جابجا شدن قلب

جابجا شدن قلب یک مرد براثر تصادف !

کد مطلب : 80466زمان مطالعه : 3 دقیقه
مرد 48 ساله ای پس از تصادف شدید با موتور سیکلت در کشور ایتالیا، قلبش به طور بسیار عجیب و باورنکردنی جابجا شد!

ماجرای عجیب جابجا شدن قلب براثر تصادف

در ماه می سال 2014، یک اتفاق جالب در تاریخ پزشکی به ثبت رسید. قلب یک مرد بعد از تصادف با موتورسیکلت 90 درجه داخل قفسه سینه اش چرخیده بود و به سمت راست رفته بود. این گزارش در ژورنال پزشکی بریتانیا به ثبت رسانده شد.

سی تی اسکن ها نشان داد که قلب 90 درجه به سمت راست قفسه سینه رفته است. این مرد 48 ساله که داستان عجیبش را در بخش سرگرمی نمناک می خوانید بر اثر تصادفی در کشور ایتالیا ضربه شدیدی خورده بود که سریع او را به بیمارستان رساندند. زمانی که پزشکان شروع به درمان کردند، متوجه شدند که اتفاق جدیدی در قفسه سینه او رخ داده است.

جابجا شدن قلب مرد 48 ساله

زمانی که خواستند ضربان قلب او را اندازه بگیرند، متوجه شدند قلبش در قسمت راست بدن است و در سمت چپ، هیچ اثری از قلب وجود ندارد. سپس او را برای آزمایش اشعه ایکس و سی تی اسکن آماده کردند. سی تی اسکن هم دقیقا همین موضوع را نشان داد. این گزارش در مجله پزشکی به ثبت رسانده شد.

زمانی که اسکن کل بدن انجام شد، متوجه شدند که رگ های بزرگ و اصلی سرخرگ و آئورت، هر دو همراه با قلب به سمت راست رفته اند. این فرد مشکل ریه پیدا کرده بود و چندین شکستگی در دنده هم برایش اتفاق افتاد و به دلیل تصادف، طحال او هم آسیب دیده بود اما با وجود چنین آسیب دیدگی های شدیدی، باز هم زنده مانده بود، هوشیار بود و متوجه اتفاقات اطرافش بود.

پزشکان این اتفاق را یک اتفاق بسیار عجیب تلقی کردند که بسیار غیر معمول است و بعضی از آن ها اظهار کردند که تا به حال چنین اتفاقی را به چشم ندیده بودند. چیزی که در مورد این مرد خیلی جالب بود، این بود که قلب او با ظرافت خیلی بالا به سمت راست حرکت کرده بود و او هم کاملاً هوشیار بود و آسیب دیدگی خاصی در بدنش رخ نداده بود.

جابجا شدن قلب

جابجا شدن عجیب قلب

پزشکان بعد از آزمایشات متعدد متوجه شدند که این اتفاق در حین تصادف رخ نداده است، بلکه چند دقیقه بعد از تصادف قلب این مرد چرخش داشته است. به این صورت که هوا از سمت ریه آسیب دیده به فضای قفسه سینه وارد شده بود و همین هوای بسیار زیاد، قلب را به سمت راست هل داده بود. سپس پزشکان هوای اضافی را از قفسه سینه مرد بیرون کشیدند.

جالب است بدانید که بعد از 24 ساعت، قلب این مرد به سر جای اصلی خودش برگشت. آزمایشات نشان داد که قلب این مرد کاملا سالم است و فقط تعداد کمی از رگ های خونی او به دلیل فشار خون حاصل از چرخش، دچار مشکل شده بودند.

بعد از این که قلب به جای اصلی خودش برگشت، طحال را طی یک عملیات اورژانسی از بدن مرد خارج کردند. بعد از بیرون آوردن طحال و اصلاح دنده های شکسته، بیمار به طور کامل ریکاوری شد. هیچ علائم و اثری از آسیب دیدگی دائمی به قلب و رگ های خونی او به جای نمانده بود.

پزشکان که از این اتفاق بسیار متعجب شده بودند، اظهار کردند که بدن انسان شبیه به یک راز بزرگ است و هنوز هیچ کس به طور کامل ویژگی های منحصر به فرد آن را نمی شناسند.

ماجرای عجیب جابجا شدن قلب یک مرد در تصادف !

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : بیماری قلبی
وبگردی