تغذیه سالم
درزمان قرنطینه خانگی دورکاری فواید بیشماری دارد،امابرای آنکه دراین دوران به سلامتتان لطمه ای وارد نشودباید مراقب تغذیه خودباشید و برای آن برنامه ریزی کنید.

نهار وقتی دورکاری و تو خونه مشغولی

کار کردن از خانه باید نظم و دیسیپلین خودش را داشته باشد تا شما بتوانید به همه کارهای تان برسید، هیچ چیز را به تعویق نیاندازید. از طرفی غذا خوردن در خانه کار را سخت تر می کند زیرا زمانی که در محل کار بودید همیشه یک غذای آماده می خوردید اما زمانی که در خانه هستید، هم باید کار کنید و هم خودتان غذا آماده کنید.

به نظر شما چگونه باید مدیریت کرد که هنگام دور کاری از منزل، ناهار هم در سریع ترین زمان ممکن آماده شود؟ علاوه بر استفاده از دستور تهیه های فوری و سریع، نکاتی را باید بدانید که در این بخش از نمناک به آنها خواهیم پرداخت.

از قبل برنامه ریزی کنید

بدون داشتن برنامه ریزی در طول هفته قطعاً نمی توانید زمان خود را مدیریت کنید و بسیاری از کار های مهم را از دست می دهید. حتما در طول هفته برای خودتان منو آماده کنید. روی تقویم بنویسید تا هنگام غذا درست کردن به دنبال چیزی نگردید که باید چه چیزی درست کنم. منو باید کاملا از قبل برنامه ریزی شده باشد، مهم تر از همه این که با برنامه ریزی می توانید انتخاب های سالم تری داشته باشید.

برنامه

برای یک هفته پیش رو آماده باشید

هنگامی که منو را آماده کردید، فریزر و داخل یخچال را از خوراکی هایی پر کنید که برای درست کردن غذاهایتان به ان ها نیاز می شود. سپس شروع به آماده کردن بعضی از پیش نیاز های غذاها کنید. به عنوان مثال میوه و سبزیجات را بشویید. اگر لازم است تخم مرغ ها را آب پز کنید یا مواد سوپ را آماده کنید. با آماده سازی های اولیه قطعاً کارتان بسیار سریع تر پیش می رود.

سراغ غذاهای ساده و سریع بروید

هدف ما در این بخش، عنوان نکته و راه کار است اما قبل از طرح آن پیشنهادات ساده ولی موثر چند مورد از لیست غذاهای سریع را برای وعده نهار معرفی خواهیم کرد که با کلیلک روی هر یک از موارد زیر و ورود به هر یک از آنها، میتوانید کار انتخاب خود را ساده کنید.

لیستی از 15 “غذای سریع” و خوشمزه + دستور تهیه 

پیشنهاد بهترین“غذاهای نونی” خوشمزه و سریع 

سالاد

یک برنامه ریزی روزانه داشته باشید

پایبند بودن به یک روتین به شما کمک می کند که هر بخشی از روز خود را با هدف پیش ببرید. هر روز حتماً سر یک ساعت مشخصی ناهار بخورید. اگر برنامه شما تغییر کند، مدت زمان آن باید یکسان باشد به عنوان مثال اگه هر روز را قرار است نیم ساعت به غذا خوردن اختصاص دهید، هرگز آن را بیشتر یا کمتر نکنید. انجام این کار باعث می شود که برنامه شما بهتر پیش برود.

همه چیز را ساده بگیرید

ناهار خوردن باعث می شود که در طول روز دوباره انرژی بگیرید و بهتر به کارتان بپردازید اما قرار نیست غذای خیلی پیچیده و سختی درست کنید. سعی کنید از ساده ترین مواد غذایی و انتخاب ها استفاده کنید که طعم خوبی هم داشته باشند و هم شما را راضی نگه دارند و هم بیش از حد شما را درگیر نکند.

ساندویچ

ساندویچ را فراموش نکنید

هیچ چیز به اندازه ساندویچ نمی تواند راحت باشد؛ اگر قرار است ساندویچ درست کنید، می توانید مواد آن را از قبل آماده کنید و یک ناهار خوشمزه را تجربه کنید.

برای غذای بیرون محدودیت ایجاد کنید

بسیاری از افراد ترجیح می دهند زمانی که شلوغ هستند، هرچه سریع تر غذا از بیرون سفارش دهند که قطعاً انتخاب ناسالمی خواهد بود. بهتر است این روش را کنار بگذارید زیرا باعث می شود هم پول بیشتری خرج کنید و هم غذای ناسالم بخورید.

باید نبایدهای وعده ناهار برای دورکارها + پیشنهاد

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی