ترک عادات بد
اگر به دنبال رسیدن به موفقیت هستید ابتدا باید عادات بدی که دارید و موانع پیشرفت شما هستند را ترک کنید تا موفقیت به سراغ شما بیاید.

برای موفق شدن لازمه این عادات رو ترک کنید

گاهی اوقات برای موفق شدن در زندگی و نزدیک شدن به کسی که می خواهید، نیاز به انجام کار اضافه نیست. بلکه باید از بعضی از کارها دست بکشید. موارد خاصی هستند که ثابت شده و جهانی می باشند و اگر از آن ها دست بکشید، به موفقیت خواهید رسید که البته هر کدام از ما تعریف متفاوتی از موفقیت داریم.

در هر حال در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک این موارد را به شما معرفی می کنیم که باید هر چه زودتر آن ها را ترک کنید. شما نیز می توانید همین امروز این کارها را کنار بگذارید، البته که شاید انجام این کار زمان بر باشد اما غیر ممکن نیست.

ترک عادات بد

1. انتظار برای خوش شانسی

خوش شانسی یک ماده غذای مضر برای روح انسان است. ممکن است افراد خوش شانس به موفقیت نرسند. زمانی که سخت کار می کنید و اقدامی را به انجام می رسانید، می توانید خوش شانس باشید. در غیر این صورت نباید منتظر شانس بنشینید.

2. نیاز برای حل مشکلات آسان

زمانی که شروع به کارهای تجاری می کنید، در مورد حل و فصل مشکلات آسان فکر می کنید. اکثر افراد می توانند مشکلات آسان را برطرف کنند و در نتیجه در این رقابت پیروز نمی شوند اما زمانی که برای حل مشکلات بزرگ برنامه ریزی کنید، قطعا رقیبان کمتری خواهید داشت.

حل مشکلات

3. داشتن عادت های بد

همه ما عادات بد داریم. افراد موفق می دانند که چگونه از عادت های بد دست بکشند. پس سعی کنید برای خودتان برنامه ریزی کنید تا عادت های بد را از زندگی تان خارج کنید. از عادت های بد آگاهی پیدا کنید و هر چه سریع تر آن ها را از بین ببرید.

4. نیاز برای خوشحال کردن دیگران

این که مدام سعی کنید دیگران را خوشحال کنید، یک علامت ضعف است. شما در جهان خلقت بهترین هستید، در نتیجه مجبور نیستید که مدام به فکر خوشحال کردن دیگران باشید. همیشه اگر بهترین خدمات را ارائه دهید، باز هم افرادی از شما ناراضی می باشند. پس به خودتان سخت نگیرید.

5. سپری کردن اوقات با افراد منفی نگر

بدتر از معاشرت کردن با افراد منفی نگر در مسیر رسیدن به موفقیت وجود ندارد. در کنار افرادی باشید که بتوانید چیزهایی را از آن ها یاد بگیرید و همچنین دوستانی که به شما انگیزه می دهند.

معاشرت کردن

6. تمایل به تغییرات خیلی بزرگ

تغییرات کوچک هم می تواند عاملی برای رسیدن به موفقیت باشد. پس بیش از حد کمال گرا نباشید.

7. نیاز برای رضایت و خوشنودی سریع

همیشه برای رسیدن به موفقیت باید صبور باشید اگر زندگی افراد موفق را مطالعه کرده باشید، متوجه می شوید چیزهایی که می خواهید بیش از حد انتظار زمان می برد. خودتان را از لحاظ ذهنی برای طولانی مدت بودن رسیدن به موفقیت آماده کنید.

برای گرفتن تصمیمات صحیح اعتماد به نفس داشته باشید و سخت کوش باشید تا به موفقیت برسید. ممکن است از حد انتظار شما طولانی تر شود اما بالاخره به آن دست پیدا می کنید.

تلاش برای موفقیت

8. بی عیب و نقص بودن

اگر می خواهید موفق شوید، نباید به فکر کامل بودن باشید. تمایل برای بی عیب و نقص بودن موفقیت را از بین می برد. فعالیت های شما همیشه باید در حد کامل باشند و تمام سعیتان را در نظر بگیرید، نه این که هیچ عیبی نداشته باشند.

9. مقایسه کردن خودتان با دیگران

کاملاً طبیعی است که چیزهایی را در مورد تجارت افراد دیگر بشنوید و ناامید شوید. مثلاً در مورد سودها و سرمایه گذاری های خیلی کلان اخباری را گوش می دهید و کاملا نسبت به کاری که خودتان انجام می دهید، ناامید خواهید شد اما نباید این کار را کنید.

این مورد را بارها در مطالب رازهای موفقیت در نمناک عنوان کرده ایم که صداهای اطراف را نادیده بگیرید و خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. روی ساخت موفقیت خودتان تمرکز کنید.

مقایسه خود با دیگران

10. ترس از ادا در آوردن و تصویر سازی کردن

زمان هایی هستند که باید ادای یک چیز را در بیاورید تا آن را ایجاد کنید. البته منظورمان این نیست که دروغ بگویید اما کمی هم برای خودتان صحنه سازی کنید. مثلاً ممکن است شرکت مربوط به کار تجاری نداشته باشید اما خودتان یک مسئولیت اجرایی در یکی از این شرکت ها را به عهده بگیرید تا کم کم ذهنتان برای این کارهای بزرگ آماده باشد.

11. ترس از کمک گرفتن

به تنهایی نمی توانید موفق باشید. اگر می خواهید به موفقیت برسید، باید درخواست کمک کنید و شفاف صحبت کنید. درخواست کمک به این معنی نیست که دیگران شما را کوچک می شمارند. در مورد نیازی که دارید، اعتماد به نفس داشته باشید و هیچ گاه خودتان را به خاطر این ها سرزنش نکنید و به راحتی نیاز کمک خود را به دیگران اعلام نمایید.

برای موفق شدن باید این چیزها رو رها کنید

4.528
این مطلب مفید بود ؟253
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : عادت های بد
وبگردی