درد قفسه سينه کرونا

درد قفسه سینه کرونا، چگونه دردی است؟

تاریخ انتشار : 23 شهریور 1401کد مطلب : 88504زمان مطالعه : 3 دقیقه
پس از گذشت دوسال از وجود ویروس کرونا همه ما راههایی برای مقابله با آن پیدا کرده ایم اما به دلیل تغییر علائم این ویروس مردم مدام به دنبال شناخت علائم هستند.

تفاوت درد قفسه سینه در بیماری کرونا و استرس

بعد از دو سال که از پاندمی کرونا می گذرد، ما تقریبا یاد گرفته ایم که چگونه با این بیماری و ویروس مقابله کنیم؛ اما چیزی که همچنان ما را گیج و سردرگم می کند، شباهت علائم کرونا از تب و گلو درد گرفته تا خستگی، با سایر بیماری ها؛ مثلِ سرماخوردگی، آنفولانزا، آلرژی های فصلی و غیره است؛ همچنین علائم شدیدی از جمله تنگی نفس و درد قفسه سینه هم در کرونا وجود دارند که می تواند ناشی از حمله عصبی یا اضطراب شدید هم باشد که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک در این مورد توضیح مفصل خواهیم داد.

درد قفسه سینه در کرونا چگونه است؟

ویروس کرونا که همه آن را می شناسند، منشا یک نوع بیماری تنفسی است که می‌ تواند علائم مختلفی از جمله سوزش قفسه سینه، سفتی یا حتی درد در این قسمت را به همراه داشته باشد. احساس گرفتگی شدید در بحث درد قفسه سینه ناشی از کرونا به‌طوری است که اجازه نمیدهد شما نفس عمیق بکشید.

تحقیقات نشان می دهند که 17.7 درصد از افراد مبتلا به کووید-19 ناراحتی و درد قفسه سینه را تجربه کرده و گزارش داده اند. با این حال، این مطالعه مربوط به زمان قبل از موج اُمیکرون بوده است.

با این وجود، درد قفسه سینه ممکن است به دلیل آسیب یا التهاب بافت‌ های اطراف ریه‌ ها ایجاد شود.

قلب درد

درد قفسه سینه ناشی از استرس چگونه است؟

آیا استرس باعث درد می شود؟ اگر بله، علائمش چیست؟ استرس وضعیتی است که هر فردی ممکن است آن را تجربه کند. استرس زیاد و مداوم در مورد بعضی از شرایط خاص، احساس نگرانی ایجاد می‌ کند که ممکن است واکنش حمله را در بدن به وجود بیاورد و علائمی مانند سفت شدن عضلات، تپش قلب یا لرزش بدن را به همراه داشته باشد.

افزایش سطح استرس باعث سفت شدن ماهیچه های اطراف قفسه سینه می شود و درد و تنگی نفس را به وجود می‌ آورد که ممکن است همراه با اسپاسم ناگهانی ماهیچه عضلات باشد.

تفاوت بین درد قفسه سینه حاصل از استرس با کرونا

ممکن است که استرس و کرونا هر دو باعث سفت شدن قفسه سینه یا درد در این ناحیه شود؛ اما علائم مختلفی دارد. استرس و اضطراب باعث می‌ شود که درگیری ذهنی هم افزایش پیدا کند، احساس ترس و تپش قلب هم بالا برود؛ اما درد قفسه سینه ناشی از کرونا علائمی شبیه به آنفولانزا مانند تب، گلودرد، خستگی، آبریزش بینی و بدن درد را به همراه دارد.

از دست دادن حس بویایی و چشایی یکی از علائم کرونا است که همراه با درد قفسه سینه اتفاق می‌ افتد. علاوه بر این، اگر درد قفسه سینه شما 5 تا 20 دقیقه طول کشید، به احتمال زیاد یک اضطراب بوده است؛ چرا که درد قفسه سینه ناشی از کووید معمولاً مداوم است و با احساس سفتی و فشار همراه خواهد بود.

علائم دیگری که می تواند هم اضطراب و هم کووید را نشان دهد

علائمی وجود دارد که ممکن است هم در کووید و هم همراه با اضطراب رخ دهد که شامل خستگی، لرز، درد معده، حالت تهوع، تعریق و احساس ضعف است.

بهترین راه برای تأیید تشخیص، انجام آزمایش و تست پی سی آر است که قابل اعتماد می باشد.

کرونا

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر چه در اُمیکرون علائم شدیدی مانند درد قفسه سینه و تنگی نفس کمتر اتفاق می افتد، اما اگر این علائم مداوم هستند و به مرور زمان بدتر می شوند، باید حتما به پزشک مراجعه نمایید تا یک معاینه و چکاپ کامل انجام دهید و بدانید علت اصلی چیست.

درد قفسه سینه کرونا، چگونه دردی است؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : timesofindia / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی