پیاده روی روزانه
پیاده روی روزانه ساده ترین و راحت ترین ورزشی است که می توانید در پیش بگیرید و با این کار شاهد اتفاقات خوبی در بدن خود باشید.

هنگام پیاده روی روزانه چه اتفاقاتی در بدن می افتد

انجام هر روزه ی یک پیاده روی ساده و سریع می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد و به کاهش وزن و بهبود بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت در درازمدت کمک می کند.پیاده روی روزانه، فواید فوری و شگفت انگیزی را در طول روز، نصیب شما می کند که در این مطلب با این تاثیرات آشنا می شوید.

پیاده روی روزانه چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد

در سال های اخیر پیاده روی جز روش های مراقبت از بدن و جلوگیری از بیماری هایی شامل:

چاقی،بیماری قلبی ،فشارخون،گرفتگی عروق،دیابت،افسردگی وپرخاشگری،زوال عقلی و آلزایمر،کاهش شناختی،آرتروز،اختلالات هورمونی،اختلال تیرویید،علائم پی ام اس،خستگی و کاهش انرژی میباشد.
بیشتر اطلاعات ما راجع به سلامتی با پیاده روی مربوط به اپیدمی تحقیقات پژوهشگران روی افرادیست که هرروز پیاده روی میکنند و مقایسه ی سلامتی آنها با افرادی که پیاده روی نمیکنند.برای همین ما نمیتوانیم به طور قطع بگوییم پیاده روی باعث وزن متناسب برای همه وجلوگیری از همه ی امراض است اما میتوانیم بگوییم کسانی که هرروز پیاده روی میکنند معمولا عادت های سلامتی بیشتری که روی هم رفته باعث سلامتیشان میشود دارند.
 
پیاده روی روزانه
با فواید پیاده روی روزانه آشنا شوید
 6 فواید پیاده روی:
اگر هنوز هم پیاده روی روزانه ندارید اینجا شش دلیل وجود دارد برای شروع پیاده روی شما:
1.به شما کمک میکند وزن متناسب داشته باشید
همانطور ک قبلا اشاره شد پیاده روی روی وزن شما حتی بیشتر از بعضی موقعیت های ورزشی دیگر تاثیرگذار است.این روش حتی زمانی ک با روش های دیگری مانند شنا و دوچرخه سواری وبدنسازی و رقص و دوییدن وفوتبال و راگبی و و بدمینتون وتنیس اسکوات و تمرین های ایروبیک که باعث افزایش ضربان قلب و عرق کردن شما میشوند دقیقا مقایسه شد تاثیر گذار تر بود.همه ی این ورزش ها در مدرسه ی لندن مقایسه شدند و مورد مطالعه قرار گرفتند اما همچنان کاهش وزن با پیاده روی درموثرترین روش شناخته شد.
2.تقویت مفاصل
یکی از بهترین فواید پیاده روی کمک به درمان بیماری های مزمن است بدون آنکه نیاز به ورزش های سخت یا حتی عمل جراحی داشته باشید.طبق تحقیقات کسانی که علاقه ی زیادی به ورزش های دیگر ندارند همچنان موافق پیاده روی هستند برای لذت و سلامتی.این بی خطر ترین روش ورزش است حتی برای میانسالان چاق. سالمندانی که به بیماری قلبی یا دیابت دچارند و مجبور به استفاده از دارو هستند شاید بتوانند با پیاده روی آنهارا متوقف کنند.
 
پیاده روی روزانه
درباره فواید پیاده روی روزانه چه می دانید
 
3.برای سلامتی و حفظ قلب شما مفید است
سال 2013 مجله ی آمریکایی منتشر شد که پیاده روی را بهترین و سریع ترین و تاثیرگذارترین داروی ضربان قلب ، فشار خون ، مقاومت بدنی و افزایش اکسیژن خون و کیفیت زندگی دانست.این تحقیق روی 1000 بیمار که بیماری های مختلف داشتند انجام شد و دریافتند که پیاده روی فواید قابل توجهی برای بزرگسالان دارد و از حمله ی قلبی و سکته و گرفتگی عروق جلوگیری میکند.
4.با افسردگی مقابله میکند و حال شمارا بهتر میکند
خبر خوب:شما میتوانید همانند یک دنونده ی پر سرعت باشید حتی هنگامی که به آرامی قدم میزنید همه ی فرم های ورزشی میتوانند برای درمان طبیعی افسردگی و حالات روحی شما مفید باشند.باعث افزایش هورمون "حس خوب" در مغز شما میشوند که شامل اندروفین است.
5.در سنین بالا از استخوان های شما محافظت میکند
همانند ورزش های دیگر پیاده روی نیز باعث پوکی استخوان در سنین بالا میشود.هنگامی که پیاده روی میکنید بدن شما جرکت میکند و با نیروی جاذبه مقابله میکند و استخوان های شما سالم تر می ماند.استخوان هایتان را مجبور میکند در مقابل تحمل وزن شما محکمتر شونداین روش باعث کاهش شکستگی استخوان و پوکی استخوان در سنین بالا تر میشود.یک تحقی در بریگام و بیمارستان زنان نشان داد که زنان یاِئسته ای که روزی 30 دقیقه پیاده روی میکردند شکستگی استخوان لگن آنها چهل درصد کاهش یافته بود.
 
وزن متناسب
پیاده روی روزانه چه اثراتی در بدن دارد
6.در هر مکانی انجام میشود و نیاز به تجهیزات ندارد
توانایی پرداخت هزینه ی یک باشگاه ورزشی را ندارید؟یا زمان کافی برای شرکت روزانه در کلاس های بدنسازی را ندارید؟اشکالی ندارد چون پیاده روی میتواند دقیقا جلوی درب خانه تان انجام شود و قطعا هیچ هزینه ای ندارد شما هرگز مجبور نیستید که سر زمان معینی پیاده روی کنیداین را هم اضافه کنم که میتوانید کم کم با پیاده روی روزانه به هدف اصلی که 30 تا 60 دقیقه ورزش است نزدیک شوید.حتی میتوانید یک روز در میان هروقت که زمان داشتید 15تا 20 دقیقه پیاده روی کیند.عضله ، قلب و هورمون های سالم تری داشته باشید.
تمرین ها و نکات راهنمای پیاده روی را امتحان کن.
اگر هنوز فعال نیستید ایده ی خوبی است که از پیاده روی آهسته شروع کنید.حتی اگر مشتاق هستید که با کمک پیاده روی وزن خود را کاهش دهید از یک هدف اولیه مانند 15 تا 20 دقیقه پیاده روی یک یا دوبار در روز با توجه به وقتتان شروع کنید.سپس سرعت و زمان پیادخ رویتان را به 30 تا60 دقیقه در روز افزایش دهید.گرم کردن و سرد کردن و برخی تمرین های کششی را برای جلوگیری از آسیب دیدگی نیز انجام دهید.

 

6 فایده بی نظیر و باورنکردنی پیاده روی روزانه

3.312
این مطلب مفید بود ؟84
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن ، ف
وبگردی