تولد
والدین بد
پدرو مادر بودن مسئولیت سنگین و سختی است و اگر شما در این راه نکاتی را در رفتارتان رعایت نکنید فرزندان افسرده ای خواهید داشت.

رفتار اشتباه والدین که منجربه افسردگی کودکان می شود

مسئولیت و داشتنِ نقش پدر و مادری کار سختی است و همیشه توصیه های زیادی برای بزرگ کردن فرزندان وجود دارد که باعث می شود هر والدینی یک استایل تربیتی خاص را انتخاب کنند؛ اما به هر حال همه ما آنطور که باید از لحاظ عاطفی و ذهنی به بهترین حالت ممکن پرورش پیدا نکرده ایم و به خاطر همین ویژگی های رفتاری متفاوتی داریم؛ اما تصمیم گرفتیم که خودمان پدر و مادر های خوبی باشیم.

چنانچه در مطالب قبلی بخش خانواده پلاس نمناک هم گفتیم، در واقع سبک تربیتی والدین اگر خیلی سخت گیرانه باشد؛ منجر به رفتارهای خاصی در فرزند می شود؛ به طوری که آن ها تمایل ندارند قوانین را رعایت کنند و در نتیجه افرادی پرخاشگر و بی هدف می شوند که همیشه تصمیمات اشتباه در زندگی می گیرند.

افسردگی به دلیل سخت گیری بیش از حد خانواده اتفاق می ‌افتد

مطالعات نشان می دهد خانواده هایی که بیش از حد سخت گیر هستند و به سراغ تنبیه های فیزیکی و روحی روانی می‌ روند، معمولاً فرزندان افسرده تری دارند. این مسئله روی چندین فرد نوجوان از سن 12 تا 16 سال آزمایش شده است و نشان می دهد خانواده هایی که رفتار سختگیرانه ای داشته اند، می توان تغییراتی را در ساختار دی ان ای فرزندان شان مشاهده کرد که عاملی برای افزایش احتمال ابتلا به افسردگی است.

کودک افسرده

استرس دوران کودکی می تواند عامل بسیار مخربی باشد

یافته های تحقیقاتی نشان می دهد که والدین بیش از حد سختگیر که تنبیه فیزیکی را برای فرزندان شان در نظر می گیرند یا از لحاظ روحی به آن ها آسیب وارد می کنند، عامل ایجاد استرس هستند. در صورتی که خانواده هایی که رفتار نرمال و طبیعی تری دارند، تغییری در ساختار دی ان ای فرزندان شان مشاهده نمی شود.

بنابراین خانواده های سختگیر می توانند عاملی برای افسردگی نوجوانان خود باشند و استرس زیادی را به آن ها وارد کنند که درمان آن بسیار دشوار خواهد بود‌.

والدینی که این اخلاقو دارن، بچه هاشون حتما افسرده میشن

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : تربیت کودک
وبگردی