جریمه خودرو
راه های متعددی برای استعلام خلافی خودرو هست؛ اما آیا روشی غیرحضوری برای استعلام، که امکان پرداخت سریع هم بدهد وجود دارد؟ در این مقاله به معرفی بهترین روش دریافت و پرداخت خلافی میپردازیم.

راه های اطلاع از خلافی ماشین :

از اردیبهشت ماه سال 1400 مهلت 9ماهه برای بخشودگی جریمه دیرکرد دو برابری جرایم رانندگی آغاز شده و تا پایان دی ماه 1400 ادامه خواهد داشت. با پیشنهاد پلیس راهنمایی و رانندگی و موافقت مجلس شورای اسلامی مقرر شد، تا با هدف مساعدت به شهروندان جرایمی که در سال های گذشته بدلیل عدم پرداخت به موقع مشمول جریمه دیرکرد دو برابری شده اند، بخشیده شده و این جریمه ها به مبلغ اصلی خلافی برگردند.

رانندگان وسایل نقلیه ای که چنین جرایمی دارند، از اردیبهشت ماه تا پایان دی ماه سال 1400 فرصت دارند که از این بخشودگی استفاده کنند؛ در غیر اینصورت رقم دو برابر شده برای جرائم رانندگی دوباره اعمال خواهد شد.

اگر به دنبال استفاده از این فرصت هستید با دو پرسش مواجه خواهید شد. اول اینکه از کجا بفهمم ماشینم چقدر خلافی دارد و دوم اینکه سریعترین راه گرفتن خلافی خودرو چیست؟ راه ها و روش های متعددی برای استعلام خلافی خودرو وجود دارد، که در ادامه تمامی آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

استعلام خلافی خودرو با مراجعه به پلیس +10

ساده ترین پاسخ برای پرسش از کجا بفهمم ماشینم چقدر خلافی دارد، مراجعه به پلیس+10 است. در گذشته رانندگان با مراجعه به مراکز پلیس +10 ریز خلافی ها را دریافت می کردند. در این پروسه راننده بعد از مراجعه حضوری به دفتر پلیس +10 با پرداخت مبلغی ریز خلافی خودرو را دریافت و سپس با مراجعه به دستگاه های خودپرداز جریمه را پرداخت می کرد. 

با اینکه مراجعه حضوری هنوز هم مرسوم است اما شرایط کرونایی و گسترش راه های آنلاین استعلام خلافی از محبوبیت آن کاسته است. به طوری که اغلب رانندگان تنها در زمانی که قصد معامله ماشین را داشته باشند، از این روش استفاده می کنند. امروزه با وجود اینترنت حتی نوبت دهی معاینه فنی هم که در گذشته کاری بسیار وقت گیر بود هم آنلاین انجام می شود. 

دلایل دیگر کاهش محبوبیت مراجعه حضوری، به هزینه بر بودن و پرداخت مبلغی برای مشاهده ریز خلافی ها برمی گشت. همچنین مراجعه حضوری و ماندن در صف برای مشاهده خلافی، برای اکثر رانندگان بسیار طولانی بود. تمامی این دلایل باعث ایجاد روش های دیگری برای دریافت سریع خلافی خودرو شد. 

گرفتن خلافی خودرو از طریق تماس تلفنی

لزوما تمامی روش های غیرحضوری، آنلاین نبوده و اگر اینترنت ندارید باز هم می توانید بدون مراجعه حضوری به ریز خلافی ها دسترسی داشته باشید. 

پلیس+10 خلافی خودرو با پلاک و استعلام آن از تلفن گویا را نیز فراهم کرده است. رانندگان می توانند از طریق شماره تلفن ثابت 88288888 از میزان خلافی ماشین خود آگاه شوند. بعد از گرفتن شماره و وصل شدن تلفن گویا عدد 1 را که برای استعلام تخلفات رانندگی، استعلام صدور گواهینامه و استعلام صدور کارت ماشین است را می فشارند. در مرحله بعدی باید دوباره عدد 1 را برای استعلام تخلفات رانندگی انتخاب کنند و سپس به اپراطور وصل شده و با دادن شماره پلاک به ایشان میزان خلافی اعلام می شود. 

تخلفات رانندگی

گرفتن خلافی خودرو با موبایل از طریق کد دستوری #110*

استفاده از کد دستوری #110* یک روش ساده دیگر برای استعلام خلافی خودرو است. در این روش به راننده دو گزینه پیشنهاد خواهد شد:
  1. خدمات قابل ارائه
  2. خدمات در دست اقدام
برای رسیدن به ریزخلافی باید گزینه 1 را انتخاب و ارسال کنید. در مرحله بعدی با گزینه استعلام خلافی خودرو مواجه می شوید، حالا دوباره عدد 1 را انتخاب و ارسال کنید. در اخرین مرحله باید کد VIN هفده رقمی پشت کارت خودروی ماشین را وارد کنید. در این قسمت باید کد و زبان کیبورد به انگلیسی باشد. در این مرحله می توانید ریز خلافی ها را مشاهده کنید، اما برای پرداخت آن باید از سایر روش ها اقدام کنید. ضمن اینکه با کد دستوری #110* هم دریافت استعلام خلافی رایگان نبوده و هزینه ارسال هر پیامک 350 تومان است.  

معرفی سریعترین راه گرفتن خلافی خودرو

اگر همیشه به دنبال راهی برای استعلام رایگان خلافی خودرو بوده اید، حتما در مورد برنامه های آنلاین خلافی شنیده اید. آیتول از برنامه های شناخته شده و معتبر خلافی وسایل نقلیه بوده که در چند ثانیه، تمام سوابق خلافی یک خودرو را نشان داده و در صورت تمایل راننده امکان پرداخت سریع آن ها را در کمترین زمان فراهم می کند. آیتول برای تمامی خدماتی که به راننده ارائه می کند، هیچ هزینه ای دریافت نخواهد کرد. برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو با آیتول، فقط باید شماره تلفن و شماره پلاک را وارد کنید. بعد از این مرحله در عرض چند ثانیه، ریز خلافی خودرو را مشاهده و در صورت تمایل آن را آنلاین پرداخت خواهید کرد. 
استعلام خلافی خودرو

آشنایی با تخصصی ترین نرم افزار خدمات خودرو

حالا دیگر به پاسخ پرسش از کجا بفهمم ماشینم چقدر خلافی دارد رسیده اید و می دانید آیتول سریع ترین روش برای اینکار است. اما خدمات آیتول، محدود به استعلام سوابق جریمه های خودرو نیست. با مراجعه به سایت رسمی یا نصب اپلیکیشن آیتول، تنها با چند کلیک ساده کار تمدید و خرید بیمه شخص ثالث را از مراکز معتبر بیمه انجام خواهید داد. برای این کار فقط کافیست، شماره پلاک و شماره یکتای بیمه نامه خود را وارد کرده و بعد از دیدن اطلاعات اتومبیل، برای تمدید یا خرید اقدام کنید. 
با خدمات ویژه آیتول که شامل کارپرداز، مشاوره حقوقی و معاینه فنی است تمام امور ماشین را سریع و آنلاین انجام خواهید داد. برای دانلود و نصب اپلیکیشن آیتول می توانید به سایت رسمی، بازار، گوگل پلی، مایکت و آی اپس (iApps) مراجعه کنید.
 
 

از کجا بفهمم ماشینم چقدر خلافی دارد؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی