حفظ عشق در زندگی
اگر نگران سرد شدن رابطه عاشقانه با همسرتان در شرایط سخت زندگی یا بعد از گذشت چند سال هستید، با این روش‌ها می‌توانید عشق به همسرتان را حفظ کنید.

چگونه با تغییر شرایط زندگی، عشق به همسرم را حفظ کنم؟

عشق یکی از احساسات ذاتی انسان و دوست داشتن بیش از اندازه است که عاشق و معشوق را به سوی هم می‌کشد. عشق انواع مختلفی دارد و بسیاری از عشق را در زندگی تجربه کرده ایم.

اشتیاق شدیدی که دو نفر را به سمت هم می‌کشد و منجر به ازدواج می‌شود، نمونه‌ای از عشق است اما گاهی پس از گذشتن چند سالی از ازدواج تب تند عشق سرد می‌شود و زن و مرد که عاشق و دلباخته یکدیگر بوده نسبت به هم سرد و بی تفاوت می‌شوند.

اگر احساس می‌کنید رابطه شما نیز به سمت سرد شدن رفته اما می‌خواهید همیشه و در همه حال عاشق همسرتان باشید، این بخش از خانواده پلاس نمناک را مطالعه نمایید تا دریابید چگونه همیشه شیفته همسر خود باقی بمانید.

عشق در زندگی

چطور در همه حال عاشق همسرم باشم؟

در ادامه نکاتی را آورده ایم که اگر به آنها عمل کنید، همواره عاشق همسرتان خواهید ماند:

خودتان را متقاعد کنید که عاشق همسرتان هستید

اگر همیشه در ضمیر ناخودآگاه خود تصور می‌کنید که عاشق همسرتان نیستید، این تلقین سبب می‌شود از همسرتان دور شوید پس برای اینکه رابطه شما با همسرتان عاشقانه باقی بماند و از هم فاصله نگیرید، خودتان را متقاعد کنید که عاشق همسرتان هستید. جملاتی مانند دوستت دارم و من عاشق تو هستم را تکرار کنید تا خودتان را به این باور متقاعد سازید.

در کنار همسرتان خاطرات خوب را تجسم کنید

اگر می‌خواهید باور دوست داشتن همسرتان را تقویت کنید، لحظات و خاطرات خوب در کنار او را تجسم کنید و تنها به خاطرات بدتان فکر نکنید. تجسم می‌تواند منجر به قوی ترین حالت و احساس دلبستگی در افراد شود.

شیفته همسر بودن

بیشتر وقت خود را با همسرتان بگذرانید

برای اینکه عاشق همسرتان بمانید و رابطه‌تان همیشه صمیمی باشد، نگذارید بینتان فاصله ایجاد شود و سعی کنید بیشتر وقت خود را با همسرتان سپری کنید. نزدیک شدن به همسرتان نه باور به دوست داشتن، او را نیز در ذهنتان قوی تر می‌کند.

خوبی‌های همسرتان را ببینید

یکی از کارهایی که سبب می‌شود ما از همسر خود دور شویم و رفته‌رفته عشق او را از دل بیرون کنیم توجه به بدی‌ها و نقص‌های او است. همه افراد بدی و خوبی دارند، به جای تمرکز بر روی بدی‌های طرف مقابل خود، روی خوبی‌های او تمرکز نمایید و خوبی هایش را ببینید، آن وقت است که متوجه می‌شوید عاشق همسرتان هستید و نمی خواهید او را از دست بدهید.

عاشق همسر ماندن

گاهی از او دور باشید

اگر همیشه کنار همسرتان باشید، احساس دلتنگی را حس نخواهید کرد و حضور همسرتان برای شما عادی خواهد شد، پس گاهی هم لازم است از او دور شوید. دوری باعث دلتنگی نسبت به طرف مقابلتان شده و در نتیجه بیشتر به او جذب می‌شوید.

فعالیت‌های مختلف انجام دهید

برای اینکه همیشه عاشق همسرتان باقی بمانید، بیشتر فعالیت‌های خود را در کنار همسرتان انجام دهید. اینگونه شما به سمت او گرایش یافته و عدم حضور او باعث دلتنگی شما می‌شود.

راز حفظ عشق

همسرتان را درک کنید

اگر همیشه مسائل را از دید خود ببینید و همسرتان را مقصر فرض کنید، از او دور شده و صمیمیت میان شما کاهش می‌یابد پس سطح درک خود را از همسرتان بالا ببرید و همیشه با او همدلی کنید. همدلی صمیمیت را در رابطه تان بیشتر کرده و علاقه شما را افزایش می‌دهد.

بیشتر با همسرتان صحبت کنید

اگر شما نتوانید با همسرتان صحبت کنید و سکوت را ترجیح بدهید، به تدریج از او دور شده و بین شما فاصله ایجاد می‌شود. برای عاشق ماندن با همسر خود بیشتر حرف بزنید و گاهی برای گپ زدن عاشقانه به بیرون از منزل بروید.

عشق در شرایط سخت

احساسات خود را بروز دهید

عدم بروز احساساتتان و صحبت نکردن از آنها شما را از همسرتان دور می‌کند. اگر از مسئله‌ای ناراحت هستید، در مورد مشکلتان و اینکه چرا ناراحت هستید، با همسر خود حرف بزنید و مشکلات را با صحبت حل کنید.

یکدیگر را در آغوش بگیرید

برای از دست ندادن وابستگی و همبستگی از نزدیکی جسمی، فاصله نگیرید. برقراری رابطه زناشویی، در آغوش گرفتن یکدیگر، بوسیدن و حتی دست در دست هم دادن می‌تواند یک احساس دوست داشتنی در شما ایجاد کند و یکی از راه‌های ایجاد صمیمیت است.

افزایش علاقه و عشق

چند پیشنهاد دیگر برای افزایش علاقه و عشق به همسر

برای افزایش علاقه و عشق می‌توانید روش‌های زیر را نیز امتحان کنید:

  • با همسرتان به تفریح و سرگرمی بپردازید و به همراه یکدیگر به سفر بروید.
  • هم دیگر را سورپرایز کنید و به یکدیگر ابراز علاقه کنید.
  • کارهای مورد علاقه همسرتان را بررسی کنید و به علایق او احترام بگذارید.
  • برای او نامه و پیام‌های عاشقانه بنویسید.
  • از خطاهای او صرف نظر کنید.
  • حرف‌هایی نزنید و کارهایی نکنید که حرمت بین شما و همسرتان شکسته شود.
  • برای یکدیگر گل و هدیه بخرید.
  • مناسبت‌های مهم زندگیتان را فراموش نکنید و جشن بگیرید.
  • همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید و او را همانگونه که هست، بپذیرید.

راز حفظ عشق در زندگی به همسر در شرایط سخت

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی