چربی زیر بغل
اگر شماهم متوجه تجمع مقداری چربی در زیر بغلتان شده اید بهتر است علت به وجود آمدن چربی زیر بغل را بدانید تا دچار مشکل نشوید.

آنچه درباره چربی زیر بغل بهتر است بدانید

آیا تا به حال متوجه شده اید که پوست و چربی اضافه ای در ناحیه زیر بغل تان وجود دارد؛ ‌مخصوصا زمانی که لباس حلقه ای تنگ می پوشید؟! این اتفاق در بین اکثر افراد رایج است و ربطی هم به جنسیت یا وزن ندارد. احتمالا شما هم دلتان بخواهد لباس های تنگ بپوشید که در چنین حالتی این پوست و گوشت اضافه بیرون می زند.

در واقع ژنتیک نقش مهمی در قرار گرفتن و توزیعِ چربی ها در قسمت های مختلف بدن دارد؛ بنابراین چربی زیر بغل هم می تواند نتیجه ژنتیک باشد و ربطی به لباس پوشیدن یا عادات و سبک زندگی شما ندارد. به هر حال وجود بافت اضافه در زیر بغل از لحاظ بصری ظاهر خوبی را ایجاد نمی کند و ممکن است اعتماد به نفس تان را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما سوال اینجاست که چرا این چربی ها ظاهر می شوند؟

زیر بغل

این چربی ها حاصل بافت اضافه سینه هستند

اگر چه ممکن است شبیهِ هم به نظر برسند، اما چربی زیر بغل و بافت سینه کاملاً متفاوت هستند. چنانچه در بخش های قبلی سلامت نمناک هم گفته شد، چربی زیر بغل از جنس چربی است؛ اما بافت سینه کمی متفاوت از آن است و شبیه به بافت ران می باشد که گاهی اوقات این دو بافت شباهت بسیار زیادی پیدا می کنند و در نتیجه تشخیص شان سخت می شود که آیا این چربی به خاطر بافت اضافه سینه بیرون زده یا به خاطر چربی زیر بغل است.

اگر این برآمدگی برای بافت سینه هایتان باشد، ممکن است در طول مراحل هورمونی در چرخه ماهانه؛ درست همانطور که سینه های شما تغییر شکل داده و حساس می شوند، بافت زیر بغل نیز تغییر کند یا حتی ممکن است ملتهب، توده ای یا بزرگتر از چربی طبیعی زیر بغل باشد. از طرفی با افزایش وزن، بافت سینه و زیر بغل بیشتر و برجسته تر خواهند شد.

حقیقتی که خانمها باید درباره چربی زیر بغل بدانند

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ن/ن.ح
وبگردی