بلای ترسناک

بلای دردناکی که رقص سر دختر 5 ساله آورد

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1403کد مطلب : 93645زمان مطالعه : 2 دقیقه
کودکان مخصوصا دختر بچه ها در سنین پایین تر علاقه بیشتری به آموزش انواع رقص ها دارند اما این بار رقص بلای دردناکی سر این دختر 5 ساله آورد.

آسیب نخاعی دختر خردسال چینی حین تمرین رقص محلی

علاقه کودکان بخصوص دختربچه ها به انجام حرکات موزون امری طبیعی است اما اینکه چه سبک حرکات موزونی را انجام دهند اهمیت بالایی دارد چراکه توان بدنی آنها برای انجام هر حرکتی مناسب نیست و میتواند تبعات جبران ناپذیری مثل آنچه در این بخش از نمناک می خوانید، به همراه داشته باشد.

خم شدن به عقب حرکتی سخت در رقص‌های محلی چینی است که بچه ها برای انجام آن، فشار زیادی به خود وارد می کنند؛ حرکتی که باعث شد دختربچه 5 ساله چینی دچار آسیب‌ شدید نخاعی شود و حالا مشخص نیست که این دختر بتواند مسیر زندگی اش را روی پاهای خود ادامه دهد یا نه. انتشار خبر ناراحت کننده اتفاقی که برای این دختر در کلاس رقص افتاد، والدین دیگر را نگران کرده.

مطالعات نشان داده است که این حرکت خاص که در مدارس رقص محلی آموزش داده می‌شود، سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد. داده‌های تجزیه‌ و تحلیل شده توسط انجمن ارتوپدی چین نشان داد که 4 درصد از آسیب‌های نخاعی ناشی از انجام این حرکت بین سال‌های 1992 تا 2002 مرتبط به انجام این حرکت بوده و متاسفانه حالا این درصد به 33.9 از کل آسیب‌های ستون فقرات کودکان بین سال‌های 2015 تا 2019 رسیده است.

گزارش‌های دیگر نشان می‌دهند که از سال 2005 تاکنون تعداد زیادی کودک پس از انجام این حرکت در کلاس های رقص فلج شده اند و این حرکت را به بزرگترین تهدید فلج برای کودکان خردسال چین تبدیل کرده است.

متأسفانه، محبوبیت رقص‌های محلی در چین، تعداد زیادی از معلمان بی‌تجربه را به خود جذب کرد که به سادگی خطرات انجام حرکاتی مانند پشتی را درک نمی‌کنند. پزشکان هشدار می دهند که در حالی که ستون فقرات کودکان در واقع بسیار انعطاف پذیر است، نمی توان این انعطاف پذیری را در مورد نخاع هم تایید کرد.

بلای دردناکی که رقص سر دختر 5 ساله آورد

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ا.ن
وبگردی