دین و مذهب

اعتکاف
اعتکاف پرورش جسم و جان است. روزه که خود عبادتی ارزشمند است شرط اعتکاف است و حضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است، در واقع اعتکاف آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت است.
دعای ابوحمزه ثمالی

متن و شرح کامل دعای ابوحمزه ثمالی

زمان مطالعه : 38 دقیقه
دعای ابوحمزه ثمالی یکی از دعاهای پرفضیلتی است که امام سجاد(ع) آن را در هنگام سحر می خواندند. ویژگی های منحصر به فرد این دعا آن را بسیار متمایز کرده است.
اعمال برای اموات

بهترین اعمال شب جمعه برای اموات

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در روزهای پنج شنبه یا شب های جمعه برای اموات اعمال و دعاهای خاصی در قرآن و روایات سفارش شده است که برای متوفی و شخصی که این اعمال را انجام می دهد ثواب فراوانی دارد.
سوره نصر

خواص سوره نصر برای حاجات بزرگ

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سوره نصر یکی از سوره های بافضیلتی است که تلاوت آن موجب استجابت دعا و ثوابی معادل با به شهادت رسیدن در جنگ پیامبر با دشمنان را دارد که تنها بخشی از فضایل آن است.
خطبه بدون نقطه

خطبه بدون نقطه و شگفت انگیز مولا علی (ع)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از خطبه های ویژه و شاهکار حضرت علی(ع) خطبه بدون نقطه ایشان است که اوج بلاغت و فصاحت کلام ایشان را نشان می دهد.
دعای باطل سحر

دعای باطل سحر قوی از قرآن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
سحر و جادو از دیرباز در زندگی مردم وجود دارد و برخی با توسل به آن مشکلات بسیاری برای دیگران ایجاد می کنند. برای باطل کردن سحر می توان دعاهایی از آیات قرآنی را خواند.
دعای اسم اعظم

دعای اسم اعظم برای اجابت دعاها

زمان مطالعه : 8 دقیقه
به اعتقاد مسلمانان شیعه، اسم اعظم برترین نام خداوند است که با بر زبان آوردن آن هر خواسته و حاجتی مستجاب می شود. دعای اسم اعظم مورد توجه امامان معصوم(ع) قرار دارد.
زیارت روز سه شنبه

زیارت امام زین العابدین، امام باقر و امام صادق (ع)

زمان مطالعه : 3 دقیقه
هر یک از روزهای هفته مخصوص برخی از امامان معصوم است. روز سه شنبه نیز مختص امام زین العابدین، امام باقر و امام صادق(ع) است که زیارت آنها در منابع مذهبی سفارش شده است.
تسبیحات حضرت زهرا

تمام معجزات و آثار تسبیحات حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تسبیحات حضرت زهرا (س) را پیامبر (ص) برای آسان نمودن مشکلات به ایشان آموخت و حضرت فاطمه(س) تا پایان عمر خواندن این ذکر با فضیلت را ترک نکردند.
سوره کوثر

ختم مجرب سوره کوثر برای ثروت

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سوره های قرآن گنج های نورانی هستند که همواره برای تلاوت کنندگان آنها بهره ای داشته اند. تلاوت و ختم سوره کوثر ثوابی چون نوشیدن آب از نهرهای بهشت را دارد.
دعا شفای بیمار

دعای پیامبر(ص) برای شفای بیمار

زمان مطالعه : 6 دقیقه
دعاهای که برای شفای بیمار از سوی پیامبر و امامان معصوم(ع)سفارش شده اند به منظور توسل به خاندان پیامبر و راز و نیاز با خداوند برای بهبود بیماری است.
فاطمه معصومه

زندگینامه ی کامل حضرت فاطمه معصومه(س)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
حضرت معصومه(س) خواهر امام رضا(ع) و تنها زن شفاعت کننده بعد از حضرت فاطمه(س) در روز قیامت است. حضرت معصومه(س) سرچشمه فضایل و کمالات معنوی و روحانی می باشند.
زیارتنامه حضرت معصومه

زیارتنامه حضرت معصومه (س) در روز وفات ایشان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر امام رضا (ع) و لقب ایشان کریمه اهل بیت می باشد و زیارتنامه حضرت معصومه به نقل از امام رضا (ع) ذکر شده و ثواب زیارت ایشان به اندازه ثواب زیارت امام هشتم می باشد.
دعای آشتی فوری

دعای سریع الاجابه آشتی از راه دور و نزدیک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گاهی اوقات اختلاف و مشکلات منجر به قهر افراد با یکدیگر می شود. برخی از آیات قرآن و دعاها برای آشتی وجود دارد که می توان آنها را برای رفع کدورت و افزایش محبت افراد خواند.
محرم و نامحرم

تو فامیل کی به شما محرمه کی نامحرم ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برای اینکه در بین خویشاوندان و جامعه بتوانیم به درستی مسائل شرعی را رعایت کنیم باید بدانیم چه کسی محرم است و چه افرادی از فامیل نامحرم هستند و تفاوت اساسی افراد محرم و نامحرم را بدانیم.