تولد
روز کارآفرینی
هر ساله در روز 17 نوامبر، “روز کارآفرینی” را جشن می گیرند و در این روز از کارآفرینان موفق که باعث اشتغال افراد زیادی شده اند تقدیر و تشکر می کنند.

درباره ی 17 نوامبر آغاز هفته کارآفرینی 

بزرگترین اتفاق و رویداد هماهنگ جهت ترفیع و ترویج کارآفرینی در جهان هفته جهانی کارآفرینی (GEW) نام دارد که همه ساله در بازه زمانی 17 تا 24 نوامبر در کشورهای مختلف جهان با برگزاری مراسم مختلف گرامی داشته می شود.

در هفته جهانی کارآفرینی در تمام جهان جشن بزرگی برای کارآفرینان و نوآوران برپا می شود همان کسانی که کسب و کار جدید و بزرگی را با ایده های بسیار نو آغاز کردند و با گسترش رفاه انسانی و رشد اقتصادی به وجود آورنده جهانی بهتر شدند. در این روز با در اختیار گذاشتن فرصت های هیجان انگیز و امکانات متنوع برای کارآفرینان یادآور آن می شوند که جهان به طور مستمر در جهت ارتقاء کیفیت سطح زندگی به کارآفرینان بسیار زیادی نیازمند است.

این هفته بزرگ شامل هزاران رویداد در سراسر دنیا می باشد و نمی توان آن را به یک رویداد و اتفاق واحدی اطلاق کرد. طبق تعریف واژه نامه دانشگاهی وبستر ، کارآفرین به کسی گفته میشود که در برابر مخاطرات یک فعالیت اقتصادی تعهد می دهد و سازماندهی آن را تقبل کرده و اداره می کند. قبل از اینکه واژه کارآفرینی به زبان امروزی پدیدار شود در زبان فرانسه اختراع شد.

بیل گیتس

تاریخچه هفته ی جهانی کارآفرینی

برای بار اول در سال 2007 هفته کارآفرینی با مشارکت 37 کشور با حضور «کارل شارم» رئیس جمهور سابق و مدیرعامل شرکت کافمن و نخست وزیر اسبق انگلیس «گوردن برون» برگزار شد. که در همین سال منتج به پیوستن 18 سازمان اصلی به این کمپین شد. ناگفته نماند که هفته جهانی کارآفرینی با این ایده آغاز شد که:«اگر جنبشی جهانی برای الهام بخشی، ایده پردازی و گام نهادن در سفر کارآفرینی برای مردم دنیا وجود داشت، چه می شد»

هدف از کارآفرینی

هدف از نامگذاری و تعیین هفته جهانی کارآفرینی ، ایده دادن و کمک به تمام کسانی است که قدم در مسیر کسب و کار گذاشته اند و البته ناگفته نماند در این مسیر جلب مشارکت بخش خصوصی برای گسترش فرهنگ کارآفرینی تاکید شده است.

بخش سرگرمی نمناک در همین راستا جملاتی از بزرگان موفق تاریخ را گرد آوری کرده است ، جملاتی که کارآفرینان باید با تمام وجودشان باور داشته و با آنها زندگی کنند تا در مسیر کارآفرینی به موفقیت های بزرگی دست یابند.

کار آفرین

جملات زیبا برای تبریک روز جهانی کارآفرینی 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

20 سال دیگر از کارهایی که انجام نداده اید پشیمان می شوید نه کارهایی که انجام داده اید. بنابراین خود را گرفتار دور باطل زندگی نکنید. از یک اسکله امن به دل دریا بزنید. بادها را در قایق خود جمع کنید. دنیای جدیدی کشف و رویاپردازی کنید. زندگی را درک کنید. 

(مارک تواین)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

نبوغ یک درصد الهام بخش و 99 درصد تلاش است. 

(توماس ادیسون)

 ادیسون

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

بهترین راه برای پیش بینی آینده ساخت آن است. 

(پیتر دروکر)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

کلید رسیدن به موفقیت سخت کوشی، تعیین وظیفه و اینکه آیا بازنده یا برنده خواهید بود است. ما اصولا در انجام وظایف خود از جان مایه می گذاریم. 

(وینسه لومباردی)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

موفقیت بدون اینکه اشتیاق خود را از دست بدهد، از شکستی به شکست دیگر حرکت می کند. 

(وینستون چرچیل)

چرچیل 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

اگر نمی توانید کارهای بزرگی انجام دهید، کارهای کوچک را به بهترین نحو انجام دهید. 

(ناپلئون هیل)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

برنده ها هرگز دست از تلاش بر نمی دارند و آنهایی که ناامید می شوند هرگز برنده نمی شوند. 

(وینسه لومباردی)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

هنگامی که چیزی که می خواهید یا به آن ایمان دارید را بیان می کنید، خودتان نخستین فردی هستید که آن را می شنوید. این پیغامی برای خود شما و دیگران است که می گوید چیزی که فکر می کنید امکان دارد. برای خود حد و مرز تعیین نکنید. 

(اپرا وینفری)

 کارافرین نمونه

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. 

(استیو جابز)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

عقل و منطق شما را از نقطه الف به ب می رساند. اما خیالپردازی شما را به همه جا می برد. 

(آلبرت انیشتین)

انیشتین 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

اینکه موفقیت های خود را جشن بگیرید بسیار خوب است اما از آن بهتر این است که از شکست های خود درس بگیرید. 

(بیل گیتس)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

20 سال طول می کشد تا به شهرت برسید اما در عرض 5 دقیقه می توانید آن را خراب کنید. اگر احتمال دادید ممکن است شهرتتان به خطر بیفتد حتما به گونه ای دیگر به مساله نگاه کنید. 

(وارن بافت)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

بزرگ ترین مشوق من؟ فقط این بود که مدام خود درونی ام را به مبارزه بطلبم. من زندگی را به چشم یک دانشگاه با دوره تحصیلی طولانی می بینم که هرگز نداشته ام – هر روز یک چیز جدید می آموزم. 

(ریچارد برنسون)

ریچارد برنسون 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

یکی از بزرگ ترین اشکالاتی که به انسان ها وارد است این است که سعی می کنند علاقه را به خود تحمیل کنند. شما رنج و اندوه را انتخاب نمی کنید بلکه اندوه است که شما را انتخاب می کند. 

(جف بیزوس)

 

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

 

من هرگز شکست نخورده ام من فقط 10 هزار راه جدید یافته ام که کار نمی کنند. 

(توماس ادیسون)

تاریخچه هفته کارآفرینی و پیام تبریک 17 نوامبر

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/س
وبگردی