روز بیمه
بیمه در ایران از سال 1289 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است و 13 آذر نیز روز بیمه در تقویم ایران می باشد، بیمه قراردادی است که بر اساس آن تعهد می کند در برابر خسارت های افراد دفاع کند.

جزئیات مهم 13 آذر ، روز بیمه

بیمه تعهد و قراردادی است که بر مبنای آن شرکت بیمه گزار تعهد می کند که در قبال دریافت وجه مختصر، در برابر خسارت های افراد و شرکت ها دفاع کند. ایفای تعهدات بیمه آرامش و آسایش اجتماعی به همراه دارد و اساسا تلاش فعالان این عرصه برای تامین آرامش اجتماعی است. بیمه در ایران از سال 1289 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. در این مقطع تمام شرکت های فعال در عرصه بیمه شرکت خارجی بودند. ابتدا دو شرکت روسی نادژدا و قفقاز مرکوری فعالیت بیمه را کلید زدند و پس از آن تعداد شرکت های بیمه خارجی به 13 رسید.

تا سال 1314 شرکت بیمه داخلی و ایرانی وجود نداشت. در این سال شرکت بیمه ایران با سرمایه ثبت شده دو میلیون تومان آغاز بکار کرد. این نخستین شرکت بیمه ایرانی بود که توسط پزشک الکساندر آقایان کارمند بیمه نادژدا به علی اکبر داور وزیر مالیه وقت تاسیس شد.

روز بیمه

دلیل نامگذاری 13 آذر به عنوان روز بیمه در تقویم ایران

در سال 1310 دکتر الکساندر آقایان که سابقه فعالیت در شرکت بیمه روسی نادژدا را داشت، ایده تشکیل یک شرکت بیمه ایرانی را به علی اکبر داور، وزیر مالیه وقت مطرح نمود.

اولین شرکت ایرانی بیمه ( شرکت سهامی بیمه ایران) در 15 آبان سال 1314، تاسیس شد. داور در همان روز تاسیس منزل مسکونی خود را تحت بیمه آتش سوزی درآورد و اولین بیمه نامه صادره ایرانی، در همین روز به نام وی ثبت شد و اینگونه او از این شرکت استقبال کرد.

گرچه شرکت بیمه ایرانی در در تاریخ 15/8/1314 شروع به فعالیت کرد اما چنانچه در بخش سرگ این شرکت با نام شرکت سهامی بیمه ایران در تاریخ 16/6/1314 با شماره 460 در دایره ثبت شرکت ها و علائم تجاری و اختراعات طهران به ثبت رسیده بود. علت تاخیر فعالیت این شرکت تلاش برای تامین پوشش های بیمه اتکایی بود.

آرم شرکت سهامی بیمه ایران ترکیبی از طلوع خورشید و تشعشع انوار آن از فراز قله دماوند است. انتخاب این آرم به دلیل این بوده است که این شرکت در اقتصاد کشور تحولی عظیم ایجاد کرده و آغازی امید بخش و تاثیرگذار در سراسر کشور دارد.

در سال 1347 نام گذاری روزی در سال به نام روز بیمه به طور رسمی مطرح شد و روز 15 آبان به عنوان روز بیمه به رسمیت شناخته شد. در همین سال به مناسبت روز بیمه مراسمی در هتل هیلتون (استقلال فعلی) با حضور وزیر دارایی و تعدادی از شخصیت های سیاسی و اقتصادی ارشد کشور برگزار شد که این نکوداشت سال های بعد نیز تکرار گشت و هر ساله در چنین روزی سمیناری با حضور همه شرکت های بیمه تشکیل می شود.

13 آذر روز بیمه

پیام های تبریک روز بیمه به کارمندان شرکت های بیمه

به بهانه فرا رسیدن 13 آذر روز بیمه گلچینی از جدید ترین پیامک های روز بیمه را در اختیار شما کاربران گرامی نمناک گذاشته ایم، با ما همراه باشید تا این متن ها را بخوانید و به عزیزانتان که در این حوزه فعالیت دارند ارسال نمایید.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

واژه بیمه در لغت به اطمینان و ضمانت و حفظ و نگهداری در برابر حوادث و خطرات معنا شده و در اصطلاح و ضمانت مخصوصی است از جان یا مال که در تمدن جدید رواج یافته است.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه گذار در پر تو بیمه از خطرات احتمالی آینده و نگرانیهای مربوط بخود یا دارایی خویش ؛ ایمن می شود و آرامش می یابد.

روز بیمه گرامی باد

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه نوعی خدمت در زمان معین به افراد جامعه است. روز بیمه مبارک

پیام روز بیمه

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه به عنوان اهرمی مهم در ایجاد نظم اجتماعی و آرامش جامعه است.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه زندگی یک گام برای همیشه آن یک گام را مطمئن بر می داریم

روز بیمه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

روز 13 آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز صنعت بیمه نامگذاری شده است که به همه ی دست اندرکاران این عرصه تبریک میگویم.

تبریک روز بیمه

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه در اصطلاح ضمانت مخصوصی است از جان یا مال که در تمدن جدید پرطرفدار شده است.

روز بیمه گرامی باد

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

تعیین سالروز برای یک رویداد، حادثه یا پدیده تنها به منظور یاد آوری مجدد این رخداد نیست، بلکه با هدف سپاسگزاری از تلاش های کسانی است که خالصانه زحمت کشیدند تا این رویداد ایجاد و به عنوان اثری جاودانه در اذهان تداعی شود.

روز بیمه مبارک باد

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه نوعی خدمت در زمان معین به افراد جامعه است.

متن تبریک روز بیمه

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه، در حقیقت روشی برای جبران خسارت است؛ یعنی با پرداخت مبالغ جزئی، اما در سطح گسترده و وسیع، صندوقی برای اطمینان دادن به انسان هایی که ممکن است دچار آسیب و خسارت در شغل، تجارت، سرمایه گذاری، مسافرت، آتش سوزی و امثال آن شوند، فراهم می آید.

روز بیمه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

سیزدهم آذر روز بیمه را به تمامی عوامل بیمه ای کشور مخصوصا یه عوامل زحمتکش بیمه تبریک می گویم.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

روز سیزدهم آذر که در تقویم ملی ما بعنوان روز بیمه نامگذاری شده را به تمامی فعالان این صنعت تبریک گفته و از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون را برایتان خواستارم.

پیام روز بیمه

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

سیزدهم آذر روز بیمه را به متولیان بیمه کشور این سخت کوشان با فکر و خستگی ناپذیر همیشه پویا تبریک و تهنیت می گوییم.

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

بیمه ساز و کاری است که طی آن یک بیمه گر، بنا به ملاحظاتی تعهد می کند که زیان احتمالی یک بیمه گذار را در صورت وقوع یک حادثه در یک دوره زمانی خاص، جبران نماید یا خدمات مشخصی را به وی ارائه دهد.

13 آذر روز بیمه مبارک

_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

روز 13 آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز صنعت بیمه نامگذاری شده است که به همه دست اندرکاران این عرصه تبریک می گویم.

تاریخچه نامگذاری روز بیمه + پیام تبریک 13 آذر

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی