اشتباهات شغلی

5 اشتباه رایج اکثر آقایون در مورد کار و شغلشون

تاریخ انتشار : 14 تیر 1401کد مطلب : 87761زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر شماهم از آن دسته افراد هستید که شغلتان را بر اساس حقوق انتخاب می کنید باید بدانید که اینکار بسیار اشتباه است و باعث شکست خوردن شما در آن شغل و حرفه می شود.

اشتباهات شغلی و کاری اغلب مردان

زمانی که راجع به یک شغل فکر می کنید، نباید پول را اولویت یا هدف نهایی در آن شغل بدانید‌؛ البته که پول عامل بسیار مهمی در انتخاب شغل می باشد؛ اما مهم ترین اِلِمان نیست. متأسفانه خیلی از افراد شغل شان را بر اساس پایه حقوق انتخاب می کنند که کار کاملا اشتباهی است.‌ در این قسمت از نمناک قصد داریم اشتباهاتی که اغلب مردان در مورد شغل شان مرتکب می شوند را به شما بگوییم‌.

خودشان را کنترل نمی کنند

افرادی که بتوانند در زندگی روابط خوبی داشته باشند، قطعاً به موفقیت های زیادی می رسند. در واقع این افراد اجازه نمی‌ دهند که خشم، تلخی، حسادت، افکار و کلمات منفی، آن ها را کنترل کند.

همین باعث می شود که کنترل خوبی روی شغل و روابط شغلی خود داشته باشند و باعث می شود که کارشان را به بهترین شکل پیش ببرند. در نتیجه کنترل نکردن خود می تواند بزرگترین اشتباهی باشد که در شغل و یا محل کارتان مرتکب می شوید.

عصبانیت

به جای موفقیت؛ به دنبال شکست هستند

طرز فکر اهمیت بسیار زیادی در تعیین موفقیت شغلی دارد. اگر شما هم به جای موفقیت، همیشه انتظار شکست را بکشید؛ یعنی یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیتان را انجام داده اید که سطح انرژی و انگیزه تان را پایین می آورد.

متوقف می شوند و از کارشان کناره می گیرند

شکست خوردن باعث می شود که اکثر افراد از کارشان دست بکشند. شما باید از شکست تان چیزی بیاموزید، نه این که بخواهید کارتان را متوقف کنید و تسلیم شوید؛ پس هرگز نباید امیدِ خود را از دست بدهید، بلکه باید به آن به چشم یک فرصت نگاه کنید و به نحو احسن بهره ببرید.

شکست

به جای علاقه؛ به دنبال پول و پرستیژ هستید

ثروتمند بودن یا داشتن پرستیژ و جایگاه اجتماعی اصلا چیز بدی نیست و همه این ها اهمیت دارد؛ اما خیلی از افراد به جای این که علاقه و شوق و انگیزه شان را دنبال کنند، هدف ‌شان به دست آوردن پول و پرستیژ است که ممکنِ بعد از مدتی آن ها را از شغلی که دارند؛ دل زده کند.

شغلشان آن ها را تعریف میکند

زمانی که شغل باعث تعریف شخصیت شود؛ یعنی تا زمانی اعتبار وجود دارد که شغل اعتبار داشته باشد؛ که این یک طرز فکر بسیار غلط است. در واقع ما فکر می کنیم اگر پول زیادی به دست بیاوریم، یعنی فرد مهمی هستیم و در غیر این صورت خودمان و وجودمان اهمیتی ندارند که این ارزش شخصی را پایین می آورد.

5 اشتباه رایج اکثر آقایون در مورد کار و شغلشون

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی