تولد
خوشمزه ترین غذای دنیا
یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا قرمه‌ سبزی است. اسم این غذای ایرانی حتی در لیست 50 کشوری که غذاهایشان مورد بررسی بوده، قرار گرفته است.

رتبه ایران در لیست خوشمزه ترین غذاهای دنیا

چندی پیش دوآ لیپا خواننده و ترانه نویس انگلیسی با استوری کردن چند باره غذاهای ایرانی علاقه خود را به خوردن کباب کوبیده، جوجه کباب و... نشان داد و حالا خبر می رسد که غذاهای ایرانی نه تنها به ذائقه این خواننده و بسیاری از گردشگران خارجی خوش آمده اند بلکه رتبه 24 را در بین خوشمزه ترین غذاهای جهان به خود اختصاص داده و قرمه‌سبزی به عنوان غذای شاخص ایرانی‌ها و جزو بهترین غذاهای جهان قرار گرفته است. در ادامه این بخش از نمناک به شما خواهیم گفت که کدام کشورها خوشمزه ترین غذاهای جهان را دارند.

خوشمزه ترین غذای دنیا

رتبه برتر خوشمزه ترین غذای دنیا متعلق به کدام کشور است؟

پایگاه اطلاع‌رسانی Taste atlas به تازگی کشورهای مختلف را از نظر خوشمزه ترین نوع غذاها رده بندی نموده است. بر اساس نظر این سایت که در امر رتبه‌بندی غذاهای جهانی فعالیت می‌کند، رتبه اول تا سوم بهترین غذاها به کشورهای ایتالیا، یونان و اسپانیا اختصاص داده می شود.

پاستا، پیتزا، اسپاگتی و لازانیا جزو بهترین غذاهای ایتالیایی بوده و غذاهای دریایی همچون خرچنگ، میگو و انواع ماهی و صدف‌ها از شاخص ترین و خوشمزه ترین غذاهای یونانی می باشند. برنج زعفرانی نیز جزو مشهورترین و بهترین غذای اسپانیایی‌ها معرفی شده است.

در این رده بندی ژاپن، هند، مکزیک و ترکیه به ترتیب رتبه 4 و 5 و 6 و 7 را به خود اختصاص داده اند.

قورمه سبزی چندمین غذای خوشمزه جهان است؟

ایران در بین 50 کشوری که غذاهایشان مورد بررسی قرار گرفته، رتبه 24 را دارد و در این بین قرمه‌سبزی به عنوان غذای شاخص ایرانی‌ها و جزو بهترین غذاهای جهان اعلام شده است البته کباب‌های ایران نیز جزو معروف ترین غذاهای ایرانی از دید گردشگران خارجی هستند.

قورمه سبزی

خوشمزه ترین غذاهای جهان؛ رتبه قورمه سبزی چنده؟

522
این مطلب مفید بود ؟220
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی