زیاد عرق میکنم
تعرق زیاد و نمایان شدن لکه عرق روی لباس از دغدغه افراد در فصل تابستان است اما جای نگرانی نیست زیرا با انتخاب درست لباس از عرق کردن خلاص خواهید شد.

بهترین انتخاب های لباس برای من و شمایی که زیاد عرق میکنیم

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در روزهای گرم تابستان درگیر آن هستند، عرق کردن و نمایان شدن لکه های عرق بر روی لباس است.

لکه های عرق بدترین چیزی است که استایل را برهم می ریزد و شیک پوشی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر شما هم جزو افرادی می باشید که با زیاد عرق کردن بدن روبه‌رو هستند، این بخش از دنیای مد نمناک را حتما مطالعه کنید.

زیرپوش نخی

برای نمایان نشدن علائم تعریق همیشه زیر مانتوی خود یک تاپ یا زیرپوش نخی بپوشید، این کار سبب می شود که زیرپوش نخی شما ابتدا عرق را به خود جذب نماید و آن را به لباس های دیگر شما منتقل نکند. زیرپوش های ضد عرق نیز در بازار موجود هستند که با بهره‌گیری از فناوری لایه محافظ با زیاد عرق کردن بدن مقابله کرده و مانع از نمایان شدن علائم آن بروی لباس می شوند.

عرق کردن

لباس راه راه یا طرح دار

لباس های راه راه یا طرح دار کمتر تعریق را نشان می دهند پس در فصل تابستان که بیشتر عرق می کنید از این نوع لباس ها بپوشید.

لباس های زیر نخی

برای کاهش تعریق و پنهان ساختن علائم آن لباس‌ زیری را انتخاب نمایید که سبک و تولید شده از الیاف طبیعی باشد.

دقت در انتخاب رنگ لباس

توصیه می شود در فصل تابستان بیشتر لباس های رنگ روشن پوشیده شود اما لباس های رنگ روشن لکه‌های عرق را سریع‌تر از سایر رنگ‌ها نشان می‌دهند البته برخی رنگ‌ها با سایه‌های سفید مثل صورتی کم‌رنگ می‌توانند علائم عرق را پنهان کنند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد پوشیدن رنگ‌هایی مثل طوسی و قهوه‌ای از عرق کردن جلوگیری می‌کند.

انتخاب لباس

لباس های نخی و سبک

برای جلوگیری از عرق کردن و نمایان شدن آن بر روی لباس بهتر است در انتخاب نوع پارچه لباس دقت کنید و در گرمای تابستان لباس هایی را بپوشید که با الیاف طبیعی و سبک تهیه شده اند. پارچه‌هایی با الیاف طبیعی نظیر پنبه، کتان، چیت بسیار مناسب هستند و اجازه بیشتر نفس کشیدن را به پوست می‌دهند.

اجتناب از پوشیدن لباس های پلاستیکی

در فصل تابستان که بیشتر عرق خواهید کرد، از پارچه‌هایی با الیاف مصنوعی نظیر پلی‌استر، نایلون و ریون استفاده نکنید زیرا سبب تعریق زیاد بدن می‌شوند و قادر به جذب عرق نبوده و آن را بروی پوست شما نگه می‌دارند. همچنین با پوشیدن لباس‌های ابریشمی ممکن است بیش از هر زمان دیگری شروع به عرق کردن کنید.

استفاده از پدهای ضد عرق

برای نمایان نشدن علائم تعریق زیاد در بدن می‌توانید از پدهای ضد عرق استفاده کنید. این پدها را به لباس یا زیر بغل خود بچسبانید تا عرق بدن را قبل از رسیدن به لباس جذب کنند و مانع از ظاهر شدن لکه و رطوبت عرق بروی لباس شوید.

پد ضد تعریق

عدم استفاده از لباس جذب

پوشیدن لباس های جذب و تنگ در فصل تابستان اشتباه است زیرا این لباس ها سبب تعریق بیشتر و نمایان شدن عرق بر روی لباس می شوند پس در فصل تابستان از لباس‌های گشاد و راحت استفاده کنید. لباس‌هایی را انتخاب کنید که کمتر با پوستتان تماس داشته و در ناحیه زیر بغل آزاد باشند.

لباس های با آستین گشاد و آزاد

لباس‌های دارای آستین گشاد یا آستین‌ کوتاه با یک سایز بزرگ‌تر انتخاب مناسب‌تری برای فصل تابستان خواهد بود زیرا اجازه ورود جریان هوا را به زیر بغل و سایر قسمت‌های بدن داده و سبب خنک شدن پوست شده و مانع از ظاهر شدن لکه زردرنگ عرق در ناحیه زیر بغل خواهند شد.

نکات دیگر زیاد عرق کردن

  • بهتر است در تابستان کفش‌های پارچه‌ای سبک با یک جوراب نخی بپوشید یا صندل پوشیده و از پوشیدن کفش‌های پلاستیکی، ژله‌ای و یا برزنتی اجتناب کنید.
  • همچنین برای جلوگیری از زیاد عرق کردن بدن باید، موارد دیگری همچون استفاده از لوازم جانبی سبک‌تر، انتخاب کیف کوچک‌تر را مد نظر داشته باشید.
  • در تابستان بهتر است از بکار بردن زیورآلات جانبی اجتناب کنید و به پوستتان اجازه نفس کشیدن بدهید.
  • روی لباسی که بوی عرق می دهد، عطر و ادکلن نزنید.

بهترین لباس واسه اونایی که زیادی عرق میکنن

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
برچسب : تعریق
وبگردی