ابراهیم رئیسی

جزئیات مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور رئیسی

تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1403کد مطلب : 93713تعداد نظرات : 1 نظر
پس از اعلام خبر شهادت آیت الله رئیسی در حرم مطهر امام رضا (ع) مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید ایران به چه صورت انجام میشود.

مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید سید ابراهیم رئیسی

درپی سقوط بالگرد حامل سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران و چند تن دیگر از سرنشینان به شهادت رسیدند و خبر شهادت آیت الله رئیسی در حرم مطهر امام رضا (ع) اعلام شد. در ادامه این بخش از نمناک برنامه احتمالی مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه را اعلام می کنیم.

طبق شنیده‌ها، پیکر رئیس جمهور احتمالا پس از تشییع در تهران و شهرهای مختلف کشور به مشهد منتقل می‌شود. آیت‌الله رئیسی و همراهانشان پس از آئین بهره‌برداری از سد قیزقلعه‌سی که با حضور الهام علی‌اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان برگزار شد، با بالگرد عازم تبریز بودند، اما این بالگرد در میانه راه و در منطقه ورزقان دچار سانحه شد و سقوط کرد.

آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان و آقای مالک رحمتی استاندار تبریز نیز در این سانحه در بالگرد حامل رئیس جمهور حضور داشتند و آنان نیز به شهادت رسیدند.

خبرگزاری مهر

پیکرهای مطهر شهدا به سپاه عاشورا منتقل می شود و برنامه ای برای تشییع شهدا در وادی رحمت تبریز و گلزار شهدای این شهر وجود ندارد. درحالیکه گفته می‌شد پیکرهای شهدا به گلزار شهدای تبریز منتقل می‌شوند ولی با تغییر برنامه، پیکرهای شهدا دقایقی قبل به سپاه عاشورا منتقل شد.

ایرنا

مراسم تشییع پیکر رییس جمهور و همراهان فردا صبح در تبریز انجام و پس از آن این مراسم عصر سه‌شنبه با حضور مردم  قم دراین استان انجام خواهد شد.

انتخاب

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقامه نماز بر پیکر مطهر شهدا روز چهارشنبه توسط مقام معظم رهبری اقامه می‌شود، افزود:پیکر رئیس جمهور محبوب روز پنج شنبه در مشهد تدفین می‌شود. همچنین پیکر امام جمعه محبوب نیز روز پنج شنبه در تبریز و پیکر استاندار جوان و پرتلاش آذربایجان شرقی نیز همان روز در شهرستان مراغه تدفین می‌شود.

مراسم باشکوه بدرقه پیکرها فردا از ساعت 9:30 صبح از میدان شهدا تا مصلا تبریز برگزار خواهد شد و سپس پیکر این شهیدان جهت مراسم‌های پیش‌بینی‌شده به تهران منتقل خواهد شد.

انتخاب

طبق صحبت های معاون اجرایی رئیس جمهور مراسم وداع، تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در شهرهای تبریز، قم، تهران، بیرجند و مشهد مقدس برگزار می‌شود

پیکر شهید دکتر سید ابراهیم رئیسی و یاران شهیدش صبح سه‌شنبه از ساعت 9:30 از محل میدان شهدا تا مصلای تبریز بدرقه و تشییع خواهد شد و سپس پیکر مطهر رئیس جمهور به قم منتقل شده و از جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران توسط مردم بدرقه و تشییع می‌شود.

در ساعات پایانی شب سه شنبه پیکرها برای مراسم وداع به مصلی تهران انتقال خواهند یافت و صبح روز چهارشنبه برنامه تشیع حضرت آیت الله رئیسی و همراهان با اقامه نماز توسط رهبری معظم انقلاب اسلامی در تهران ادامه خواهد یافت.

پیکر شهدا چهارشنبه صبح از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی تشییع می‌شود. چهارشنبه بعد از ظهر هم با حضور مهمانان خارجی برنامه‌هایی را خواهیم داشت.

صبح روز پنجشنبه نیز با توجه به تعلق خاطر شهید جمهور حضرت آیت الله رئیسی به مردم بیرجند و نمایندگی این مردم شریف در مجلس خبرگان رهبری، برنامه تشیع در استان خراسان جنوبی و در شهر بیرجند برگزار خواهد شد و پس از آن پیکر مطهر ایشان برای تشییع و تدفین در حرم حضرت علی بن موسی الرضا به مشهد مقدس انتقال خواهد یافت.

در حال بروزرسانی...

جزئیات مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور رئیسی

337
این مطلب مفید بود ؟2215
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ا.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
Gt1403-02-31
این قافله عمر عجب میگذرد،،،،روحش شاد ،،خوب یابد همه رفتنی هستیم
00
وبگردی