تولد
گوشت قربانی

عربستان با گوشت قربانی حجاج چه می کند؟

تاریخ انتشار : 27 خرداد 1403کد مطلب : 90613زمان مطالعه : 1 دقیقه
سالیانه در عید قربان تعداد بسیار زیادی گوسفند در مکه قربانی می شوند اما عاقبت گوشت قربانی در عربستان چه می شود؟ عاقبت گوشتهای قربانی را در این مطلب بخوانید.

عاقبت گوسفندان قربانی در مکه؛ گوشت قربانی در عربستان چه میشود؟

در عید قربان برگزار کردن مراسم قربانی و قربانی نمودن بر همهٔ افرادی که براساس فقه اسلامی اعمال حج را به‌جا می‌آورند واجب و الزامی است و مسلمانان در سراسر جهان در عبادت حج، در این روز، گوسفند، قوچ، گاو یا شتری را قربانی می کنند. با توجه به ازدیاد گوشت های قربانی حجاج در عربستان این سوال برای مخاطب ایجاد می گردد که گوشت قربانی در عربستان چه میشود؟ در این بخش از نمناک به این سوال پاسخ خواهیم داد.

در گذشته گوشت‌های قربانی حج دفن یا سوزانده می شد اما امروزه بخشی از گوشت قربانی ذبح‌شده داخل خود عربستان می‌ماند و به فقیران حاضر در منا داده شده و بخشی دیگر به کشورهای فقیر آفریقایی و... ارسال می شود.

گوشت قربانی

گوشت های قربانی به چه کشورهایی فرستاده می شود؟

گوشت‌های قربانی حج پس از معاینه، در روز‌های بعد از عید قربان از راه‌های دریایی و زمینی به کشور‌هایی مثل اردن، سوریه، لبنان و فلسطین، افغانستان، پاکستان، مالی، نیجر، سودان، سنگال، جیبوتی، سومالی، کنیا، تانزانیا، کومور، موزامبیک، بنگلادش، موریتانی، گینه، سیرالئون، آلبانی و بوسنی فرستاده می شود.

گوشت‌های قربانی‌شده به ایران نیز می رسد؟

در سال‌های گذشته طرح انتقال گوشت‌های قربانی حج به ایران بارها مطرح و پیگیری شد، اما در نهایت اعلام شد اگر شرایط مهیا باشد، در آینده انتقال گوشت‌ها به ایران انجام می‌شود. دلیل بازنگرداندن گوشت‌های قربانی مقرون به صرفه نبودن انتقال گوشت‌ها به ایران از راه هوایی و نبود کشتی مجهز به یخچال مناسب اعلام شده است.

عربستان با گوشت قربانی حجاج چه می کند؟

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
برچسب : عید قربان
وبگردی