دکوراسیون از مد افتاده
برخی از خانه ها با وجود تغییرات دکوراسیون باز هم زیبا به نظر نمی آیند چون بعضی جزئیات قدیمی در خانه تغییر نکرده اند و حذف آن ها جذابیت خانه را چند برابر میکند.

جزئیاتی در دکوراسیون داخلی که دیگر طرفدار ندارند

تا به حال برایتان اتفاق افتاده که پرده ها را عوض کنید، دیوار را رنگ کنید و یک قالیچه جدید بگیرید اما باز هم احساس کنید که چیزی سر جایش نیست و دکوراسیون خوبی ندارید؟ احتمالاً در چنین مواقعی اشکالی در کار وجود دارد که شما نمی توانید پیدایش کنید.‌ در این قسمت از دنیای مد نمناک تصمیم گرفتیم جزئیاتی در مورد دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کنیم که از مد افتاده اند که همه این ها طبق نظر طراحان و متخصصان است.

آشپزخانه مونوکروماتیک (تک رنگ)

متخصصان در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی بر این عقیده هستند آشپزخانه ای که سراسر رنگ سفید داشته باشد، دیگر از مد افتاده است؛ در صورتی که اکثر افراد پول زیادی را خرج می کنند و باید از رنگ ها، الگو ها و بافت های جدید استفاده کنند. در سال 1401 دیگر وقت آن است که از رنگ های مشکی براق یا مات استفاده کرد و آن را با رنگ هایی مثل سبزِ روشن ترکیب کرد؛ پس اگر آشپزخانه شما هم سراسر سفید است و از آن خسته شده اید، می توانید دربِ بعضی از کابینت ها را تغییر رنگ بدهید یا روی جزیره از لوسترهایی با طراحی های جدید و رنگی استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

فضاهای خیلی بسته

شاید اگر شما هم فضای خانه تان را به محل کار تبدیل کرده باشید، وجود چند اتاق که درهای بسته ای دارد، مفید باشد؛ اما اخیراً افراد به دنبال این هستند که در منزل در یک فضای باز قرار بگیرند و اگر لازم شد، فضای اتاقشان را خصوصی کنند. درهای کشویی یا متحرکی هم وجود دارند که به آن ها درب کشوییِ پاکتی گفته می‌ شود و می‌ توانید آنها را در منزل استفاده کنید و هر زمان که خواستید، آن ها را باز کرده و یک فضای بزرگ داشته باشید یا اینکه آنها را ببندید و از فضای خصوصی داخل خانه تان استفاده کنید.

سقف گچبری شده

اگر سقف شما هم گچبری دارد، بهتر است به فکر تغییر و تحول جدید باشید. برای تغییرات جدید بهتر است که سقف تان عاری از هرگونه برجستگی باشد و یک سطح صاف و تمیز را تجربه کنید که رنگ خنثی هم روی آن استفاده شده که معمولا رنگ سفید برای سقف، بهترین گزینه است.

نداشتن اتاق غذا خوری

اتاق غذاخوری می تواند یک فضای بسیار عالی و کاربردی در خانه باشد.‌ شاید اگر به این فکر کنید که باید یک اتاق را فقط مخصوص غذا خوردن در نظر بگیرید و خانه تان کوچک است، کارتان سخت بنظر برسد اما می توانید این اتاق را فقط برای مهمانی ها استفاده کنید؛ یعنی یک اتاق به صورت جداگانه برای غذا خوردن مهمان ها در نظر بگیرید و دورهمی های بزرگ را آن جا برگزار کنید.

اتاق غذا خوری

اتاق های پذیرایی جداگانه

شاید خیلی ها چند اتاق جداگانه به عنوان حال و پذیرایی داشته باشند؛ اما بهتر است که فضای رسمی و غیررسمی را از یکدیگر جدا نکنید و فقط یک فضا یا یک اتاق را در نظر بگیرید که هم خودتان و هم مهمان ها داخل آن حضور پیدا کنید که حس بهتری هم به شما می دهد.

کاشی و لمینت داخل آشپزخانه

لمینت معمولاً مخصوص آشپزخانه داخل خانه نیست و بیشتر برای محل کار استفاده می‌ شود و از مد افتاده و احتمالا دیگر هم مد نشود. استفاده از کاشی داخل آشپزخانه هم مانند لمینت دیگر از مد افتاده است و می‌ توانید با تغییر آن، فضای خانه را متحول کنید.

دیوارهای قدیمی

شاید بعضی از دیوار ها نیاز به تغییر و تحولاتی داشته باشند‌؛ مثلاً این که بخواهید کاغذ دیواری بزنید، شاید کمی دور از ذهن باشد و خانه شما را شبیه خانه های سال 1370 کند؛ پس بهتر است کاغذ دیواری را کنار بگذارید، دیوار ها را رنگ تازه بزنید و دیگر این اشتباه را تکرار نکنید.

کاغذ دیواری

کفِ خاکستری

یکی از بزرگان طراحان مد در این زمینه توضیح می دهد که کف زمین به رنگ خاکستری می تواند خسته کننده به نظر برسد؛ البته که افراد در گذشته به دنبال رنگ های تمیز، جذاب و زیبا بوده اند؛ اما این روزها به سراغ رنگ های گرم و چند بعدی می روند که رنگ های چوبی؛ سفید تا فندقی تیره می توانند بهترین گزینه باشند و بهتر است آنها را جایگزین رنگ خاکستری کنید.

جزئیاتی در دکوراسیون داخلی که از مد افتادن

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی