تولد
امنیت خانه
تنوع و گستردگیِ مارک و مدلِ دوربین مداربسته بسیار گسترده است. هر دوربین، با توجه به کاربری مورد نیازِ فرد، انتخاب می شود ، در ادامه، با انواع سیستم هایِ دوربین مداربسته ی حفاظتی و کارکرد هر کدام، بیشتر آشنا می شویم.

آشنایی با دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

تنوع و گستردگیِ مارک و مدلِ دوربین مداربسته بسیار گسترده است. هر دوربین، با توجه به کاربری مورد نیازِ فرد، انتخاب می شود. دوربین های مدار بسته، یکی از راه های سودمند برای مقابله با سرقت است، چنان که امنیتِ محیط ساختمانِ مسکونی، اداری و تجاری، تامین شود

دزدگیر اماکن، شامل سنسورها و تجهیزاتی است که در بالا رفتنِ سطحِ امنیتِ منازل و مشاغل نقش دارند. سیستم های مداربسته و تجهیزات هشدار و نظارت، از جمله امکانات پیشگیرانه و ضروری برای اماکنِ مهم خصوصی و تجاری است.

 در ادامه، با انواع سیستم هایِ دوربین مداربسته ی حفاظتی و کارکرد هر کدام، بیشتر آشنا می شویم. 

سیستم های دزدگیر اماکن و خانه

سیستم های دزدگیر، برای حفظ ایمنی اماکن عمومی و خصوصی، از ساختار دوربین مداربسته، بهره قابل توجه ای برده اند. دوربین های مداربسته، با امکاناتِ دید در شب، زومِ دیجیتال و قدرتِ فوکوس، امکانِ نظارتِ همه جانبه را فراهم کرده اند.
سیستم های هشدار و نظارت، به صورتِ سنسورهای حساس به حرکت و نور، سنسورِ اولتراسونیک ، دوربین های مدار بسته، خانه فایر وال ، دزدگیرهای سیم کارتی و بی سیم، دزدگیر تلفنی، قفل ضد سرقت و ... عرضه و اجرا می شوند. انتخابِ تجهیزاتِ امنیتی و حفاظتی مناسب، با توجه به سطح ایمنیِ مورد نیاز در محل، صورت خواهد گرفت.

مدل های هوشمند و بدون سیم دوربین اماکن

سیستم های دزدگیر اماکن، در مدل هایِ با سیم و بدون سیم هستند. مدل با سیم، به دلیل محدودیت هایِ نصب و جا به جایی، در موارد معدودتری مورد استفاده است. سیستم های جدیدتر ایمنی، غالباً به صورت هوشمند و بدون سیم طراحی می شوند. البته میزانِ هوشمند بودنِ سیستم های امنیتی متفاوت است، و برای مثال، در سیستم های موسوم به «خانه هوشمند»، امنیتِ اماکنِ مسکونی، به طرز هوشمندانه ای فراهم است:از یک سیستم مرکزیِ مرتبط با دوربین ها، سنسورها و تجهیزات نظارتی، برای حراست و کنترل بخش هایِ مختلف ساختمان استفاده می شود. از انواع رایج و پر کاربرد سیستم هشدار برای اماکنِ گوناگون، دزدگیرِ سیم کارتیِ بدون سیم است. این دزدگیر با تشخیصِ موارد مشکوک، اقدام به اعلام هشدار و تماس با شماره های ذخیره شده در حافظه ی خود می کند. 

دوربین مداربسته لامپی

یکی از مدل های دوربین مداربسته که بسیار مورد توجه است، دوربین مداربسته لامپی است. این دوربین به شکل یک لامپ کاملا معمولی است، و در برخی مدل ها، حتی لامپِ دوربین نیز، همانند یک لامپِ معمولی، روشن خواهد شد. از قابلیت های دوربینِ مداربسته لامپی، امکانِ تماشایِ تصاویر محیط اطراف تا 360 درجه است، تا تمام مناطق پیرامونی پوشش داده شوند. دوربینِ مداربسته لامپی، از راه دور و از طریقِ وای فای، قابلِ کنترل است. تصاویر دوربین به راحتی به گوشیِ همراه یا کامپیوترِ شخصی قابل انتقال است.

دوربین لامپی

دوربینِ لامپی به آسانیِ هر چه تمام در سرپیچِ لامپ متصل می شود و تصاویر را بر روی حافظه ی جانبیِ 64 گیگ ذخیره می کند. تصاویر ضبط شده ی دوربین، بدونِ نیاز به جدا کردنِ مموریِ میکرو اس دی، از راه دور، قابل رویت است. این دوربین برای تامینِ انرژی، به باتری نیاز ندارد و تمامیِ انرژی مورد نیاز خود را، از جریانِ ورودیِ برقِ سرپیج، تامین می کند. 

دوربین های مداربسته داهوا

داهوا، حال دیگر یکی از نام های شناخته شده و مطرح در زمینه ی ساخت انواع دوربین های مداربسته است. دوربین های داهوا، امکاناتی ستودنی را در اختیار طیفِ وسیعی از کاربران گذاشته اند.

دوربین های این برند، شامل انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه ،دوربین اسپید دام، دوربین چشم ماهی و دوربین های HDCVI  است. این شرکت همچنین در زمینه ی سیستم های ساختمان هوشمند و سیستم های هشدار و دزدگیر، مشغول به فعالیت است. 

دوربین هایِ فوق پیشرفته ی داهوا، با به کارگیریِ الگوریتم هایِ نوین و بهره گیری از فناوری هایِ دیدِ ماشینی ، قابلیت تجزیه و تحلیلِ هوشمندانه ی تصاویر دریافتی را پیدا کرده اند، به گونه ای که بخش هایِ مختلف تصویر، قابل تفکیک باشند. این نمونه تکنولوژی هایِ ابداعی، باعثِ سرآمد شدنِ دوربین های مداربسته داهوا در بازارهایی خاص شده است. دوربین های داهوا، به ویژه به دلیلِ قابلیتِ تشخیصِ بالا، به عنوانِ دوربینِ ترافیکی، به کار برده می شوند.

دوربین های مدار بسته

قیمت دوربین های مداربسته داهوا

هر دوربینِ داهوا، در سطوحِ قیمتی مختلف، متناسب با نیاز و توانِ مالیِ خریداران، طراحی و عرضه می شود. دوربین مداربسته داهوا را می توان، از نظر قیمت، در سه سطحِ حرفه ای، نیمه حرفه ای و اقتصادی قرار داد. در سطحِ حرفه ای، بهترین عملکرد و جدیدترین امکانات، در اختیار کاربر قرار داده شده، تا دامنه یِ محدودیت، برایِ طیفِ متنوعِ محصولاتِ این شرکت، کوچک تر شود. در سطح نیمه حرفه ای، دوربین ها ارزان تر است، اما همچنان عملکرد دوربین در سطح پیشرفته ای است. سطح اقتصادی بیش تر به قیمتِ مناسب برای مشتری توجه دارد ، در حالی که، امکاناتْ و کیفیتِ دوربین نیز، در سطح پذیرفته ای خواهد بود. 

دوربین های مداربسته ی گران و ارزان

قیمت دوربین های مداربسته، برای خریدار بسیار مهم است، چون انتظار دارد، دوربین ها و سیستم های امنیتی مورد نیازشان، با قیمتی مقرون به صرفه کسب شوند. با این حال، این نکته را باید در نظر داشت که تجهیزاتِ امنیتی، از اجزای حساس به شمار رفته، و امنیت و آسایشِ محل کسب و زندگی، به عملکردِ مطلوبِ این سیستم هایِ حفاظتی بستگی دارد. با در نظر داشتن این موضوع، شاید صرفِ هزینه ی بیشتر برای محصولی با کاراییِ بهتر، اقدام معقولانه ای باشد.

انواع دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

35
این مطلب مفید بود ؟32
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی