خرید مواد غذایی
همه افراد از سوپر مارکت ها خرید می کنند اما در زمان خرید نکاتی وجود دارد که رعایت نکردن آنها باعث بیشتر شدن هزینه و خرید محصولات اشتباه می شود.

باید نبایدهای بسیار مفید در خرید مواد غذایی

اطلاعات اخیر نشان می‌ دهند که میانگینِ خریدِ افراد معمولاً از سوپرمارکت هاست؛ حال تصور کنید که اگر تقریباً نیمی از این هزینه را پس انداز کنید، چه چیزهایی می توانید بخرید. در این قسمت از نمناک قصد داریم برخی از عادات خرید هوشمندانه را به شما معرفی کنیم.

خریدنِ مواد غذایی تازه و کامل

فرقی ندارد که قرار است میوه، سبزیجات یا حتی گوشت قرمز بخرید؛ به هر حال باید ماده غذایی تازه خریداری کرده و آن را چند تکه کنید. ماده های غذایی که بسته بندی شده و بفروش می رسند؛ مناسب و سالم نیستند؛ حتی زمانی هم که می خواهید مرغ یا گوشت بخرید، آنها را دُرُسته و کامل بخرید، چرا که خیالتان از بابت سالم بودن راحت تر است.

خرید کردن

چک کردنِ فاکتور خرید

وقتی که می خواهید در فروشگاه پول اجناس خریداری شده را بدهید، حتماً حواستان به فاکتور باشد، زیرا ممکن است اشتباهاتی صورت بگیرد. خیلی از این صندوق‌ ها کارشان دقیق نیست یا به هر حال ممکن است که ناخواسته هزینه اضافی را بگیرند؛ پس حتما خودتان حواستان به فاکتور باشد.

برنداشتن سبد خرید

اینکه بخواهید در فروشگاه راه بیفتید و سبد به دستتان بگیرید، احتمال اینکه عاملی برای برداشتن چیز های غیر ضروری شود را بالا می برد؛ پس بهتر است که این کار نکنید و فقط چند چیز واجب و ضروری که لازم دارید را خریداری کنید.

نوشتن لیست خرید

وقتی به فروشگاه می روید، تازه به این فکر می کنید که به چه چیزی نیاز دارید. در حالی که شما باید یک لیست خرید برای خودتان داشته باشید و فقط از روی آن خرید کنید. اینگونه احتمال این که چیزهای غیر ضروری بخرید هم کم خواهد شد.

لیست خرید

همراه داشتن پول نقد

شاید برایتان راحت تر باشد که با کارت خرید کنید؛ اما اگر بتوانید مقداری پول نقد هم داشته باشید، بهتر است؛ زیرا زمانی که کارت به همراه دارید، بیشتر از آنچه که می خواهید خرید می کنید اما پول نقد باعث می شود که جلوی ولخرجی تان را بگیرید.

خرید به تنهایی

خرید کردن حتی می‌ تواند راهی برای آرام کردن ذهن تان باشد؛ اما به شرطی که آن را تنهایی انجام دهید و فقط لیستی که خودتان نیاز دارید را خریداری کنید. بهتر است که دوستان و حتی فرزندانتان را با خود همراه نکنید و هرگز از این که تنهایی به خرید رفته اید هم؛ عذاب وجدان نداشته باشید.

توجه نکردن به برند

بعضی از برند ها فقط به خاطر این که معروف شده اند و بسته بندی خاصی دارند، گران‌تر هستند. در صورتی که کیفیت شان با انواع دیگر خیلی متفاوت نیست؛ پس بهتر است به دنبال برند هایی بگردید که کیفیت خوبی دارند؛ اما خیلی شناخته شده نیستند تا هزینه کم تری پرداخت کنید.

مواد غذایی

خرید مواد غذایی بزرگ‌تر

ظاهر برای خرید مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به نکات خاصی هم توجه کنید. همیشه انواع سفت‌تر با رنگ روشن‌تر را انتخاب کنید. اگر میوه یا ماده غذایی حالت کبودی و چروک داشت، احتمال اینکه باکتری و کپک داخل آن وجود داشته باشد، زیاد است. از طرفی هر چه سایزِ میوه یا هر ماده غذایی دیگری بزرگ‌تر باشد، یعنی کیفیت هم بیشتر و بهتر است.

برداشتن خوراکی ها از قسمت عقبِ فروشگاه

اکثر فروشنده‌ ها محصولات خود را در قسمت عقب می گذارند که دسترسی کم تری دارد تا محصولات بی‌ کیفیت زودتر فروش برود؛ پس حواس تان باشد وقتی که می خواهید میوه و سبزی خریداری کنید آنها را بیشتر از عقب مغازه بردارید.

خرید در وسط هفته

برای این که به شلوغی ‌ها نخورید و همیشه تازه ترین محصولات را داشته باشید، وسط هفته خرید کنید.

خرید سبزیجات

کنترل خود در برابر وسوسه خرید

گاهی اوقات زمانی که پا به فروشگاه می گذارید، بعضی از فروشنده‌ ها تخفیفاتی را به شما پیشنهاد می‌ دهند تا وسوسه شوید و چیز هایی را بخرید که نیاز ندارید. بهتر است این اخلاق را کنار بگذارید و فقط به لیستی که نوشته اید؛ پایبند باشید.

دقت به رنگ موز

موز جز میوه های بسیار محبوب است و خیلی از افراد آن را برای جذب مشتری جلوی مغازه می گذارند. موز هایی که رنگی بین زرد و خاکستری داشته باشند، معمولاً بهتر از موز هایی هستند که رنگ آن ها خیلی زرد جیغ است.

حقه خیس بودن سبزیجات

خیلی از فروشگاه ها میوه ها و سبزیجات را کمی خیس می‌ کنند تا به شما نشان دهند که تازه هستند؛ اما گاهی اوقات این یک حقه است. در حقیقت این نوع خیس کردن های سبزیجات بیشتر به آن آسیب وارد می‌ کند و همین رطوبت زیاد باعث می شود تا سریع تر خراب شوند؛ پس گول نخورید.

نکته مهم خرید مواد غذایی که این روزها کسی بهت نمیگه

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : نکات خرید
وبگردی