایتان آورده‌ایم. اعدادی که در اینجا عنوان شده مربوط به شهریور 1401 است. 

بلیط چارتریبلیط سیستمی
گران‌ترینارزان‌ترینگران‌ترینارزان‌ترین
8.360.000 4.800.000 13.900.000 5.200.000
پرواز ایران‌ایرپرواز آتاپرواز ایر فرانسپرواز ایر تور

همچنین پرواز خارجی لحظه آخری مربوط به پرواز چارتر قشم ایر در روزی که این مطلب نوشته شده، برابر با 4.500.000 تومان است. البته هر چه به ساعت پرواز نزدیک‌تر شوید، در صورت وجود صندلی خالی این عدد کمتر نیز خواهد شد. با این جدول و مطالبی که در این قسمت عنوان شد، اکنون به‌راحتی می‌توانید بلیط سفر خود را با کمترین هزینه خریداری کنید. با این کار مقدار زیادی از هزینه کل سفر شما کاهش پیدا خواهد کرد. 

بهترین زمان خرید بلیط تهران استانبول

سفر با هواپیما

برای خرید پرواز خارجی سفر به استانبول و برگشت، همه چیز بستگی به برنامه‌ریزی شما دارد. اگر هتلی را انتخاب کرده و در آنجا اقامت داشتید، مطمئنا روز خاصی باید اتاق خود را ترک کنید، در این صورت باید حتما بلیط خود را از قبل خریداری کرده باشید تا مجبور نشوید هزینه اضافه‌ای را برای آن پرداخت کنید. 
بهتر است از همان ابتدای سفر خود بلیط را به‌صورت رفت‌وبرگشت تهیه کنید. در مواردی زمان سفر برای شما اهمیتی ندارد که در این شرایط می‌توانید از بلیط‌های لحظه آخری، دقیقا در روز برگشت خود استفاده کنید. 

سخن پایانی

سفر به استانبول مطمئنا یکی از جذاب‌ترین خاطرات شما را خواهد ساخت. به شرطی که بتوانید هزینه‌های خود را در این سفر به کمترین میزان ممکن برسانید. برای استفاده از خدمات خرید بلیط می‌توانید روی اسنپ تریپ حساب کنید. 

بهترین روش خرید بلیط استانبول تهران

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی