روز جهانی اهدای کتاب
هدیه دادن کتاب یکی از پسندیده ترین رفتار ها است که باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی می شود. روز جهانی اهدای کتاب نیز برای ترغیب افراد برای این عمل می باشد.

14 فوریه ؛ روز جهانی اهدای کتاب

کتاب یار مهربانی است که ذهن خواب آلوده ی بسیاری از انسان ها را هوشیار می کند و با معرفی جهانی تازه به انسان ، او را برای اوج گرفتن و پرواز کردن آماده می سازد. بدون شک مطالعه کتاب های خوب و مفید، در افزایش بینش و آگاهی، و رشد فکری و اخلاقی افراد تاثیر فراوانی خواهد داشت.

برای اینکه بتوانید دیگران را هم در کسب معلومات و افزایش آگاهی به وسیله کتاب خواندن سهیم کنید، به آنها کتاب اهدا نمایید و گام بزرگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تشویق و ترغیب افراد به این عادت پسندیده بردارید. با هدف ترویج کتاب خوانی روزی به عنوان روز بین المللی «اهدای کتاب» نامگذاری شده است که در ادامه این بخش از نمناک شما را با هدف انتخاب این روز آشنا خواهیم نمود.

روز هدیه کتاب

روز جهانی اهدای کتاب چه روز و تاریخی است؟

14 فوریه روز جهانی اهدای کتاب است و تمرکز این روز بین المللی بر تشویق افراد سراسر جهان به اهدای کتاب به کودکان است.

هدف از نامگذاری روز جهانی اهدای کتاب

اهداف نامگذاری روز جهانی اهدای کتاب عبارتند از :

  •  ترویج کتاب خوانی در بین کودکان و نوجوانان
  •  افزودن به اشتیاق و علاقه ی کودکان به کتاب ها
  •  معرفی کتاب های لذت بخش
  •  افزایش امکان دسترسی به کتاب

خواندن کتاب

روز جهانی اهدای کتاب چگونه برگزار می شود؟

در این روز افراد دعوت می شود تا:

  • به کودکان و دوستان خود کتاب هدیه دهند.
  • برای کودکان در اتاق انتظار هر مکانی کتاب بگذارند.
  • کتاب های خوانده شده را به کتابخانه های محلی، بیمارستان ها، پرورشگاه ها یا سازمان هایی اهدا کنند.
  • کتاب های خوانده شده را میان کودکان نیازمند توزیع کنند.

اهدای کتاب ، اهدای دانایی

هدیه دادن، یکی از رفتارهای پسندیده و نیکویی است که سبب تقویت روابط دوستی بین افراد می شود. یکی از بهترین هدایا کتاب است که دانایی را به دیگران اهدا می کند. کتاب، نفیس ترین میراث نیاکان بزرگ بشر است که برای بهره برداری و استفاده فرزندان و آیندگان به یادگار گذاشته اند.

کتاب هدیه دادن

هدای کتاب هم قواعد و چارچوب های خاص خودش را دارد. یکی از نکته های بسیار مهم که در اهدا کتاب باید رعایت کنید، این است که محتوای کتاب با سن و میزان تحصیلات و آگاهی افراد متناسب باشد. چنانچه در نمناک عنوان شدهاست، اهدا کتاب بدون توجه به این نکته ممکن است فرد را از مطالعه و کتابخوانی خسته و دلسرد کند پس در انتخاب کتاب دقت کنید و در خرید و هدیه کردن کتاب شتابزده عمل نکنید.

برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در کشور در روز بین المللی اهدای کتاب، به دیگران کتاب هدیه دهید، حتی می توانید کتاب هایی را که خودتان خوانده اید را به کتابخانه های محلی، پرورشگاه ها اهدا نمایید زیرا بسیاری از افراد توانایی تهیه کتاب ندارند. بسیاری از کودکان در کشورهای درحال توسعه، کتاب هایی مختص به خودشان ندارند و به کتاب هایی مختص گروه سنی خود دسترسی ندارند.روز بین المللی «اهدای کتاب» از تمامی داوطلبان دعوت می کند تا کتاب های محبوب خود را با خوانندگان سهیم شوند.

جزئیات 14 فوریه ، روز جهانی اهدای کتاب

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
برچسب : معرفی کتاب
وبگردی