تولد
رفع قرمزی رنگ مو
قرمزی یا زردی موهای دکلره شده بعد از چند بار شستشو، یکی از مشکلات رایج خانم ها می باشد که راه حل های ساده ای برای رفع آن ها وجود دارد.

راه های رفع قرمزی، زردی و نارنجی شدن رنگ مو

برخی از رنگ موها بعد از چند بار شستشو مایل به رنگ قرمز میشوند و یا به زردی میزنند که این موضوع حسابی روی اعصاب خانم ها است، اما نگران نباشید برای رفع قرمزی و زردی رنگ مو چند راه حل خوب وجود دارد که در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک به شما میگوییم.

چرا موها بعد از مدتی به قرمزی میزنند؟

از عواملی که باعث قرمز و یا نارنجی شدن رنگ مو میشوند میتوان نور خوشید، آب استخر، آب اقیانوس و شامپوهای حاوی سولفات و پارابن را نام برد. این مشکل غیرقابل رفع نیست و شما به راحتی میتوانید از قرمز شدن رنگ موهایتان جلوگیری کنید.

رفع قرمزی رنگ مو

رعایت این نکات وقتی موهایتان به قرمزی میزند

اما اگر موهایتان به قرمزی میزند این نکات را رعایت کنید:

  1. پس از رنگ کردن موها برای بار اول آن ها را با نرم کننده بشویید.
  2. موهای بلوندی که به زردی میزنند باید از رنگ موی بلوند دودی برای رفع زردی آن ها استفاده کنید.
  3. برای روشن کردن رنگ ریشه مو میتوانید از عسل و نرم کننده استفاده کنید که واقعا تاثیر گذار هستند.

عسل برای مو

روش هایی برای رفع قرمزی و زردی رنگ موها

آرایشگران ماهر برای رفع تغییر رنگ مو به قرمزی ، زردی و نارنجی چند روش دارند که شامل:

استفاده از واریاسیون

از رنگ مو گروه M برای رفع قرمزی مو استفاده نمایید و به اندازه ی یک بند انگشت واریاسیون سبز به رنگ مویتان اضافه کنید. شما می توانید در ترکیب رنگ خود یکی از واریاسیون های نقره ای، بنفش، خاکستری، (هر کدام که در دسترس شما بود) مخلوط کنید.واریاسیون نقره ای و یا بنفش، ضد زردی است. برای گرفتن زردی مو مناسب هستند.

اگر رنگ موهای خود را به پایه 6 رساندید حتما در ترکیب رنگ های رنگساژ خود، یک بند رنگساژ بنفش هم استفاده کنید تا زردی موها از ابتدا گرفته شود.

اگر موهایتان به پایه 7 به بالا رسید و دارای تناژ زردی بود، بیسکوییتی 8 را به همراه یک بند واریاسیون بنفش رنگ ترکیب کنید و روی موهای خود بگذارید.

علت قرمزی مو بعد از رنگ

رنگساژ کردن موها

فوم های رنگساژ مو کف هایی رنگ دهنده هستند، که پس از دکلره، می تواند موها را به وسیله آن ها رنگساژ کرد. اگر فوم رنگساژ را با شامپو های سیلور شاین ترکیب کنید تن زردی و قرمزی موی شما را میگیرد.

اگر رنگ موی جدید شما با چندین بار شستن موها قرمز ویا زرد شد شما می توانید موها را یکبار با ویتامین بوناول در حمام وطبق دستور بشویید و سه تا چهار روز بعد یک بند انگشت واریاسیون سبز ومقدار کمی شامپو را ربع ساعت روی موها رنگساژ کرده و بشویید.

برای رفع کامل قرمزی مو به جای رنگساژ بوسیله ی واریاسیون سبز و شامپو کمی رنگ مشکی پر کلاغی را در کف دست با کمی شامپو مخلوط کرده و بر روی موهای خیس گذاشته و بلافاصله شستشو نمایید.

برای رفع کامل قرمزی مو دو بند انگشت واریاسیون نقره ای و بنفش که ضد قرمزی می باشد را با اکسیدان 12 درصد ترکیب نمایید.استفاده زیاد از واریاسیون باعث تیره گی موی شما می شود. برای از بین بردن تناژ نارنجی و زرد می توانید از واریاسیون خاکستری و آبی استفاده نمایید.

از بین بردن زردی رنگ مو

استفاده از اکسیدانهای ضد قرمزی

استفاده از از اکسیدانهای ضد قرمزی یکی از روش های موثر در رفع این مشکل است.

استفاده از ویتامین بوناول

اگر رنگ موی قبلی شما قرمزی داشته و از گروه N بوده ، چند روز قبل از گذاشتن رنگ موی جدید، یکی دو بار از ویتامین بوناول استفاده کنید تا علاوه بر تقویت موها ، قرمزی موها را نیز پاک کند.

استفاده از اکسیدان به مقدار کم

اگر از رنگهای تیره ی گروه زیتونی و فاقد قرمزی استفاده نمودید و باز هم هاله ی قرمز رنگی روی موها دیده شد ، علت آن مقدار مصرفی اکسیدان است پس بهتر است در هنگام درست کردن رنگ از اکسیدان های با درصد پایین وبه مقدار کم استفاده نمایید.

برای رقیق کردن رنگهای زیتونی درجه ی 5و6 می توانید برای کمتر مصرف شدن اکسیدانهای ضد قرمزی از مقدار کمی آب نیز استفاده کنید اما استفاده از آب برای رقیق کردن رنگهای بسیار روشن وبلوند زیتونی در روشن شدن اختلال ایجاد می کند پس این رنگ ها را تنها با اکسیدانهای ضد قرمزی وبا درصد بالا اما به میزان کمتر از رنگ مو رقیق کنید.

اکسیدان ضد قرمزی

استفاده از تونر ضد قرمزی (toner)

تونر بسیار کمک کننده است و باعث جلوگیری از قرمز شدن موها میشوداما اغلب استفاده از تونر را بعد از بلیچ در خانه ، فراموش می کنیم.تونر مناسب را با توجه به گرمی و سردی آب و هوا و تن رنگ پوستتان انتخاب کنید و آن را فقط روی ریشه مو بزنید تا تن کل رنگ مویتان تغییر نکند.

تیره کردن موها

برای از بین بردن قرمزی و زردی موها، موهای خود را تیره کنید.

استفاده از شامپو مخصوص ضد زردی

شامپوی ضد زردی, بنفش یا شامپوی سیلور دارای خاصیت حذف زردی هستند و رنگ زرد مو را از بین می برند. از این شامپو هم بعد از دکلره و هم برای از بین بردن زردی مو بعد از رنگ موها استفاده نمایید.

راه حل رفع قرمزی، نارنجی و زردی رنگ مو

3.8177
این مطلب مفید بود ؟13443
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ز.ت
برچسب : دکلره مو
وبگردی