تولد
لباس زیر بچه گانه
والدین باید حساسیت بالایی نسبت به لباس زیر کودک به دلیل تماس مستقیم با بدن او داشته باشند و هنگام خرید لباس زیر بچه گانه به نکات مهمی توجه کنند.

خرید لباس بچه و راهنمای انتخاب لباس زیر مناسب کودک

اهمیت خرید لباس بچه، فقط به قیمت و مدل لباس کودک ختم نمیشود و شما باید بحث سلامت پوست فرزند دلبندتان را نیز مد نظر بگیرید؛ اینجاست که اهمیت دقت و داشتن اطلاعات کافی برای خرید سالم، روشن می شود.
انتخاب و خرید یک لباس زیر مناسب برای کودک، موردی است که اکثر والدین آن را به راحتی و بدون توجه به مسئله ای بجز رنگ و طرح یا قیمت، انجام می دهند.
در نگاه اول ممکن است ساده به نظر برسد؛ اما همین تکه لباس های کوچک، جزئیات مهمی هستند که باید آن ها را مد نظر قرار دهید. با ما در این بخش از راهنمای خرید لباس کودک در نمناک همراه شوید که قصد داریم بگوییم که چگونه و با توجه به چه مواردی، می بایست برای کوچولوی خود، این خرید را انجام دهید.

قابلیت تنفس پارچه

بسیار مهم است پارچه منافذی داشته باشد که پوست نوزاد بتواند داخل آن تنفس کند و رطوبت تجمع پیدا نکند، زیرا عامل انتقال عفونت خواهد بود.

لباس زیر بچه گانه

سفتی و استحکام

لباس زیر باید خاصیت کشسانی داشته باشد؛ اما از طرفی هم نباید شل و وارفته باشد. باید لباس زیر را به اندازه ای سفت در نظر بگیرید که هم احساس ناراحتی و سختی به وجود نیاورد و هم این که پوشک را نگه دارد.

نرمی پارچه

بسیار مهم است پارچه ای که انتخاب می کنید، نرم باشد تا پوست کودک تان آسیب نبیند و از اینکه آن لباس را به تن کرده، احساس ناراحتی نکند.

کیفیت بالا

مواد به کار رفته شده در لباس زیر اهمیت بسیار زیادی دارند. توصیه می‌ کنیم هرگز از جنس پلی استر یا فیبر های صنعتی استفاده نکنید. قابلیت جذب این پارچه ها پایین است و از طرفی باعث ایجاد واکنش آلرژیک می شوند.

لباس زیر نوزاد

سایز مناسب

سایز لباس زیر برای کودک باید مناسب باشد. اگر خیلی بزرگتر باشد، در استفاده از پوشک دچار مشکل خواهید شد. اگر خیلی کوچک باشد، کودک احساس راحتی نخواهد داشت و پوستش آسیب می بیند.

در نظر گرفتن فصل

بسیار مهم است لباس زیر کودک دمای بدن را تنظیم کند، رطوبت را به خود جذب کرده و روی پوست کودک نگه ندارد. از طرفی حس گرمی و خنکی بیرون روی آن تاثیرگذار نباشد. در فصل تابستان باید از پارچه های سبک با ساق کوتاه استفاده کنید و در فصل زمستان برعکس عمل نمایید.

قبل خرید لباس زیر بچه گانه؛ حتما اینو بخونید

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی