نکات خرید میوه
این روزها به دلیل وجود ویروس های زیاد در طراف باید بیشتر حواسمان به بهداشت باشد، از این رو برای خرید مواد غذایی باید نکاتی را رعایت کنید تا سلامتتان حفظ شود.

نکاتی مهم برای حفظ سلامتی حین خرید میوه و مواد غذایی

این روز ها باید بیش از همیشه حواسمان را به بهداشت جمع کنیم و نکاتی را رعایت کنیم که شاید پیش از این؛ به آن توجه نمی کرده ایم. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم که در مورد مغازه های خوراکی و سبزیجات توضیح دهیم و بگوییم که چه کاره ایی را نباید در آنجا به انجام برسانید، پس با ما همراه باشید.

اگر بیمار هستید، هرگز به آن جا نروید

اگر متوجه شدید که علائمی مثل سرفه، آبریزش بینی، سر درد، سرگیجه، تنگی نفس یا حتی علائم خفیف از بیماری دارید، بهتر است که هرگز پای تان را داخل این مغازه ها نگذارید، زیرا هر گونه قطرک ویروسی ممکن است روی این سبزیجات و میوه ها بنشیند.

خرید خانه

قبل و بعد رفتن به مغازه ها دستان خود را بشویید

زمانی که وارد مغازه می شوید، حتما دست تان را ضدعفونی کننده بزنید. بعد از آن؛ هم حتماً این کار را انجام دهید، زیرا این قسمت ممکن است آلودگی های زیادی را انتقال دهد؛ پس حواس تان به بهداشت خود باشد.

وارد مغازه های شلوغ نشوید

طبق اطلاعات موجود، هنوز هم فاصله‌ گذاری اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین برای جلوگیری از مشکلات مربوط به کرونا باید حواس تان را جمع کنید و هرگز وارد مکان های شلوغ نشوید.

در آنجا چیزی نخورید یا ننوشید

حتماً توصیه می‌ کنیم که هنگام خرید کردن از هیچ مایعاتی استفاده نکنید، چیزی نخورید و ننوشید و مراقب باشید که دست تان را به صورت یا دهان تان نزنید.

نکات خرید سبزیجات

نمونه غذا را تست نکنید

بعضی از این فروشگاه ها نمونه هایی از مواد غذایی و خوراکی را برای تست آزاد می‌ گذارند تا شما بتوانید به راحتی آن ها را بخورید و تست کنید. اما توصیه ما این است که هرگز این اشتباهات را نکنید آن ها را تست نکنید، زیرا در فضای باز آلودگی‌ های زیادی روی آن ها نشسته است.

نکات واجب این روزها برای خرید میوه و مواد غذایی

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : نکات خرید
وبگردی