کیسه کانگورو
کیسه کانگورو از ویژگی های جالب این حیوان است و البته دنیایی شگفت انگیزی داخل این کسیه وجود دارد که آشنایی با آن جذاب خواهد بود.

دنیای جالب داخل کیسه کانگورو

همان طور که می دانید؛ بسیاری از حیوانات روی شکم شان کیسه دارند و فرزندان شان را داخل آن کیسه نگه می‌ دارند؛ دقیقاً کانگورو هم همین روند را در پیش می‌ گیرد اما به نظر شما داخل کیسه کانگورو چه خبر است و چه چیز هایی وجود دارد؟ آیا تا به حال به کیسه کانگورو فکر کرده‌اید؟ با ما در این بخش از نمناک همراه شوید تا با دنیای جالب و شگفت انگیز داخل کیسه این حیوان، بیشتر آشنا شوید.

کیسه ای با عضلات قوی و منعطف

احتمالاً به یاد سوییشرت یا هودی می افتید که در قسمت جلوی خودش یک جیب بزرگ دارد. کیسه کانگورو شامل ماهیچه‌ ها و عضلات مادر می شود که این ماهیچه ها باعث باز و بسته شدن این کیسه می گردند. یعنی هر موقع بخواهند؛ به گونه ای عمل می کنند که مقدار کمی از این کیسه باز شود و از آن استفاده های لازم را داشته باشند.

کیسه شکمی کانگورو

بافتی بدون مو

داخل کیسه، بافت پوست کانگورو وجود دارد؛ بافتی که هیچ مویی روی آن نیست. این بافت بسیار نرم است و شاید نرمی آن به اندازه قسمت داخلی مچ دست انسان باشد. این کیسه در قسمت داخلی به شدت گرما دارد. دقیقاً دمای بدن مادر با داخل این کیسه یکسان است که تقریباً 105 درجه فارنهایت یا 40.5 درجه سیلیسیوس می باشد به همین دلیل ممکن است داخل کیسه عرق کند.

کیسه ای با چهار غده شیر

داخل این کیسه چهار غده شیر وجود دارد. هنگامی که کانگوروی مادر، فرزندش را به دنیا می آورد که زایمان از کانال واژن بعد از 32 الی 33 روز رخ می دهد، بچه وارد کیسه می شود. سپس از غده های شیری موجود در کیسه تغذیه می‌ کند که در زمان شیردهی این غده ها باز می شوند و نوزاد از آن ها استفاده می کند و به مدت سه ماه و نیم یا 4 ماه داخل این کیسه می ماند تا به رشد کافی برسد.

ویژگی کیسه کانگورو

زمان بیرون آمدن نوزاد از کیسه

بعد از این که نوزاد کانگورو به حدود 5 ماهگی می رسد، کم کم از کیسه بیرون می آید اما همزمان به مادرش نزدیک است تا بتواند محیط بیرون را بهتر بشناسد تا این که در سن هشت ماهگی کاملا کنجکاو می شود و می تواند به تنهایی هم جستجو کند.

زمانی که نوزاد داخل کیسه نباشد، ممکن است گرد و غبار و آلودگی هایی داخل کیسه ایجاد شود که کانگورو داخل کیسه و روی پوست آن را تمیز می کند. جالب تر این که کانگورو یک بچه زایمان‌ می کند و آن را داخل کیسه به سن مورد نظر می رساند و بعد بچه دیگری به دنیا می آید.

جالب و جذاب؛ داخل کیسه کانگورو چه خبره؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : livescience / بخش سرگرمی نمناک/ن/ش
برچسب : کانگورو
وبگردی