دین و مذهب

اعتکاف
اعتکاف پرورش جسم و جان است. روزه که خود عبادتی ارزشمند است شرط اعتکاف است و حضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است، در واقع اعتکاف آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت است.
درمان عصبانیت

کنترل خشم و عصبانیت با راهکار قرآن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در قرآن و احادیث روشهای مختلفی برای کنترل و رفع عصبانیت بیان شده است. با پشتوانه باورهای دینی و رعایت دستورهای اخلاقی در زندگی می توان خشم و عصبانیت را درمان کرد.
سوره های قرآن

اسامی کامل سوره های قرآن و معانی آنها

زمان مطالعه : 43 دقیقه
سوره های قرآن به همراه معنی اسم آنها و همچنین ترتیب نزول سوره ها در مکه و مدینه را در این بخش از نمناک مشاهده کنید.
واقعیت های جن

خرافات و حقایق خواندنی در مورد جن ها

زمان مطالعه : 6 دقیقه
جن نام گروهی از موجودات فراطبیعی است که با توجه به آیات قرآنی که به آن اشاره شده است ماهیت واقعی دارد. اما خرافات زیادی در مورد جن وجود دارد که نمی توان آنها را ثابت کرد.
دعای دفع بلا

دعای دفع بلا از پیامبر (ص) و امامان معصوم

زمان مطالعه : 10 دقیقه
همه انسانها هنگام بروز بلا و گرفتاری به دنبال راهکار مناسب هستند. در آموزه های دینی، آیات و روایات متعددی برای دفع بلا و گرفتاری و محفوظ ماندن از مشکلات توصیه شده است.
اعمال ربیع الاول

اعمال سفارش شده ی شب و روز اول ربیع الاول

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ماه ربیع الاول بهار ماه های قمری می باشد و رحمت خداوند در این ماه بسیار هویدا است. اولین روز از ماه ربیع الاول دارای آداب و اعمالی است که مهمترین آنها دعای مخصوص روز اول می باشد.
درب های بهشت و جهنم

روی درب های بهشت چه نوشته شده؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
در آیات و روایات بسیاری در مورد درب های بهشت و جهنم صحبت شده است. اما بهشت و جهنم چند درب دارد و روی آنها چه چیزی نوشته شده است؟ و هر کدام از درب ها مخصوص چه افرادی است؟
هجرت پیامبر

هجرت پیامبر (ص) چه تاریخی و چرا انجام شد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
دلایل هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه چه بود و در چه تاریخی انجام شد؟ در ادامه از جرئیات هجرت پیامبر (ص)، ماجرای لیلة المبیت و ماجرای پنهان شدن پیامبر در غار ثور مطلع خواهید شد.
اعمال ربیع الاول

اعمال کامل ماه ربیع الاول در مفاتیح

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ماه ربیع الاول، منزلت و جایگاه والایی نزد مسلمانان دارد. برخی از روزهای ماه ربیع الاول دارای آداب و اعمالی است که انجام آن برای هر مسلمانی مستحب و دارای فضیلت است.
روح رفتگان

بهترین کارها برای شادی روح والدین و اموات

زمان مطالعه : 10 دقیقه
بر اساس قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) بهترین خیرات برای شادی روح والدین و اموات اعمالی همچون نماز، دعا و موارد دیگر است که انجام آنها هم برای فرد و هم برای اموات ثواب دارد.
روز آخر ماه صفر

اعمال روز آخر ماه صفر + زیارتنامه امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 19 دقیقه
روز آخر ماه صفر روز شهادت امام رضا(ع) است که دارای آداب و اعمالی می باشد و یکی از مهمترین اعمال این روز، خواندن زیارت نامه امام رضا(ع) است.
رحلت پیامبر

رحلت پیامبر اکرم(ص) یا شهادت ایشان ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روایات مختلفی اعم از شیعه و سنی وجود دارد که رحلت پیامبر را مرگ طبیعی ندانسته و شهادت می دانند. این روایات می توانند موضوع شهادت پیامبر اکرم (ص) را اثبات نمایند.
زندگینامه امام رضا

زندگینامه امام رضا(ع) ؛ از تولد تا شهادت

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زندگی نامه امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان سرشار از ماجراهایی است که نشان دهنده علم و بصیرت والای ایشان می باشد. در ادامه مرور مختصری بر زندگینامه امام رضا خواهیم داشت.
زیارت ازبعید

زیارت ازبعید چیست و چرا 28 صفر خوانده می شود؟

زمان مطالعه : 23 دقیقه
در باب فضیلت زیارت ازبعید پیامبر و ائمه در بقیع، روایات بسیاری از اهل بیت(ع) با مضامین و تعابیر مختلف وجود دارد. این زیارت نامه اغلب در روز 28 ماه صفر خوانده می شود.
اعمال 28 صفر

اعمال کامل شب و روز 28 صفر در مفاتیح

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز 28 صفر که مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است دارای آداب و اعمالی است که در منابع دینی توصیه شده اند.