دین و مذهب

اعتکاف
اعتکاف پرورش جسم و جان است. روزه که خود عبادتی ارزشمند است شرط اعتکاف است و حضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است، در واقع اعتکاف آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت است.
احکام رهن خانه

احکام شرعی رهن خانه از نظر مراجع تقلید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در فصل نقل و انتقالات منازل برای برخی از افراد این موضوع سوال است که احکام رهن خانه چیست و آیا رهن کامل خانه اشکال دارد؟ مراجع تقلید نظرات خود را درباره تمام این سوالان بیان کرده اند.
سجده زیارت عاشورا

راز سجده زیارت عاشورا و احکام آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فرازی با معنا در بخش پایانی زیارت عاشورا وجود دارد که بنا به روایات خواندن آن باید در حالت سجده انجام شود، در ادامه با تمام آنچه باید درباره سجده زیارت عاشورا بدانید آشنا می شوید.
اعمال عید غدیر

اعمال کامل شب و روز عید غدیرخم در مفاتیح

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روز هجدهم ماه ذی الحجه، روز مهم و بزرگی در تاریخ اسلام است. روز عید غدیر خم روز انتصاب حضرت علی(ع) به امامت است که دارای اعمال خاص و پر فضیلتی است.
نماز توبه

نحوه خواندن نماز توبه و استغفار

زمان مطالعه : 3 دقیقه
قصد ما از ارایه ی این مطلب آموزش نماز توبه برای کسانی که ایمان به خدا آورده و روی از کاری ناشایسته برگردانده اند.
چهلم مرده

چرا برای اموات چهلم میگیریم ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دلیل گرفتن چهلم برای اموات چیست و چگونه باید چهلم مرده را محاسبه کرد؟ برای اغلب افراد این موضوع سوال است که فلسفه گرفتن چهلم برای مرده چیست.
تاریخ ماه محرم

تاریخ دقیق شروع و پایان ماه محرم امسال

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ماه محرم یکی از ماه های حرام می باشد و نخستین ماه تقویم اسلامی است، در ادامه از تاریخ دقیق شروع و پایان ماه محرم سال 1399 مطلع خواهید شد.
سوره الرحمن

فضیلت و معجزات عروس قرآن "سوره الرحمن"

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سوره الرحمن را عروس قرآن می خوانند چرا که فضیلت و خواص سوره ی الرحمن بقدری است که این لقب برازنده ی آن است چنانچه حضرت زهرا(س) قرائت کننده ی سوره الرحمن را ساکن بهشت فردوس می خوانند.
حکم کاشت ناخن و مژه

نظر مراجع تقلید در مورد کاشت مژه و ناخن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
حکم شرعی کاشت ناخن و مژه را از منظر مراجع عظام تقلید آیت الله بهجت و آیت الله خامنه ای و سایر مراجع عظام را در در ادامه می خوانید.
کاشت ناخن و مژه

حکم کاشت ناخن و مژه از دیدگاه اسلام

زمان مطالعه : 4 دقیقه
این روزها در دنیای مد کاشتن ناخن و اکسنشن مژه در بین خانم ها بسیار رواج پیدا کرده که در ادامه احکام مراجع تقلید را در رابطه با این موضوع می خوانید.
استخاره برای ازدواج

برای ازدواج استخاره بگیریم یا نه ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ازدواج یکی از مهم ترین مراحل زندگی می باشد و به همین علت ممکن است افراد قبل از ازدواج دچار شک و تردیدهایی شوند و اقدام به استخاره کنند، اما آیا استخاره قبل ازدواج باید صورت بگیرد؟
عید قربان تا غدیر

اهمیت و ارتباط عید قربان تا غدیر

زمان مطالعه : 2 دقیقه
عید غدیر خم و عید قربان از مهم ترین اعیاد مسلمانان هستند که پیوند جالب و مهمی از عید قربان تا عید غدیر وجود دارد.
اعمال عید قربان

مهم ترین اعمال شب و روز عید قربان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز عید سعید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان جهان است و جزء چهار شب با برکتی می باشد که شب زنده داری در آن ها مستحب است، اهل بیت نماز عید قربان را از واجبات معرفی کرده اند.
قربانی کردن در حج

ثواب و شرایط قربانی کردن در عید قربان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قربانی کردن برای هر مناسبتی در ایرانیان رواج یافته ولی این عمل پر برکت در اصل یکی از مناسک حج است که در آن حیواناتی مانند گوسفند و شتر را ذبح می کنند.
امام زمان در عرفه

جایی که امام زمان (عج) روز عرفه آنجاست

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در روزهایی که حاجیان در صحرای عرفات به سر می برند امام زمان (عج) کجاست؟ امام زمان روز عرفه در کدام قسمت از این مکان مقدس دعای عرفه را زمزمه می کند؟ آیا مردم او را می بینند؟