هزینه های اضافه

اینارو واسه خونت بخری، احتمالا پشیمون میشی

تاریخ انتشار : 4 فروردین 1403کد مطلب : 92500زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای خرید وسایل خانه تان بهتر است لیستی از وسایل ضروری و غیر ضروری را در هنگام خرید آماده کنید تا از خرید وسایل اضافی منزل پرهیز کرده و خرید درستی داشته باشید.

هزینه های اضافه در خریدهای مربوط به خانه

لوازم خانگی و وسایل برقی بخش مهمی از یک خانه هستند زندگی بدون انواع وسایل برقی و خانگی تقریباً غیرممکن است. امروزه این لوازم براساس دانش و تکنولوژی روز ساخته می‌شوند و قیمت نسبتاً بالایی دارند. اگر درصدد خرید لوازم خانه برای خود هستید و یا می خواهید جهیزیه بخرید، در این بخش از نمناک به معرفی وسایلی می پردازیم که خرید آنها تنها هدر دادن پول است.

قابلمه رنگ روشن

قابلمه جزء پرکاربردترین وسایل آشپزی است. در خرید قابلمه نه تنها باید به جنس آن توجه کنید بلکه باید به رنگ آن نیز توجه داشته باشید زیرا قابلمه‌های رنگ روشن خیلی زود خراب می‌شوند ورنگ آن به دلیل حرارت تغییر می کند.

قابلمه رنگ روشن

فرش شگی

فرش شگی یکی از انواع فرش‌های مدرن است که ظاهر زیبایی دارد اما این فرش ها به سرعت کثیف می شوند زیرا وجود پرزهای بلند محل مناسبی برای نشستن کثیفی در فرش ایجاد می کند و شستن آنها را دشوار می کند.

سرویس سوفله خوری

ظروف سوفله خوری به ظروفی گفته می شود که با داشتن شمع در زیر پایه و دربی که به طور کامل روی محتویات آن را می پوشاند، غذا یا دسر را گرم نگه می دارند. اگر آشپزخانه تان کوچک است، سرویس سوفله خوری برای شما مناسب نیست زیرا جای زیادی اشغال می کند.

تشک و لحاف تعداد بالا

در قدیم مرسوم بود که مادران برای جهزیه دخترشان چندین دست لحاف و تشک به او می دادند اما در بیشتر خانه های امروزی ما تعداد بسیار زیادی رخت خواب می بینیم که سالها مورد استفاده هم قرارنمی گیرند زیرا دیگر مانند قدیم خبری ازمهمانان راه دور نیست و تشک و لحاف بیش از حد تنها جاگیر بوده و فضا را اشغال می کند و داشتن تعداد کمی از آنها کافیست.

رختخواب

اتو پرس

اتو از لوازم کاربردی در خانه است، شما باید با توجه به نیازتان اتویی را انتخاب کنید که هم با دوام باشد و هم کیفیت مناسب و عمر مفید طولانی داشته باشد. اتو بخار در بین اتوها از محبوبیت بیشتری برخوردار است و برای مصارف خانگی بیشتر کاربرد دارد. اتو پرسی فضای نسبتا بزرگی را اشغال می کند و بیشتر برای اتوزدن پارچه هایی با سطح مقطع زیاد مثل پارچه ملحفه و...به کار می رود.

چرخ سرو

برخی از دخترخانم ها برای جهاز خود چرخ سرو می خرند که کاربردی نیست و کاملا غیر ضروری بوده و هر خانه ای به آن نیاز ندارد، عروس خانم محترم صرفا این وسیله را برای پُز دادن تهیه نکن که پشیمان خواهی شد.

جارو شارژی

جارو شارژی دستگاهی کوچک و کاربردی از لوازم خانگی برای نظافت است. برخی از افراد از این نوع جارو استفاده نمی کنند و تنها آن را در گوشه ای از خانه نگهداری می کنند. در خرید جارو شارژی دقت کرده و اگر می دانید که زیاد از آن استفاده نخواهید کرد، این وسیله را از لیست خرید خود حذف کنید.

جارو شارژی

لگن و آبکش

بسیاری از خانم ها چندین دست آبکش و لگن پلاستیکی با رنگ های مختلف تهیه می کنند که این کار اشتباه است، شما می توانید ست آبکش و لگن استیل بخرید که کاربردی بوده و خیلی زود خراب نمی شود.

ویترین

بوفه‌ها و ویترین‌ها دیگر مانند گذشته در منزل طرفدار ندارند و هنگام اسباب‌کشی بسیار دردسرساز هستند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند پس می‌توانید این وسیله را از دکور خانه حذف کنید.

چرخ گوشت

بسیاری از خانم ها گوشت چرخ کرده را از فروشگاه ها و قصابی ها تهیه می کنند و هیچگاه از چرخ گوشت خود استفاده نمی کنند، اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، چرخ گوشت نخرید. با استفاده از چرخ گوشت در خانه نه تنها می‌توانید میزان چربی گوشت را کنترل کنید، بلکه گوشت‌هایی با طعم بهتر خواهید داشت. البته غذاسازهایی که خریداری می کنید، کار چرخ گوشت را هم برایتان انجام میدهند.

چرخ گوشت

لوازم دکوری زیادی

لوازم تزیینی تاثیر زیادی در چیدمان منزل دارد، اما استفاده بیش از حد از لوازم دکوری به دلیل جابجایی‌ها موجب شکستگی و خرابی این وسایل می‌شود. پس حتی‌الامکان از کمترین وسایل دکوری در منزل استفاده کنید.

کلمن شیشه ای

اگر می خواهید به جای کلمن هایی که آب را یخ نگه می دارند، کلمن شیشه ای بخرید، اشتباه نکنید زیرا این کلمن ها تنها ظاهر زیبایی داشته اما مانند پارچ عمل کرده و آب و شربت را مدت طولانی خنک نگ نمی دارند.

بخارشو

دستگاه بخارشوی توانایی تمیز کردن اکثر سطوح مانند کف، میزهای پیشخوان، کاشی، آشپزخانه و... را دارد. هر آنچه را که می‌خواهید با بخار شوی تمیز کنید، صبر و حوصله داشته باشید. بهتر است سری این دستگاه را آهسته بر روی منطقه با پارچه‌ی مورد نظرتان قرار بدهید و سپس جابه‌جا کنید. اگر خیلی وسواسی نیستید و صبر و حوصله کار با بخارشوی را ندارید، این وسیله را نخرید.

سخن آخر

تمام این توصیه ها بر اساس تجربه شخصی و تجربه اکثر عروس خانوم هاست، ممکن است وسیله ای که برای شخصی بی کاربرد است، برای شخص دیگر مورد نیاز باشد پس با توجه به شرایط زندگی خود لوازم خانه و جهیزیه تهیه کنید.

اینارو واسه خونت بخری، احتمالا پشیمون میشی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی