تخلفات رانندگی

استعلام خلافی خودرو با کد ملی

کد مطلب : 85459زمان مطالعه : 4 دقیقه
اکثر مالکان در هنگام معامله اتومبیل به فکر استعلام خلافی می‌افتند. بسیاری از آن‌ها گمان می‌کنند با راه‌های ساده‌ای مثل استعلام خلافی خودرو با کد ملی می‌توان از جریمه‌ها آگاه شد.

استعلام خلافی با کدملی امکان دارد؟

جرائم رانندگی سال 99، حدود 109 میلیون فقره جریمه اعمال شده است. همچنین 6 میلیون و 300 هزار فقره در حوزه تردد‌های شبانه و ممنوعیت ورود به شهر‌های قرمز و نارنجی اعمال قانون شده است. با توجه به این آمار می‌توان نتیجه گرفت که در سال گذشته، هر راننده‌ای حداقل یکبار قوانین را نقض کرده و جریمه شده است. بی‌توجهی و عدم پرداخت به موقع جرایم رانندگی، می‌تواند هزینه و خسارات زیادی روی دست رانندگان بگذارد. اگر به دنبال روش‌هایی ساده و غیر حضوری برای استعلام خلافی هستید، با ما همراه شوید. زیرا در این مقاله می‌خواهیم در مورد استعلام خلافی خودرو با کد ملی و سایر راه‌های دریافت و پرداخت ریز خلافی‌ها صحبت کنیم. 

پیدا کردن راهی آسان برای دریافت سریع خلافی خودرو، از دغدغه‌ها و چالش‌های همیشگی رانندگان بوده است. با توجه به کاربرد‌های فراوانی که کد ملی در بیشتر خدمات شهروندی دارد، بسیاری از رانندگان گمان می‌کنند، که استعلام خلافی خودرو با کد ملی ممکن است. اما چنین تصوری درست نبوده و استعلام خلافی خودرو با کد ملی، چه از طریق حضوری چه آنلاین امکان پذیر نیست. پس اگر شخصی به شما گفت که می‌توان از طریق کد ملی به ریزخلافی‌های خودرو دسترسی پیدا کرد، اطلاعاتی اشتباه و شایعه به شما منتقل کرده است. 
 کد ملی برای شناسایی هویت افراد به کار رفته و با استفاده از آن می‌توان به نام و نام خانوادگی، وضعیت حساب، وضعیت دارایی و وضعیت سوءپیشینه دسترسی داشت. در صورتی که جریمه، نقض قوانین و خلافی برای پلاک خودرو و در پرونده اتومبیل نزد پلیس راهنمایی و رانندگی ثبت می‌شود. پس استعلام خلافی خودرو با کد ملی شایعه و باوری غلط بوده و چنین سرویسی برای خلافی خودرو از هیچ سایتی ارائه نمی‌شود. 

گرفتن خلافی خودرو با کد USSD

با اینکه هیچ راهی برای استعلام خلافی خودرو با کد ملی وجود ندارد، اما هنوز هم از روش‌های ساده و سریعی می‌توان به ریز خلافی خودرو رسید. ساده‌ترین راه برای گرفتن خلافی خودرو با موبایل، استفاده از کد #110* است. با شماره‌گیری این کد، از بین گزینه‌های مختلفی که به شما نشان داده خواهد شد، مورد خدمات راهور را انتخاب کنید. بعد از انتخاب خدمات راهور، در منوی جدید باید گزینه خلافی خودرو را بزنید. پس از انتخاب خلافی خودرو، باید زبان نوشتار گوشی خود را به انگلیسی تغییر داده و کد VIN را وارد کنید. بعد از انجام مراحل گفته شده، می‌توانید ریز خلافی خودرو را مشاهده کنید. البته ناگفته نماند که در این روش، هزینه ارسال هر پیامک 350 تومان بوده و راننده امکان پرداخت خلافی‌ها را ندارد. 
اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد خدمات تخصصی خودرو مثل درصد تخفیف بیمه شخص ثالث، تخفیف بیمه بدنه و نحوه محاسبه خواب خودرو در تصادف داشته باشید، به سایت آیتول مراجعه کنید. سامانه خودروی من آیتول، با عرضه بهترین خدمات برای خودرو و ارائه اطلاعات تخصصی در مورد آن، تمام نیاز‌ها و مشکلات اتومبیل را رفع خواهد کرد.  

جریمه خودرو

استعلام خلافی خودرو از طریق vin

اگر به اینترنت پرسرعت و گوشی هوشمند دسترسی ندارید، باید ‎برای استعلام خلافی خودرو از طریق کد vin اقدام کنید. در این روش کافیست کد VIN را که یک شماره 17 رقمی ترکیبی از حروف و اعداد لاتین بوده را به شماره 1101202020 پیامک کنید. با اینکه دریافت ریز خلافی خودرو با پیامک، نیازی به اینترنت و گوشی هوشمند نداشته، اما یکسری عیب و ایراد هم دارد. استعلام خلافی با پیامک رایگان نبوده و هزینه هر پیامک از سوی راهور 350 تومان تعیین شده است. همچنین کاربر بعد از دریافت ریز خلافی، امکان پرداخت سریع آن را نداشته و باید از طریق عابر بانک یا سایر روش‌ها برای پرداخت خلافی اقدام کند.   

دریافت خلافی خودرو؛ آنلاین و رایگان!

اگر تا به حال برای استعلام خلافی خودرو، راه‎‌ها و روش‌های متعددی را امتحان کرده باشید، حتما در مورد برنامه‌های خلافی خودرو هم شنیده‌اید. آیتول قویترین برنامه خلافی خودرو بوده که در چند ثانیه استعلام رایگان خلافی خودرو را انجام داده و امکان پرداخت آن را در سریع‌ترین زمان ممکن برای راننده فراهم می‌کند.
برای استعلام رایگان خلافی خودرو با آیتول، راننده باید به سایت رسمی این سامانه مراجعه یا برنامه آیتول را دانلود کند. سپس به بخش عوارض خودرو رفته و با وارد کردن شماره پلاک و شماره موبایل تنها در چند ثانیه لیست ریز خلافی‌ها را مشاهده و در صورت تمایل آن‌ها را پرداخت و صفر کند.
 آیتول بهترین روش گرفتن خلافی خودرو محسوب شده و برای خدمات خود حتی یک ریال هم از راننده دریافت نمی‌کند؛ شما می‌توانید برای انجام خدمات دیگری چون تمدید وخرید بیمه شخص ثالث و رزرو آنلاین نوبت معاینه فنی هم روی خدمات آیتول حساب کنید. 

خلافی خودرو

استعلام سریع و رایگان خلافی 

حالا دیگر می‌دانید استعلام خلافی خودرو با کد ملی شایعه و نادرست بوده و بهترین روش برای پرداخت خلافی خودرو آیتول است. پس از همین حالا برای پرداخت خلافی‌ها اقدام کرده و نگذارید که این جرایم سنگین شده و افزایش یابند. برای دریافت برنامه آیتول می‌توانید به سایت رسمی، مایکت، گوگل پلی یا بازار مراجعه و برای دریافت نسخه iOS اپلیکیشن هم به آی اپس iApps))، سیب اپ و سیبچه بروید.

استعلام خلافی خودرو با کد ملی

35
این مطلب مفید بود ؟32
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی