مرغ یا تخم مرغ
برای بسیاری از ما این موضوع مورد سوال بوده است که اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟ در ادامه، پاسخ دانشمندان در رابطه با این موضوع را ملاحضه می نمایید.

کدامیک اول وجود داشت مرغ یا تخم مرغ ؟

این سوال یکی از جالب ترین سوالات برای شروع بحث های پیچیده است. ارسطو به وضوح به این سوال فکر می کرد و باور داشت که هر دو هم مرغ و هم تخم مرغ همیشه از ابتدا وجود داشته اند. پلوتارک نخستین شخصی بود که به وجود آمدن مرغ و تخم مرغ را حالت سوالی نمود و ذهن مردم را درگیر پاسخ به این سوال کرد. دانشمندان و فلاسفه زیادی برای پاسخ به این سوال تلاش نمودند. چنانچه در بخش سرگرمی نمناک اشاره شده است علم برای پاسخ به این سوال کمک زیادی کرده و در نهایت آنچه به عنوان پاسخ این سوال جالب مطرح می کنیم، از نظر علمی و به کمک نظریه تکاملِ داروین است.

اول مرغ، بعد تخم مرغ؟

پژوهشگران دریافتند برای تشکیل پوسته تخم مرغ به نوعی پروتئین خاص نیاز است که این پروتئین در تخمدان مرغ یافت می شود اما نتایج دست یافته چندان مطمئن نیستند.

معمای مرغ و تخم مرغ

اول تخم مرغ، بعد مرغ؟

حیوانات تخم گذار از تخم بوجود آمده اند بنابراین در ابتدا و از لحاظ فنی تخم مرغ وجود داشته است. بیایید به سال ها قبل برگردیم زمانی که هیچ مرغی وجود نداشت. موجودی که بسیار شبیه مرغ است و با مرغ های دیگر جفت شده است. این دو موجود ژن های خود را به شکل دی ان ای عبور می دهند.

با این وجود تکثیر دی ان ای هرگز 100 درصد دقیق نیست و اکثر مواقع تغییرات جزئی برای موجود جدید ایجاد می کند. این تغییرات جزئی در دی ان ای می توانند موجودی جدید در طی هزاران نسل ایجاد کنند. همین اتفاق در مورد مرغ های اولیه نیز رخ داد و جهش ژنتیکی کوچک گونه جدیدی به نام مرغ را ایجاد کرد که در یک تخم مرغ به ثمر رسیده بود.

 تخم مرغ یا مرغ

* نظریات مختلف را خواندید اما شاید هنوز ذهنتان در جستجوی دلیل و پاسخ است، گفتنی است آنچه به عنوان پاسخ خواندید نتایج مدتها بررسی است هرچند شاید هنوز پاسخ دقیق و قطعی نباشد.*

چارلز داروین در کتاب "خاستگاه گونه ها" به این مسئله پرداخت. بر اساس نظریه تکاملِ داروین و تغییر تدریجی (انتقال صفات وراثتیِ گرگور مندل) تخم مرغ می بایست نخست پدید آمده باشد، اما تعیین زمان آن غیرممکن است.

کدامیک اول وجود داشت ، مرغ یا تخم مرغ ؟

4.225
این مطلب مفید بود ؟214
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : تخم مرغ
وبگردی