تولد
کاهش کلسترول و بادمجان
کلسترول بالای خون عامل ایجاد بسیاری از بیماری های انسان است اما استفاده از بادمجان روش طبیعی موثری برای کاهش چربی خون شناخته شده است.

روش مصرف بادمجان برای کاهش کلسترول خون

آیا می دانید مصرف عصاره بادمجان به مدت یک هفته و یک بار در ماه می تواند راهی عالی برای کنترل سطح کلسترول و پیشگیری از مشکلات گردش خون باشد؟! کاهش کلسترول بالا برای بسیاری از افراد یک چالش بزرگ محسوب می شود زیرا در حال حاضر یکی از رایج ترین مشکلات است.

علاوه بر این بهبود آن برای پیشگیری از انواع بیماری های قلبی عروقی مهم می باشد. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک با این مورد آشنا خواهید شد. این داروی شگفت انگیز به شما این امکان را می دهد تا سطح کلسترول تان را به راحتی کاهش دهید.

کلسترول خون

کاهش کلسترول

کاهش کلسترول برای افرادی که می خواهند سالم باشند و داروهای مصرفی خود را که مجبور به استفاده از آن ها هستند کاهش دهند، یک هدف مهم محسوب می شود. با این حال برای رسیدن به این هدف باید تغییرات مهمی را در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

برخی غذا ها که در کنار بادمجان، می توانند در تعادل کلسترول مفید واقع شوند عبارتند از:

زنجبیل

استرس و کلسترول خون

یک رژیم غذایی مناسب و درمان های طبیعی اساس کاهش کلسترول و به طور کلی آزمایش خون است. با یک رژیم متنوع و کامل می توان با سایر اختلالات مرتبط با تری گلیسرید، گلوکز و اضافه وزن مقابله کرد.

با این حال نباید صدمه ای که استرس به بدن وارد می کند را دست کم گرفت زیرا علاوه براین آسیب، سبب افزایش کلسترول نیز خواهد شد که در این باره بادمجان کمک بسیاری خواهد کرد.

استرس

بادمجان و کلسترول خون

بادمجان غذایی باستانی است که حداقل از سال 2000 میلادی درآسیا مورد استفاده قرار گرفته است. گاها در جهان شهرت بدی نیز داشته است زیرا به دلیل آگاه نبودن مردم از نحوه استفاده آن سبب سوء هاضمه و سایر مشکلات شده است.

به همین دلیل تاکید می شود بادمجان را بصورت پخته و یا از عصاره آن استفاده کنید.

بادمجان حاوی مقدار زیادی آب و مقدار کمی ویتامین A، وB و C، مواد معدنی مانند فسفر، آهن، منیزیم و کلسیم است. کالری کمی داشته و پوست و دانه های آن حاوی مقادیر خوبی فیبر هستند.

کاهش چربی خون

عصاره بادمجان داروی طبیعی رفع کلسترول خون

چنانچه در بخش بهداشت و سلامت نمناک اشاره شده است این دارو برای کاهش طبیعی کلسترول بسیار مفید است و همچنین یک درمان عالی برای کمک به کاهش وزن و دفع سموم از بدن نیز محسوب می شود.

توصیه می شود زمانی از عصاره بادمجان استفاده کنید که متوجه افزایش کلسترول خود شده اید به این ترتیب مجبور نخواهید بود بین این عصاره یا درمان دارویی یکی را انتخاب کنید.

بهترین دارو آن است که قبل از بروز مشکل بر پیشگیری متمرکز شود.

بادمجان چربی سوز

مواد لازم:

  • پوست دو عدد بادمجان
  • آب یک عدد لیمو
  • دو لیوان آب (400 میلی لیتر)

نکته: بهتر است از بادمجان های ارگانیک استفاده کنید به این ترتیب این اطمینان حاصل می شود که پوست بادمجان فاقد سموم دفع آفات یا سایر مواد شیمیایی مضر برای بدن است.

کاهش کلسترول و بادمجان

طرز تهیه و نحوه استفاده:

ابتدا بادمجان ها را به خوبی بشویید و پوست آن ها را بگیرید. پوست را در کاسه ای همراه با آب لیمو و آب قرار دهید. روی ظرف را پوشانده و به مدت 24 ساعت صبر کنید. سپس مخلوط را از صافی رد کرده و در طی روز، جدا از وعده های غذایی خود بنوشید.

این دستور را هرروز تکرار کنید و به مدت یک هفته آن را بنوشید. برای کاهش کلسترول می توانید ماهی یک بار این درمان را انجام دهید.

کاهش کلسترول خون با نسخه گیاهی بادمجانی

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : steptohealth / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی