تولد
موی اکستنشن شده
اکستنشن به موهای اصلی متصل میشود تا قد و حجم مو را افزایش دهد.اما برای طول عمر بیشتر موی اکستنشن شده باید روش های شانه زدن، شستشو و مراقبت از آن را بدانید.

راهنمای کامل و رازهای مراقبت از موهای اکستنشن شده

شانه زدن موها یکی از حیاتی ترین بخش نگهداری و مراقبت از موها است. ممکن است مهم به نظر نرسد، اما اگر به طور مرتب تار ها را شانه نزنید موها پیچ و تاب خورده می شوند.

درواقع اکستنشن شما خوب به نظر نمی رسد و به سرعت خراب می شود . برای طول عمر اکستنشن باید یاد بگیرید چطور آن ها را شانه بزنید و از چه نوع شانه ای استفاده کنید.

انواع برس های مو :

زمانی که اکستنشن مو را شانه می زنید، یک شانه با دو ردیف استیل همیشه بهتر از یک شانه پلاستیکی یا چوبی است زیرا به تارهای مو آسیب می زنند. با این حال، این بهترین انتخاب نیست. اگر می خواهید از یک شانه استفاده کنید، چندین مورد را می توانید انتخاب کنید.

برس گرد :

برس گرد انتخابی پیش فرض است که آرایشگرها برای هر نوع مو توصیه می کند. وقتی به کشش کم تر نیاز دارید، برس گرد مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی این نوع برس برای انواع مو، حتی مصنوعی و یا مجعد، عالی است.

برس با موی زبر :

برس با موهای نایلونی برای پیچ خوردگی های زیاد استفاده می شود. پس برای منظم کردن موی انسان کاربرد دارد.

چگونه میتوان اکستنشن مو را شانه زد؟

می توانید اکستنشن را شانه بزنید در حالی که مو خیس یا خشک است. این فرآیند بسیار مشابه و متغیر است. قوانین کلی باید خیلی ملایم و با احتیاط انجام شود. تحت هیچ شرایطی نباید به شدت تارهای مو را بکشید. این می تواند منجر به آسیب مو طبیعی شما شود.

فرآیند شانه زدن باید چند بار در روز تکرار شود و این چیزی است که نباید فراموش کنید. اگر آن را به طور مرتب شانه بزنید، نیاز نیست هر چند ماه یک بار اکستنشن جدید بخرید.

موردی برای شانه زدن موهای خشک ذکر نشده است. فقط با آن به مثل موهای خود رفتار کنید ، روش دیگر کمی دشوارتر است.

شانه زدن اکستنشن مو

شانه زدن اکستنشن های مرطوب :

برای شانه زدن موهای مرطوب، پس از شستن، باید اول موها را با حوله خشک کنید. آن را به شدت مالش ندهید، چون باعث پیچ خوردگی موها می شود. هم چنین می توانید از این روش برای شانه زدن موها در حمام به همراه کمی نرم کننده استفاده کنید.

بعد از اینکه موهایتان خشک شد، نرم کننده را روی مو اسپری کنید . این امر تاثیری بر پیوند اکستنشن مو نخواهد داشت. به جای آن، مو را نرم و منظم نگه دارید.

برای اینکه بتوانید گره موها را باز کنید، انگشت را میان موهای خود نبرید زیرا اکستنشن مو کشیده می شود و تارهای مو می ریزد ، بنابراین حتما باید از آن اجتناب کنید.

بخش های کوچکی از مو را بردارید و از پایین مو شروع کنید. به آرامی پیچ خوردگی مو را تکه ، تکه باز کنید. همیشه بخشی از مو را با دست نگه دارید و از پایین به بالا این کار را انجام دهید. صبور باشید و از شانه زدن موهای خود به هیچ وجه شانه خالی نکنید.

پیچ و تاب خوردگی و ریزش اکستنشن مو :

اگر بخواهیم صادق باشیم، همه اکستنشن ها صرف نظر از قیمت و کیفیت بالای آن ، مثل موهای طبیعی پیچ و تاب می خورند، اگر چه هرگز نمی توانید به طور کامل از آن اجتناب کنید، اما می توانید کارهایی انجام دهید که آن ها را به حداقل برسانید.

ریزش اکستش ها همین طور است! موهای طبیعی حدود 100 تار در روز می ریزند. حتی با وجود این که اکستنشن ها به مو متصل هستند زمانی که آنها را شانه می زنید ، می شویید یا حالت می دهید، مو ها کمی می ریزند.

بنابراین، هر گونه اکستنشن که به موها وصل شده اند، طول عمری حدود سه ماه ، یک سال یا بیشتر دارند. بستگی به این دارد که چطور آن ها را حالت می دهید و می شویید.

تکنیک های مناسب شانه زدن :

البته شانه زدن اکستنشن نکته دارد. بنابراین چنانچه در این بخش از دنیای مد نمناک گفته ایم دقت کنید همیشه یک شانه در کیف خود داشته باشید. به این ترتیب وقتی به حمام می روید، می توانید به سرعت موهای خود را شانه بزنید.

استفاده از محصولات مناسب یا هیچ محصولی:

در نهایت، از محصولات با کیفیت بالا استفاده کنید که به شما در پیش گیری از پیچ خوردگی های مو کمک می کند. چیزهای زیادی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

اما برای جلوگیری از ریزش، نباید از بسیاری از محصولات استفاده کنید و یا خیلی موهای خود را بشویید. اغلب اوقات، به هیچ محصولی روی موهای خود نیاز ندارید، به جز موقعیت های خاص و یا شب ها.

خوابیدن صحیح با اکستنشن مو :

چگونه با اکستنشن مو می خوابید ؟ موها را دم اسبی ببندید یا ببافید. این روش باعث می شود تارهای مو بیش از حد حرکت نکنند و گره ایجاد نشود. اصطکاک موها چیزی است که باعث ایجاد گره می شود بنابراین با بستن موها آن را کاهش دهید . و اگر داخل اکستنشن کلیپس دارید آن را قبل از رفتن به رختخواب بردارید، نیازی به خوابیدن با آن ها نیست.

موی اکستنشن شده

فر و رنگ کردن اکستنشن :

از آنجا که اکستنشن ها از موی طبیعی انسان ساخته شده اند، می توانید آن ها را رنگ و فر کنید. با این حال، موها از لحاظ رنگ و ...پردازش شده اند، دیگر موی دست نخورده محسوب نمی شود، بنابراین، توصیه نمی کنیم این کار را خودتان انجام دهید چون برای انجام این کار به یک آرایشگر ماهر نیاز دارید. درمان نادرست می تواند باعث خشک شدن مو و ریزش مو شود.

اگر موهایتان همرنگ اکستنشن نیست، می توانید به جای آن موهای طبیعی خود را رنگ کنید. این کار بسیار راحت و ایمن است و لازم نیست نگران خراب شدن اکستنشن باشید. می توانید در مورد این که چه رنگی استفاده کنید با آرایشگر ماهر مشورت کنید.

اگر اکستنشن دارید صاف یا فر کردن مو باید تا جایی که ممکن است، کم انجام شود . بیشتر به این خاطر که گرما می تواند به مرور زمان به موها آسیب برساند. اما گاهی استفاده از ابزار داغ خوب است و واقعا راه خوبی برای ترکیب بهتراکستنشن با موهای خود است. تطبیق تارهای طبیعی مو باعث می شود هیچ کس به وجود اکستنشن شک نکند.

شست وشوی اکستنشن :

چگونه باید اکستنشن ها را بشویید؟

با وجود آنچه ممکن است فکر کنید، باید اکستنشن ها را به ندرت بشویید. دلیل اینکه موهای طبیعی خود را اغلب می شویید، چربی هایی است که از ریشه مو بیرون می آیند و آن را چرب می کنند. اکستنشن ها پوست سر ندارند بنابراین چیزی وجود ندارد که آن ها را چرب یا کثیف کند. این اتفاق تنها در صورتی رخ می دهد که از محصولات بسیاری استفاده کنید.

ما به طور کلی توصیه می کنیم که اکستنشن ها را بعد از 30 بار استفاده بشویید. اگر هر روز از آن ها استفاده می کنید، هر ماه آن را بشویید. ممکن است کافی به نظر نرسد، اما مطلوب است.

چگونه می توان اکستنشن را بطور مطلوب شست؟

24 تا 48 ساعت پس از اتصال یکپارچه اکستنشن قبل از خیس کردن آن ها برای اطمینان از چسبندگی صبر کنید. باید همه جا مو را شامپو بزنید، به خصوص در اطراف ناحیه سر که تابیدگی قرار دارد.

موها را به آرامی بشویید تا کاملا عاری از کثیفی باشد. به دلیل تابیدگی و اکستنشن ها، ممکن است پوست سر سخت باشد اما اگر چند دقیقه صبر کنید، شامپو به آن قسمت می رسد. فراموش نکنید که انتهای مو را کاملا بشویید ، زیرا باقیمانده شامپو می تواند همان تاثیر را روی موهای کثیف داشته باشد.

آب نمک و کلر همچنین می تواند به اکستنشن ها آسیب برسانند، بنابراین آن ها را با کلاه حمام هنگام شنا کردن بپوشانید. شستن مو درست بعد از هر شنا هر گونه مواد شیمیایی مضری را که به داخل کلاه نفوذ می کند، از بین می برد.

شستن اکستنشن های واقعی مو حتی آسان تر است. کمی شامپو در آب ولرم مخلوط کنید. اکستنشن ها را به مدت 10 دقیقه بدون چرخاندن در محلول بیندازید تا از پیچ و تاب مو جلوگیری کنید. موها را از آب خارج کنید تا مایع اضافی بیرون رود.

چه محصول مویی باید استفاده شود؟

بهتر است مشتریان از شامپو با کیفیت بالا، معتدل استفاده کنند. باید مراقب باشید که کدام محصول را انتخاب می کنید چون ممکن است برخی از آن ها مناسب نباشند.

هر چیزی که مقدار زیادی مواد شیمیایی مختلف داشته باشد و یا خیلی قوی باشد برای مو خوب نیست ، هرچه طبیعی تر باشد بهتر است. چیزی مورد نیاز است که موها را مرطوب و درخشان سازد. یک مثال خوب شامپوی معتدل، شامپوهای مخصوص نوزاد است.

هم چنین توصیه می شود که از نرم کننده ای استفاده کنید که برای بافت مو شما مناسب است. درخشندگی موهای شما را ترمیم خواهد کرد و مدت طولانی موها را سالم نگه می دارد. باید از محصولات دیگر مانند اسپری مو و یا روغن های فراوان اجتناب کنید زیرا این کار به شست و شوی بیشتر تارهای مو می انجامد که در دراز مدت مناسب نیست.

شستن موی اکستنشن

خشک کردن و حالت دادن اکستنشن مو:

چگونه اکستنشن ها را خشک کنیم؟

اگر چه توصیه می شود که موی خود را به طور طبیعی خشک کنید، اما گاهی اوقات وقت ندارید. در این حالت، ازسشوار با دمای پایین استفاده کنید . این به آن سادگی نیست که فکر می کنید ،با اکستنشن مو قوانین تغییر می کنند.

  • اول، بر روی پاک کردن رطوبت از ریشه های مو تمرکز کنید، جایی که اکستنشن ها به هم متصل می شوند.
  • موها را به چهار قسمت تقسیم کنید و کنار بگذارید.
  • یک قسمت از مو را بردارید و یک برس گرد در زیر آن قرار دهید و سشوار را روی مو قرار دهید.
  • دقت کنید که جریان هوا رو به پایین است و سشوار باید تمام مسیر را تا انتهای مو دنبال کند.
  • این روند را در تمام بخش های مختلف تکرار کنید تا اینکه کاملا خشک شوند.

حالت دادن اکستنشن :

از آنجا که اکستنشن ، موی واقعی انسان است، آن ها می توانند به راحتی مثل موی خودتان بسوزند. از اسپری حرارتی برای حالت دادن مو بجای ابزارهای داغ برای جلوگیری از آسیب و سوختگی استفاده کنید. دستگاه فر یا اتو مو را تا حدود 350 درجه تنظیم کنید.

گرمای برخی ابزارها می توانند به حدود 500 درجه برسند، اما اجازه ندهید که از 380 بگذرد. به جای متوقف کردن اتو روی یک بخش ، اجازه دهید به سرعت از میان تارها عبور کند تا از سوختگی مو جلوگیری کنید.

نگهداری اکستنشن مو:

این مساله فقط برای اکستنشن صدق می کند که موقتی هستند. زمانی که اکستنشن خود را استفاده نمی کنید، لطفا آنها را در بسته ای ذخیره کرده و در مکانی خنک و با تهویه خوب قرار دهید.

برای استفاده مجدد از آن ها به سادگی موها را بیرون آورید و به آرامی تکان دهید. همچنین باید اکستنشن را قبل از نگهداری شانه بزنید و به صورت دم اسبی ببندید.

اکستنشن مو باید قبل از قرار گرفتن داخل انباری کاملا خشک شود. اکستنشن ها مرطوب به احتمال زیاد موجب کپک می شوند. فقط از بافتن موها و قرار دادن داخل جعبه خود داری کنید. بیشتر مراقب این فرآیند باشید تا موهای خوبی به هنگام خارج کردن از بسته داشته باشید.

طول عمر اکستنشن مو چقدر است ؟

با مراقبت مناسب، اکستنشن مو می تواند تا 6 ماه بماند. طول عمر مو توسط شما تعیین می شود. به همین دلیل است که باید زمان بگذارید و نگهداری انجام دهید. این کار باعث صرفه جویی در پول و زمان می شود.

برنامه های آموزشی زیادی وجود دارند که توضیحات مفصل را ارائه می دهند. به این ترتیب می توانید یک برنامه روتین پیدا کنید که متناسب با شما و اکستنشن باشد.

ترمیم اکستنشن های آسیب دیده :

اگر به درستی مراقبت از مو را انجام نداده اید، ناامید نشوید، ممکن است فرصتی برای بازگردانی آن ها به شکل اول وجود داشته باشد. اگر غفلت کرده باشید و آن ها را شانه نزده و یا نشسته باشید، احتمالا در وضعیت بدی قرار دارید.

روش موقتی :

ترمیم اکستنشن های موی آسیب دیده زمان زیادی را می طلبد. برای این که چطور موهای آشفته را مرتب کنیم، حتما مطلب زیر را بررسی کنید.

  • برای خلاص شدن از شر موهای درهم و برهم و تاب خوردگی های مو ، از یک برس گرد استفاده کنید.
  • اکستنشن را در آب گرم قرار دهید و کمی نرم کننده به آن اضافه کنید.
  • آن را یک شب رها کنید، تا اکستنشن ها مرطوب شوند.
  • موها را از آب بیرون بیاورید و با یک حوله پنبه ای خشک کنید.
  • بگذارید موها خشک شود.

مراقبت اکستنشن مو

نسخه های خانگی برای موهای خشک :

بسیاری از خانم ها از اکستنشن موی خشک یا آسیب دیده شکایت دارند. این می تواند ناشی از کیفیت ضعیف، رنگ کردن مو، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و استفاده از ابزار داغ باشد.

البته، همه دوست دارند موهای براق، سالم و حجیم داشته باشند، اما گاهی اوقات اینطور نیست. محصولات مختلفی وجود دارند که شما می توانید برای درمان اکستنشن های خشک خود بخرید، با این حال، اغلب بسیار گران هستند به همین دلیل است که بسیاری از مردم به داروهای طبیعی و خانگی که بسیار ارزان تر هستند مراجعه می کنند. پس اگر می خواهید موهای سالمی داشته باشید از نسخه های طبیعی استفاده کنید.

روغن زیتون:

روغن زیتون یک جز اصلی نسخه های خانگی برای تقویت مو است. زیتون غنی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین آ و ایی است که به مبارزه با دی هیدروکدئین کمک می کنند.

این هورمونی است که کیسه های ترشحی مو را می پوشاند و منجر به ریزش مو می شود. به طور کلی روغن زیتون به محافظت از کراتین کمک می کند که پروتئین طبیعی است مو را تقویت و همچنین به مرطوب سازی مو کمک می کند.

می توانید از روغن زیتون به عنوان یک ماسک استفاده کنید و آن را بشویید و یا می توانید آن را گرم کرده و یک ماسک روغن زیتون داغ بسازید. همچنین می توانید چند قطره از روغن را موخوره ها بریزید تا خشکی موها رفع شود و حالت بگیرد. روغن زیتون نیز می تواند به عنوان روغن پایه با مواد دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

روغن جوجوبا:

روغن جوجوبا تا حدی شبیه روغن طبیعی موی شما است. این روغن پوست سر را از خارش و باکتری محافظت می کند. علاوه بر این، روغن جوجوبا پر از چربی های تک اشباع و اشباع شده برای مرطوب کردن پوست سر است . روغن جوجوبا شوره سر را رفع می کند و رشد مو را بهبود می بخشد.

تخم مرغ:

درمان خانگی دیگر برای موهای آسیب دیده، تخم مرغ خام است. تخم مرغ غنی از پروتئین است که به رشد مو و همچنین به صاف کردن اکستنشن کمک می کند.

مایونز :

مطمئنا می توانید مواد اولیه، تخم مرغ و روغن ها را با هم مخلوط کنید تا نسخه خانگی عالی برای موها درست کنید. با این حال می توانید به سادگی از مایونز طبیعی استفاده کنید . مایونز مانند یک ماسک موی کلاسیک عمل کرده و مو را تغذیه می کند.

تارهای مو را نرم و حتی می تواند از عوارض ناشی از محصولات حالت دهنده مضر محافظت کند. زیرا مایونز سرشار از اسیدهای چرب امگا است که برای مرطوب کنندگی مو خوب هستند.

علاوه بر این، سرکه می تواند با کمک به بازیابی تعادل pH مو ، به افزایش سلامت کلی مو کمک کند. به سادگی مایونز را روی موهای خود بریزید، بگذارید 30 دقیقه بماند، سپس آن را کاملا بشویید.

آوکادو :

آوکادو غنی از ویتامین های زیاد مثل آ، د، ایی، ب6، پروتئین ها، آمینو اسیدها و بسیاری از مواد سالم دیگر هستند.

آوکادو به دلیل داشتن خاصیت مرطوب کنندگی می تواند به رطوبت و رشد مو کمک کرده و از شوره سر جلوگیری کند. به سادگی آوکادو را له کرده و کمی روغن زیتون یا جوجوبا به آن اضافه کنید.

عسل :

عسل جز تشکیل دهنده دیگری است که معمولا با مواد دیگر مخلوط می شود تا موهای آسیب دیده را درمان کند،زیرا به دلیل داشتن ویتامین ها و مواد معدنی به درخشندگی و افزایش حجم مو کمک و می تواند کیسه های ترشحی مو را تقویت کند و خاصیت ضد باکتری دارد.

ماست :

ماست یکی دیگر از درمان های خانگی است که می توانید آن را به مواد دیگر اضافه کنید زیرا غنی از ویتامین های مختلف و پروتئین است ، همچنین خاصیت مرطوب کنندگی دارد.

مو اکستنشن شده ها حتما بخوانند ؛ نکات بسیار مهم

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : تقویت مو
وبگردی