باب اسفنجی

حقایق مهمی که تا الان درباره باب اسفنجی نمیدونستید

کد مطلب : 85144تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
باب اسفنجی کارتون مورد علاقه اکثر کودکان است و در بین مردم نیز بسیار محبوب است، اما تئوری هایی راجب این انیمیشن وجود دارد که شمارا شوکه خواهد کرد.

تئوری های تاریک و پنهان در انیمیشن باب اسفنجی

باب اسفنجی کارتون مورد علاقه اکثر کودکان است و چندین سال به شدت مورد توجه قرار گرفت که در آن شخصیت های معروفی در بین مردم محبوب شده بودند و بسیاری از افراد از اصطلاحاتی که این شخصیت ها در کارتون استفاده می کردند؛ به کار می بردند. در این قسمت از نمناک قصد داریم که حقایقی را در مورد باب اسفنجی برای شما مطرح کنیم تا با آن ها اشنا شوید.

باب اسفنجی و دوستانش معتاد بودند

یکی از مهم ترین تئوری هایی که در مورد شخصیت های این سریال انیمیشنی وجود دارد، این است که هر کدام به یک دارو معتاد بودند به همین خاطر شخصیت های شان متفاوت بود. تنبلی و سرگیجه مداوم پاتریک به خاطر اعتیاد به ماری جوانا بود که عوارض جانبی اش را تجربه می کرد و در مورد شخصیت های دیگر نیز این موضوع صدق می کرد. باب اسفنجی هم که در هر شرایطی خنده های غیر عادی داشت و علائم مصرف روان گردان ها را در رفتارش به نمایش میکشید.

کارتون باب اسفنجی

آقای خرچنگ با دختر قاتل پدر و مادرش زندگی میکرد

آقای خرچنگ بعد از اینکه پدر و مادرش توسط قایق های صید نهنگ کشته شدند، وارد یک صدف شد. حقیقت اینجاست که آقای خرچنگ یک خرچنگ بود و دخترش یک نهنگ بود که همین باعث یک تناقض خیلی عجیب و غریب بین آن ها می شد. این پدر می خواست همه چیز را برای دخترش فراهم کند و یک داستان منحصر به فرد داشت. جالب تر اینکه پدربزرگ این دختر هم یک صدف بود، زیرا بعد از این که آقای خرچنگ خانواده اش را از دست داده بود، داخل یک صدف بزرگ شده بود.

ایده باب اسفنجی از توهم نشات می گیرد

استیون هیلنبرگ زیست‌شناس دریایی بوده که روزی پس از مصرف ماری جوآنا توهم زده و شخصیت باب اسفنجی را در خیالات خود تصور می کند و از روی آن یک انیمیشن می سازد.

پاتریک شخصیت ضد اجتماعی داشت

پاتریک از احمقانه ترین شخصیت های سریال های انیمیشنی و شاید بامزه ترین آن ها بود که ماهیتی غمگین، تاریک و ناراحت داشت و او را مبتلا به اختلال ضد اجتماعی می‌دانستند. او نمی توانست با شرایط و رفتار معمول دیگران در اجتماع کنار بیاید.

ضد اجتماعی

آقای خرچنگ از استفراغ دخترش پول در می آورد

جالب است بدانید که استفراغ نهنگ ها بسیار با ارزش است، زیرا چیز های ارزشمند زیادی داخل دهان آن ها از جمله مروارید و صدف ها یافت می شود و در این کارتون نیز چنین بود و آقای خرچنگ از بالا آوردن دخترش پول در می آورد.

شغل پاتریک یکی دیگر از عجایب کارتون باب اسفنجی است

پاتریک شخصیت احمق و دوست داشتنی است، وقتی نویسندگان انیمیشن در حال طراحی شخصیت او بودند، قصد داشتند او را صاحب یک میخانه در شهر زیرآبی «بیکینی باتم» کنند. اگر هم چنین اتفاقی می افتاد احتمالا پاتریک به شخصیت دوست داشتنی که حالا از او سراغ داریم تبدیل نمی شد.

اختاپوس اصلا 8 پا ندارد

اگر از علاقه مندان انیمیشن باب اسفنجی باشید، حتما متوجه شده اید که شخصیت اسکوئیدواردکیو تنتیکلز یا اختاپوس هشت ‌پا اصلا 8 پا ندارد زیرا انیماتورهای انیمیشن باب اسفنجی در حین طراحی این شخصیت حس کردند گذاشتن 8 پا برای این شخصیت چندان جالب از آب در نمی آید و ضمنا خیلی تصویر را شلوغ می کند.

اختاپوس

رستوران ها ترسناک هستند

رستوران های انیمیشن باب اسفنجی ترسناک و عجیب هستند:

رستوران پلنگتون

این رستوران در واقع یک سطل ماهیگیری بوده که ماهیگیران از آن برای صید ماهی استفاده می کردند. یک نظریه وجود دارد که غذایی که پلنگتون درون چام باکت سرو می کند، ماهی است، یعنی تصور کنید یک ماهی به رستوران رفته تا ماهی بخورد، یعنی این انیمیشن هم نوع خواری را نشان می دهد، به همین خاطر است کسی غذاهای چام را نمی خورد.

رستوران خرچنگ

یکی از نکات جالب کارتون باب اسفنجی رستوران خرچنگ است که دقیقا مانند تله خرچنگ می باشد.

تله خرچنگ

شخصیت های اصلی 7 گناهکارند

شخصیت های اصلی که هفت موجود را در این کارتون شامل می شود، از هفت گناه کبیره انجیل طراحی شده اند. شخصیت باب اسفنجی برگرفته از هوس، اختاپوس خشم، پلانگتون از حسادت، سندی از غرور و تکبر، پاتریک از تنبلی، گری از شکم پرستی و آقای خرچنگ از طمع و پول دوستی می باشد. باب اسفنجی شخصیت های بسیار وحشتناکی دارد و افرادی گناهکار در دنیای واقعی محسوب می شوند که شاید دست به قتل هم بزنند.

شهر باب اسفنجی یک شهر زیر آبی در اقیانوس آرام است

شهری که باب اسفنجی در آن زندگی می کند، بیکینی است که در اصل یک شهر زیر آبی در اقیانوس آرام بوده که سال ها قبل یکی از اماکن برای انجام آزمایش‌ها هسته ای آمریکا بوده و ساکنان این شهر به یک جزیره در همان اطراف پناه بردند. یکی از فرضیه ها و رازهای وحشتناک درباره انیمیشن باب اسفنجی این است که ممکن است شخصیت های کارتون به دلیل همین اثرات مخرب تشعشعات اتمی ناگهان رفتاری انسان پیدا کرده اند و تمام رفتارهای عجیب آنها ناشی از همین است.

محوطه صید ماهی محلی امن خانواده ثروتمند باب اسفنجی بود

احتمالا در باب اسفنجی صحنه های خیلی جذاب و عجیب و غریب را مشاهده کرده اید که در آن ها عمیق نشده اید اما باید بدانید که محل صید ماهی ها یک جای شناخته شده برای خانواده ثروتمند باب اسفنجی بود که در زمان نیاز؛ به آن جا پناه می بردند و مخفی می شدند.

همبرگر در انیمیشن از گوشت خرچنگ درست شده بود

همبرگری که خود خرچنگ ها داخل انیمیشن از آن استفاده می کردند، از گوشت خرچنگ ها درست شده بود که اگر به این قضیه فکر کنید، همه چیز خیلی وحشتناک به نظر می رسد.

پاتریک

باب اسفنجی سرباز جنگ بوده

در برخی از پلان ها مشاهده می کنید که باب اسفنجی سرباز جنگ است که از استرس بعد از وقایع رنج می برد. باب اسفنجی اختلال بزرگی دارد که استرس شدید بعد از هر حادثه است، زیرا او قبلاً یک سرباز ارتش بوده و اثرات استرس ها و ترس های آن زمان هنوز روی او مانده است.

در کارتون باب اسفنجی نماد شیطان پرستی وجود دارد

در اپیزودی از کارتون باب اسفنجی، باب اسفنجی و پاتریک تصمیم به عضویت ایلومیناتی و تبلیغ بین مردم می کنند. ایلومیناتی به شیطان پرستی ربط دارد و نماد هایی مانند تک چشم، 666، هرم، بز شاخداردارد. باب اسفنجی و پاتریک یک هرم ایلومیناتی می سازند و افراد را دعوت می کنند با پوشش تک چشم وارد هرم شوند. یکی از افراد تحت تاثیر ایلومیناتی اختاپوس بوده که خودش بدون آنکه بداند، وارد این سازمان می شود. اختاپوس ترسیده و تصمیم به فرار می گیرد اما نمی تواند از هرم دور شود.

کارتون باب اسفنجی استعارهای از جنگ جهانی دوم آلمان است

باب اسفنجی قصد دارد که اتفاقات تاریخ جهان را به تصویر بکشد و کل کارتون بیشتر در مورد دوران قبل از جنگ جهانی دوم آلمان صحبت می کند و خیلی هنرمندانه و ظریف آن را به تصویر کشیده است.

هر شخصیت به بیماری ذهنی مبتلا هستند

یکی دیگر از تئوری ها و نظریه هایی که در مورد این انیمیشن وجود دارد، این است که هر شخصیت از یک اختلال ذهنی رنج می برد و باعث می شود که کار های غیر طبیعی انجام دهد. به عنوان مثال پاتریک دارای اختلال چند شخصیتی است یا باب اسفنجی به شدت وابسته است و آقای پاف هم از اختلال استرس بعد از آسیب رنج می برند.

باب سفنجی

این فیلم نمادی از مشکل گرمای جهانی است

یکی دیگر از تئوری ها و نظریه های تاریک و وحشتناکی که در مورد این انیمیشن وجود دارد، این است که این فیلم نماد گرمای جهانی است که قرار است به کل دنیا آسیب بزند.

حقیقتی درباره خالق و صداپیشگان انیمیشن باب اسفنجی

بد نیست بدانید که:

افراد معروفی که صدا پیشه شخصیت های عادی باب اسفنجی بودند

افراد معروفی که صدا پیشگی شخصیت های عادی باب اسفنجی را به عهده داشتند. در یکی از قسمت های باب اسفنجی گری از خانه فرار کرده و مادر بزرگی سرپرستی او را برعهده می گیرد که امی پولرصدا گذاری این شخصیت را بر عهده داشت. ویکتوریا بکهام در یکی از قسمت ها صدا پیشگی ملکه آمفیترایت را بر عهده داشت. جانی دپ نیز صدا پیشگی جک کاهونا را بر عهده داشت.

خالق باب اسفنجی علاقه ای به حضور ستارگان مشهور در مجموعه را نداشت

استیون هیلنبرگ فقید، خالق انیمیشن باب اسفنجی شلوار مکعبی اصلا علاقه ای به حضور ستارگان مشهور در مجموعه انیمیشن خود نداشت و تا روزی که در پشت صحنه انیمیشن باب اسفنجی حضور داشت، اجازه حضور هیچ ستاره ای را نداد اما بعد از استعفا پای بسیاری از ستارگان سینما و موسیقی به این مجموعه کشیده شد.

حقایق مهمی که تا الان درباره باب اسفنجی نمیدونستید

4.1763
این مطلب مفید بود ؟622141
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
برچسب : انیمیشن
3 نظر به ثبت رسیده است
کلوچه1401-10-15
حاجی یعنی یه عمر گول خوردیم
7317
jisoo1402-01-08
مادر خرچنگ زنده اس نمرده زنده اس پدرش هم صید شده چون نهنگ ها با خرچنگ ها دشمنی ندارن ولی ماهی های پفپفی دارن
4911
صادق1402-09-26
عالی
89
وبگردی