کرونا گرفتن
مرد محقق 69 ساله اهل کشور روسیه در حالی یک بار به ویروس کرونا مبتلا شده بود، به دلیل بسیار عجیبی خود را در معرض بیماران آلوده قرار داد و مجدد به ویروس کرونا مبتلا شد!

مردی که عمدا دوباره کرونا گرفت

در حالیکه تمام مردم دنیا از ابتلا به ویروس کرونا وحشت دارند هستند افرادی که عمدا خود را به این ویروس مبتلا می کنند. بعد از خبر دانشجویان آمریکایی که برای کسب درآمد از راه فروش پلاسمای خونشان کرونایی می شدند حالا خبر یک مرد روسی منتشر شده است که برای چک کردن مقاومت بدنی اش اقدام به ابتلا به ویروس کرونا کرده است آن هم ماهها بعد از بهبودی از این ویروس.

تست سیستم ایمنی بدن با ابتلای دوباره به ویروس کرونا

شش ماه پس از ابتلا به ویروس کرونا، یک ویروس شناس و محقق 69 ساله روسی بدون هیچ گونه محافظتی خود را در معرض بیماران آلوده به Covid-19 قرار داد تا ببیند سیستم ایمنی بدن وی چگونه پاسخ خواهد داد.

"الکساندر چپورنوف"، محقق سابق مرکز وکتور ویروس شناسی و بیوتکنولوژی در کلتسووی نووسیبیرسک که تصویرش را در این بخش از نمناک مشاهده میکنید، برای اولین بار Covid-19 را در پایان فوریه 2020 گرفت، درست زمانی که مشغول لذت بردن از تعطیلات خود در یکی از پیست های اسکی فرانسه بود متوجه شد که حالش خوب نیست و به یکباره دمای بدنش افزایش یافت، ساعاتی بعد با تب شدید، درد قفسه سینه و علائم دیگر متوجه شد که بدنش میزبان ویروس کرونا شده است.

سختیهای دوره نقاهت و درمان را پشت سر گذاشت و 6 ماه بعد از بهبودی کامل در تصمیمی عجیب قصد داشت سیستم ایمنی بدن خود را با ابتلای دوباره به کرونا تست کند ولی چرا؟ بحث روکم کنی بود، او قصد داشت به تمام افرادی که در سخت بودن ابتلای مجدد بدن به کرونا تردید داشتند ثابت کند که این چنین نیست و ابتلای به این ویروس بدن فرد مبتلا را از ابتدای مجدد به آن مصون نمیسازد؛ هرچند پیش از این پزشکان نیز این باور را داشتند و بعدها آن را رد کردند و اعلام کردند که این نظریه باطل شده است.

ابتلای عمدی به کرونا

او بعد از مطالعات و تحقیقات به این نتیجه رسیده بود که ابتلای مجدد به این ویروس کرونا میتواند شرایط سخت تری را برای فرد رقم بزند و همین طور هم شد، اوکه بدون رعایت نکات بهداشتی خود را مجددا مبتلا به کرونا کرده بود شرایط بسیار دشوارتری نسبت به دفعه ی اول ابتلا تجربه کرد. دمای بدن بسیار بالا و شرایط وخیم تنفسی که او را راهی بیمارستان کرد و بستری شد تا مدام با دستگاه اکسیژن تحت کنترل تنفسی قرار گیرد.

این بار حس بویایی و چشایی او کامل مورد حمله ی ویروس قرار گرفته بود و وضعیت تنفسی اش بسیار وخیم تر از قبل بود، یعنی آنچه که از آن وحشت داشت اتفاق افتاد و برای او ثابت شد که ابتلای مجدد به این ویروس بسیار دردناک تر و سخت تر خواهد بود.

خوشبختانه، این وضعیت سخت به سرعت سپری شد و پس از دو هفته الکساندر چپورنوف بهبود یافت و ویروس کرونا دیگر در ناحیه حلق یا سایر نمونه ها مشاهده نشد. او بعد از تجربه ی دشواری های ابتلای مجدد به کرونا، از هر طریقی که امکان داشت به مردم جهان این پیام را رساند که ابتلای مجدد چقدر دردناک تر است و رعایت نکات بهداشتی چقدر مهم.

ماجرای مردی که عمدا دوباره کرونایی شد !

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی