مو قشنگ ترین حیوانات

مو قشنگ ترین حیوانات دنیا

کد مطلب : 78261زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر فکر می کنید که تقریبا همه ی خصوصیات ظاهری حیوانات روی کره ی زمین را می شناسید، سخت در اشتباه اید در این قسمت ما به معرفی مو قشنگ ترین حیوانات جهان پرداخته ایم.

با مو قشنگ ترین حیوانات جهان آشنا شوید

با دیدن حیوانات از نزدیک می توان عزت، عشق بی قید و شرط، گذشت، اعتماد و صلح را آموخت. برخی از آن ها حتی می توانند الهامی از مدل مو به شما ارائه دهند که ممکن است باعث حسادت تان هم بشود. در این قسمت از سرگرمی و گوناگون نمناک به معرفی مو قشنگ ترین حیوانات پرداخته ایم.

زیباترین مو های در حیوانات

1. مرغ لهستانی

مرغ های لهستانی محبوب ترین نژاد مرغ تاجدار در جهان هستند که بومی کشور لهستان می باشند. این مرغ نر از یک نژاد بی نظیر با تاجی بزرگ و زیبا آراسته شده است. این مرغ ها از قرن 16 به بعد در اروپا بسیار محبوب شده اند به طوری که در بسیاری از نقاشی ها و ادبیات هنرمندان ایتالیایی و هلندی وجود دارد.

مرغ لهستانی

این نژاد ممکن است مانند مرغ های بدون سر به نظر برسند زیرا بیشتر سرآن ها با تاجی بزرگ پوشانده شده است. مرغ لهستانی همچنین دارای شانه ای V شکل می باشد. پرهای زیبای او دارای تنوع رنگی از جمله مشکی، طلایی ونقره ای است.

2. گوسفند دماغ سیاه والیس

گوسفند دماغ سیاه والیس یک نژاد از گوسفند های خانگی شگفت انگیز هستند که در منطقه والیس سوئیس زندگی می کنند. این نژاد گوسفند به دلیل پشم های ضخیم و زیبایش شناخته شده و معروف است. آن ها برای زندگی در کوه های مرتفع سوئیس سازگار شده اند و در شیب دارترین قسمت کوه های آلپ سوئیس چرا می کنند.

مو گوسفند

3. مرغ ابریشمی

مرغ های کرکی ابریشمی یکی از زیباترین نژاد های مرغ ها در جهان است. همان طور که از نامش پیداست پر های مرغ ابریشمی حالت "ابریشم " دارند. برخلاف نژاد مرغ های دیگر ، مرغ های ابریشمی دارای پوست و استخوان سفید هستند. آن ها همچنین 5-4 انگشت دارند. این ویژگی آن ها را بسیار منحصر به فرد و ایده آل می کند. مرغ ابریشمی در چین یافت می شود و هم اکنون در سراسر آسیا محبوب شده است. پرهای آن ها در رنگ های متنوع ظاهر می شود و همچنین ماهیتی بسیار لطیف دارند.

4. گوسفند راکا

راکا، نژاد منحصر به فردی از گوسفندان بوده که بومی کشور مجارستان است. آن ها به خاطر شاخ های جذاب پیچ دار و پشم ضخیم شناخته شده اند. رنگ پشم گوسفند راکا از قهوه ای تا قهوه ای روشن و سیاه متفاوت است. برخی از این گوسفندان نیز با پشم سفید رنگ وجود دارند. طول اصلی پشم آنان بین 25-30 سانتی متر است. شاخ های مارپیچی بلند نیز یکی دیگر از جذابیت های اصلی گوسفندان راکا می باشد . طول شاخ های گوسفند بزرگسال به طور متوسط 50 سانتی متر است. این گوسفندان برای گوشت،پشم و شیر پرورش داده می شوند.

 گوسفند راکا

5. اسب کولی

اسب های کولی به دلیل موهای ضخیم در قسمت پایین پا و موهای ابریشمی و صافشان تحسین می شوند و مورد توجه قرار می گیرند. آن ها به عنوان اسب جیپسی، اسب رنگی ، جیپسی وحشی و ایرلندی نیز شناخته می شوند. رنگ نیم تنه اسب کولی در الگوهای مختلف ظاهر می شود اما سیاه و سفید رایج ترین می باشد.

پاهای پر موی این نژاد از اسب، آن را منحصر به فرد کرده است. این مو را می توان در زیر زانوی پای جلویی و هوک پای عقب اسب کولی مشاهده کرد. اگرچه این پاهای مودار جلوه زیبایی به اسب داده است اما میتواند او را با مشکلاتی روبرو کند. موهای سنگین روی پاهای آن ها احتمالا گل ولای زیادی را جمع می کند و حرکت آنان را دشوار می سازد.

6. خوکچه هندی با موهای بلند

خوکچه هندی یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان است. نژادهای زیادی از این حیوان وجود دارد که از نظر شکل ظاهری متفاوت است. برخی از نژاد ها به دلیل موهای نرم و بلندشان قابل توجه هستند. برخی از نژادهای مو بلند خوکچه های هندی عبارتند از:ابریشمی، پرو، آلپاکا، کرونت، مرینو، لونکاریا، شبا و تکسل.

بیشتر این نژادها موهای ابریشمی براقی دارند و در انواع مختلف رنگی ظاهر می شوند.

خوکچه هندی

7. گربه نروژین فارست

گربه نروژین فارست یک گربه خانگی جذاب با بدنی محکم و پوششی از موهای پر و بلند است . این گربه در نروژ به عنوان Skogkatt نیز شناخته می شود. گربه نروژین فارست برای زنده ماندن در زمستان های سرد نروژ سازگاری خوبی دارد. پوشش پشمی بلند آن ها همچنین ضد آب بوده و دربیشتر رنگ ها دیده می شود. گربه نروژین فارست شباهت زیادی به نژاد موهای بلند آمریکایی دارند. چشم بادامی و سر مثلثی شکل گربه نروژین فارست ، آن ها را منحصر به فرد و قابل تشخیص می کند. آن ها بسیار بازیگوش و مهمان نواز هستند و همچنین با حیوانات خانگی دیگر در خانه کنار می آیند.

8. سگ کمندرو

نژاد سگ کمندرو بسیار باهوش و محافظ می باشد. آن ها به دلیل موهای متراکم سفیدشان قابل توجه هستند. نیم تنه غیر معمول سگ کمندرو باعث شده که آنها همانند یک طناب چهارپا به نظر برسند. پوشش ضخیم سگ های کمندرو به آن ها کمک می کند تا در شرایط شدید آب و هوایی زنده بمانند.

سگ کمندرو

سگ های کمندرو تا 76 سانتی متر (قد) دارند، که یکی از بزرگترین سگ های جهان به حساب می آیند . رشد کامل تارهای ضخیم و سنگین سگ های کمندرو 5 سال طول می کشد . تارهای سفید و طنابی شکل بلند آن ها بین 20-27سانتی متر است . تارهای سفید سگ های کمندرو به شانه زدن احتیاجی ندارند و برای پیشگیری از ایجاد انگل باید تمیز نگه داشته شوند.

9. گاو هایلند

گاو هایلند یک نژاد زیبا از گاو اسکاتلندی با شاخ های بلند و بدنی پر از کرک و موی بسیار بلند است. این یکی از قدیمی ترین نژاد گاو در جهان است. موهای ضخیم به آن ها کمک می کند تا در شرایط سخت مناطق مرتفع اسکاتلند زنده بمانند. پوشش گاوهای هایلند در انواع رنگ ها از جمله قرمز، مشکی، سیاه، زرد مایل به قرمز و نقره ای وجود دارد.

گاوهای هایلند از شاخ های بلند و قوی خود برای سوراخ کردن و یافتن پوشش گیاهی در فصل زمستان از میان برف های ضخیم استفاده می کنند. شاخ ها همچنین به آن ها کمک می کند تا در برابر شکارچیان مانند شیرهای کوهی و خرس ها دفاع کنند.

گاو هایلند

10. سگ لهاسا آپسو

لهاسا آپسو یک سگ مو بلند جذاب است که بومی تبت می باشد. آن ها صدها سال برای محافظت از صومعه های بودایی تربیت شده اند. در زبان تبتی "لهاسا آپسو" به معنای "سگ مو بلند" است. همانطور که از نام آن ها مشخص است ، بدنی پر مو و متراکم دارند. رنگ بدن آن ها سیاه، سفید، قرمز و نقره ای است.

طول سگ های لهاسا آپسو 25.5 سانتی متر و وزن آن ها به 6 کیلوگرم می رسد. آن ها بسیار اجتماعی و محافظ هستند و همچنین برای تبدیل شدن به یک سگ مطیع به آموزش های زیادی نیاز دارند. موهای بلند سگ های لهاسا آپسو نیاز به شانه زنی مکرر دارد.

مو قشنگ ترین حیوانات جهان + تصاویر

4.541
این مطلب مفید بود ؟374
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی