ماسک صورت

خواص ماسک تخم مرغ برای پوست صورت

کد مطلب : 82700زمان مطالعه : 4 دقیقه
به شما یاد می دهیم که ماسک های صورت تخم مرغ که به عنوان حالت دهنده پوست، کاهش چربی و جوانسازی پوست استفاده می شوند را در خانه درست کنید.

چطور با تخم مرغ ماسک صورت درست کنیم

تخم مرغ عنصر اصلی در بسیاری از دستورالعمل های آشپزی، از املت گرفته تا کیک ها و غذاهای سرخ کردنی محسوب می شود. اما آیا می دانید که سفیده تخم مرغ ممکن است حاوی برخی فواید برای پوست باشد؟ ماسک های صورت تخم مرغ به عنوان حالت دهنده پوست، کاهش چربی پوست و حتی جوانسازی پوست به فروش می رسند. ما در این مقاله به بررسی سفیده تخم مرغ و فوایدی که ماسک آن برای پوست دارد می پردازیم.

ماسک تخم مرغ

فواید ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست

گفته می شود که ماسک سفیده تخم مرغ به درمان چندین بیماری پوستی کمک می کند (چروک های ریز و درشت و غیره.) همچنین گفته می شود که می توانید از سفیده تخم مرغ برای روشن کردن پوست استفاده کنید. این لیست از خواص بسیار حیرت انگیز است! اما آیا این ادعاها صحیح هستند؟ برای تعیین اعتبار این ادعاها، به بررسی این موضوع می پردازیم که هر یک از عناصر موجود در تخم مرغ، چطور بر روی پوست تاثیر می گذارند.

تقویت آب رسانی پوست

یکی از فواید استفاده از سفیده تخم مرغ، توانایی آن در افزایش آب رسانی پوست است. پروتئین های موجود در ماسک صورت سفیده تخم مرغ به عنوان نوعی ماده مرطوب کننده عمل می کنند. هیومکتانت ماده ای مرطوب کننده محسوب می شود که دارای ساختاری مولکولی با چندین گروه هیدروفیلیک (آب دوست) مانند گروه های هیدروکسیل (OH) و / یا آمین ها〖NH〗_2 () است.
آلبومین سفیده تخم مرغ همانند بسیاری از پروتئین های موجود در سفیده تخم مرغ، دارای ساختار شیمیایی حاوی هر دو گروه OH و 〖NH〗_2 است. گروه های OH و NH با آب پیوند هیدروژنی برقرار می کنند، یعنی این پروه ها اساساً مولکول آب را «چنگ می زنند» و آن را بر روی پوست نگه می دارند. رطوبت گیرها باعث کند شدن تبخیر آب می شوند و بنابراین پوست را مرطوب نگه می دارند.

جوانسازی پوست

از آنجا که پروتئین های موجود در ماسک صورت سفیده تخم مرغ می توانند به حفظ رطوبت در پوست کمک کنند، ممکن است برخی خواص موقتی ضد پیری ایجاد نمایند. این به این دلیل است که آب رسانی زیاد سبب حجم بالای پوست می شود که به طور موثری پوست را پر گوشت نشان می دهد و باعث می شود خطوط و چین و چروک ها کمتر دیده شوند. با این حال، این اثر گذرا و موقتی است (به محض کاهش میزان رطوبت پوست، خطوط و چین و چروک ها به اندازه اصلی خود بر می گردند). به همین دلیل، می توان از ماسک صورت سفیده تخم مرغ برای ایجاد اثر سفت شدن موقت پوست استفاده کرد.

از بین بردن باکتری عامل جوش

یکی دیگر از فواید استفاده از ماسک صورت سفیده تخم مرغ، خاصیت ضد باکتریایی آن است که به دلیل پروتئین لیزوزیم ایجاد می گردد. لیزوزیم توانایی لیز کردن (شکستن) دیواره برخی از باکتری های گرم مثبت را دارد. باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه، باکتری گرم مثبت است که سبب ایجاد آکنه می شود.
به گفته دکتر نابت تاجمیر ریاحی متخصص پوست، ضایعات پوستی خفیف هنگام مسدود شدن منافذ با چربی و سلول های مرده پوست ایجاد می شوند. سپس، باکتری های پروپیونی باکتریوم جمع شده و منافذ ملتهب می شود و در نهایت منجر به تشکیل جوش می شود. از آنجا که پروتئین لیزوزیم موجود در سفید تخم مرغ می تواند سبب از بین رفتن پروپیونی باکتریوم شود، ماسک صورت سفیده تخم مرغ می تواند به جلوگیری از ایجاد ضایعات پوستی کمک کند.
ماسک صورت سفیده تخم مرغ می تواند به جذب چربی اضافی پوست نیز کمک کند، در نتیجه، به کاهش احتمال مسدود شدن منافذ پوست نیز کمک می کند.
خواص ماسک تخم مرغ

مواد مغذی و فواید زرده تخم مرغ برای پوست

مواد مغذی موجود در زرده تخم مرغ که پوست از آن بهره می برد:
 
جدول

انواع ماسک تخم مرغ برای صورت

برخی از انواع ماسک های تخم مرغ برای پوست عبارتند از:

ماسک صورت لیمو و سفیده تخم مرغ

نوع پوست:پوست چرب
این ماسک صورت برای پوست های چرب بسیار مناسب است و به دلیل دارا بودن لیمو، به عنوان یک ماده سفید کننده طبیعی عمل می کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک عدد تخم مرغ و نصف لیمو است. پوسته تخم مرغ را شکسته و سفیده آن را جدا کرده و در یک کاسه بریزید. آب لیمو را اضافه کنید.
مدتی کاملاً هم بزنید و یک لایه نازک از آن را به صورت ماسک روی صورت خود بمالید. اجازه دهید حدود 10 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این ماسک صورت سفیده تخم مرغ را 2 یا 3 بار در هفته استفاده کنید و منتظر نتایج موثر آن باشید.
ماسک صورت لیمو و سفیده تخم مرغ

ماسک صورت نشاسته ذرت و تخم مرغ

نوع پوست:برای پوست نرمال
ترکیب نشاسته ذرت و سفید تخم مرغ می تواند به عنوان یک پاک کننده کامل پوست عمل کند. آنچه نیاز دارید تنها 1 عدد تخم مرغ و 2 قاشق چای خوری نشاسته ذرت است. سفیده تخم مرغ را خارج کرده و به ظرفی منتقل کنید. 2 قاشق چای خوری نشاسته ذرت به آن اضافه کنید و هر دو را کاملاً مخلوط کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 10-15 دقیقه روی پوست باقی بماند. پوست خود را با آب بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.

ماسک صورت روغن نارگیل و تخم مرغ

نوع پوست:برای پوست خشک
اگر پوست خشک دارید، این ماسک صورت برای شما مناسب است. آنچه نیاز دارید آب لیمو، روغن نارگیل و یک عدد تخم مرغ است. پوسته تخم مرغ را شکسته و سفیده آن جدا کرده و در یک کاسه بریزید. تخم مرغ را مخلوط کرده و 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل و 1 قاشق چایخوری آب لیمو به آن اضافه کنید.
ماسک را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند. سپس پوست خود را با آب معمولی بشویید. این روش را 2 یا 3 بار در هفته تکرار کنید تا پوستی مرطوب، حجیم و لطیف داشته باشید.

خواص ماسک تخم مرغ برای پوست صورت

35
این مطلب مفید بود ؟32
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی