دین و مذهب

روح رفتگان
بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.
اعمال برای اموات

بهترین اعمال شب جمعه برای اموات

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در روزهای پنج شنبه یا شب های جمعه برای اموات اعمال و دعاهای خاصی در قرآن و روایات سفارش شده است که برای متوفی و شخصی که این اعمال را انجام می دهد ثواب فراوانی دارد.
داستان کودکانه اربعین

داستان زیبای اربعین برای کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بعد از تعریف داستان شهادت امام حسین(ع) و یارانش، با رسیدن روز اربعین، داستان این روز را برای کودکان خود تعریف کنید و به سوالاتی که در ذهنشان هست پاسخ دهید.
شعر کودکانه اربعین

اشعار زیبای کودکانه با موضوع اربعین

زمان مطالعه : 5 دقیقه
چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) روز اربعین است. برای آشنایی بیشتر کودکان با این روز می توانید اشعار زیبایی در مورد اربعین برای آن ها بخوانید.
دل نوشته حضرت رقیه

دل نوشته های زیبا در وصف حضرت رقیه (س)

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زیباترین دل نوشته ها در مورد حضرت رقیه سلام الله، متن های ادبی درباره حضرت رقیه سلام الله و اشعار در وصف حضرت رقیه (س) را در ادامه مشاهده کنید.
ملاک ازدواج

ملاک اصلی ازدواج موفق در قرآن کریم

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در اسلام و قرآن کریم از ملاک های ازدواج موفق گفته شده است که جوانان با در نظر گرفتن آن ها می توانند همسر آینده خود را انتخاب و زندگی مشترک خوبی را بسازند.
کراهت لباس مشکی

چرا میگن پوشیدن رنگ مشکی کراهت داره؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی افراد علاقه زیادی به پوشیدن لباس های رنگ مشکی دارند. مشکی در بیشتر فرهنگ ها نماد مرگ و عزاداری را دارد و در اسلام در برخی موارد پوشیدن آن کراهت دارد.
فواید صله رحم

معجزات صله رحم در زندگی

زمان مطالعه : 9 دقیقه
صله رحم و حفظ روابط خویشاوندی در اسلام بسیار تاکید شده است که از آثار و برکات آن می توان افزایش رزق و روزی و افزایش طول عمر را نام برد.
شهادت امام سجاد

نحوه شهادت و قاتل امام سجاد (ع)

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سولات بسیاری در رابطه با شهادت امام سجاد (ع) وجود دارد، اینکه تاریخ و نحوه شهادت آن امام بزرگوار در چه روزی است؟ چرا ایشان در روز عاشورا به شهادت نرسیدند؟
درد و دل

فرد مطمئن و مناسب برای درد و دل

تاریخ انتشار : 30 مرداد 1400زمان مطالعه : 4 دقیقه
درد و دل کردن و گفتن مشکلات زندگی به دیگران و مشورت گرفتن به سبک شدن و کاهش فشارهای روانی کمک می کند اما باید فردی مطمئن و مناسب برای درد و دل انتخاب کنید.
قوم یاجوج ماجوج

داستان عجیب قوم یاجوج ماجوج در آخر زمان

تاریخ انتشار : 28 مرداد 1400زمان مطالعه : 6 دقیقه
در قرآن کریم و بسیاری از روایات و در دین یهودیان و مسیحیان از قومی به نام یاجوج و ماجوج گفته شده است. با خصوصیات این قوم عجیب بیشتر آشنا شوید.
وقایع روز عاشورا

روز عاشورا در کربلا بر امام حسین (ع) چه گذشت؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
روز دهم محرم روز عاشورا است. روزی که اتفاقات و وقایع دردناکی برای امام حسین و یارانش و اهل بیت او افتاد و سرانجام به همراه یارانش در این روز به شهادت رسیدند.
نماز امام حسین

نمازی که امام حسین(ع) ظهر عاشورا خواند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اغلب از این موضوع مطلع هستیم که امام حسین (ع) در آن شرایط سخت در روز عاشورا نماز خواندند، اما آیا ماجرا و جزئیات نماز ظهر عاشورای امام حسین(ع) اطلاع دارید؟
دعای امام حسین در کربلا

آخرین دعای امام حسین (ع) در کربلا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام حسین (ع) در هر شرایطی عبادت خداوند را فراموش نمی کردند حتی در روز عاشورا و در قتلگاه کربلا دعایی خواندند که خواندن آن در ایام محرم ثواب زیادی دارد.
سرنوشت شمر

جنایات شمر در کربلا و عاقبتش بعد عاشورا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شِمر بن ذی الجَوْشَن نقش اساسی در واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یارانش داشت، در ادامه از نقش شمر در کربلا، اقدامات شمر در کربلا و سرنوشت او بعد از عاشورا مطلع خواهید شد.