جریمه رانندگی

جریمه و خلافی های کاغذی ماشین حذف می شوند

تاریخ انتشار : 9 تیر 1398کد مطلب : 57111زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرمانده پلیس راه کشور از حذف اقدامات کاغذی پلیس تا چند ماه آینده خبر داد.

حذف جریمه های کاغذی رنگی

تسنیم: فرمانده پلیس راه کشور با بیان اینکه ایجاد سرعتگیر تنها راه جایگیزین و علمی برای کاهش تصادفات نیست گفت:تلاش می شود تا چند ماه آینده تمامی اقدامات کاغذی پلیس حذف و به سمتی حرکت کنیم تا در کمترین زمان بتوان به مردم خدمت ارائه کرد.

سردار محمدحسین حمیدی ظهر امروز در جلسه مشترک کمیته اجرایی کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی و شورای ترافیک خراسان جنوبی اظهار داشت:طبق آمار ارائه شده نسبت به 10 سال گذشته در خراسان جنوبی کارهای زیادی انجام شده اما کفایت نمی کند چون مردم مستحق خدمات بیشتری هستند و رهبری هم قانع به اقدامات موجود نیستند و بارها که عملکرد دستگاه ها را بیان کردیم گفتند حوادث باید به حداقل برسد چون زیبنده کشور و نظام نیست از این رو راه سختی را در پیش داریم.

فرمانده پلیس راه کشور گفت:در آینده نزدیک در کنترل و افزایش نظارت سامانه ها اقدامات تحولی در کشور انجام می شود و در حال حاضر کار سنگینی انجام شده اما با همه وجود مشکلات اقتصادی مردم وجود دارد.

حمیدی با بیان اینکه تعمیر و نگهداری خودروهای مسئله دار گذشته ما را امروز بیشتر دچار مشکل کرده است افزود:باید به سمتی برویم که از روال عادی پیگیری ها را خارج کنیم و باید محرومیت منطقه و نیازمندی ها مدنظر باشد.

وی بیان کرد:مردم استان خراسان جنوبی مردمانی قانع و قانون مدار هستند اما شاید اشکالات و نواقص را به موقع به مردم اطلاع رسانی نکردیم که شاهد بروز و رشد تصادفات هستیم.

فرمانده پلیس راه کشور گفت:طبق ماده 23 دولت گفته هر درآمدی که به خزانه بریزید امسال نمی شود برداشت باید برای اقدامات جایگزین فکر کنید و جایگیزین ها برای تجهیز است با همین وضع موجود کارهای سنگین صورت گرفته است.

در حوزه درون شهری نارضایتی ها در سرعتگیر زیاد است

حمیدی با بیان اینکه در حوزه درون شهری نارضایتی ها در سرعتگیر زیاد است اما باید دید گیر کار کجاست و در واگذاری کارها تسریع شود چون دیگر روش های سنتی جوابگو نبوده و نیست.

وی اظهار داشت:در عصر حاضر به جای حضور 100 درصد فیزیکی پلیس باید به صورت سیستمی حضور پیدا کند و تداوم وضعیت استفاده از تکنولوژی روز از ضروریات است و فاز جدید دوربین ها در چند ماه آینده اطلاع رسانی می شود که دو هزار دوربین جدید از شهریورماه بهره برداری می شود.

نمی توان به روش سنتی شهرهای بزرگ را کنترل کرد

فرمانده پلیس راه کشور افزود:اگر تقاطع می خواهد منظم باشد سرعتگیر برای ما آخرین ابزار است و علمی و مورد تایید ما نیست و تقاطع باید هوشمند باشد نمی توان به روش سنتی شهرهای بزرگ را کنترل کرد و باید برای هوشمند کردن شهرها گام های علمی برداشت.

حمیدی تصریح کرد:در حوزه جاده چند سالی است اقدامات هوشمندسازی آغاز شده و تلاش می شود حوزه گشت های نامحسوس فعال شود و باید حوزه تحولی ما به سمتی برود که اقدامات کاغذی مانند برگه جریمه حذف شود و در کوتاه ترین زمان مردم خدمت را از پلیس دریافت کنند.

وی با اشاره به گزارش عملکردی مبنی بر تصادفات در سی کیلومتری شهرها افزود:آمارها گویا است در زمانی که حوادث افزایش می یابد باید همزمان پروژه های راه را در نظر گرفت.

انتهای پیام/م

جریمه و خلافی های کاغذی ماشین حذف می شوند

2.97
این مطلب مفید بود ؟43
وبگردی