سارا بهرامی
برای بازیگران زن ایرانی، اعتیاد و معتاد شدن گاهی بسیار فراتر از ایفای یک نقش اتفاق می افتد.

بازیگران زن ایرانی که معتاد شدند

برای هر بازیگری ایفای نقش های خاص و متفاوت می تواند فرصتی استثنایی در طول فعالیت هنری اش باشد، فرصتی که اگر به درستی از آن استفاده نماید، سکوی پرتابی برای دیده شدن محسوب می شود.

بازی در نقش یک فرد معتاد جزو نقش های خاص و متفاوتی است که در بین بازیگران پر طرفدار است اما با توجه به پیچیدگی ها و محدودیت های ایفای این نقش، معدود هنرمندانی چون پانته آ بهرام، سارا بهرامی، صدف اسپهبدی و...در این زمینه موفق بوده اند و توانسته اند بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند.

در ادامه این بخش از نمناک ماندگارترین بازی بازیگران زن ایران در نقش معتاد را مرور می کنیم.

صدف اسپهبدی

صدف اسپهدی یکی از بازیگران کم تجربه عرصه هنر است که توانست با بازی جذاب در نقش یک معتاد در فیلم سینمایی علفزار استعداد و توانایی هایش را به رخ بکشد.

این بازیگر در فیلم علفزار دومین اثر بلند بهرام رادان در مقام تهیه کننده، نقش فریبا را بازی کرد و با ایفای این نقش دشوار توانست جایزهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن جشنواره فیلم فجر را از آن خود نماید.

او برای بازی در این نقش حدود 25 کیلو از وزن خود را کم نمود و برای رسیدن به هدفش شبی ده کیلومتر پیاده‌روی می کرد. پژمان جمشیدی و سارا بهرامی در فیلم «علف‌زار» نقش‌های اصلی مرد و زن را ایفا کرده اند.

صدف اسپهبدی

صدف اسپهدی در فیلم علفزار/ عکس از امید صالحی

سارا بهرامی در دارکوب

سارا بهرامی یکی از بازیگرانی است که در نقش معتاد مقابل دوربین رفت و با این نقش خوش درخشید و حسابی دیده شد.

فیلم سینمایی دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی سال 97 در سینماها اکران شد و سارا بهرامی در این فیلم بازیگر نقش مهسا همسر سابق روزبه با بازی امین حیایی که یک زن معتاد است را بازی میکند.

بازی درخشان سارا بهرامی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول را در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را برایش به ارمغان آورد.

سارا بهرامی

گریم سارا بهرامی در فیلم سینمایی دارکوب

باران کوثری در خون بازی

باران کوثری یکی دیگر از بازیگرانی است که تجربه بازی در نقش یک فرد معتاد را در کارنامه هنری اش دارد.

این بانوی هنرمند سینما و تلویزیون سال 85 در فیلم خون بازی به کارگردانی رخشان بنی اعتماد مقابل دوربین رفت و بازیگر نقش سارا دختری که به مواد مخدر اعتیاد دارد شد که یک ماه پیش از برگزاری مراسم ازدواجش تصمیم میگیرد ترک کند و وارد چالشی بزرگی در زندگی میشود.

باران کوثری

فیلم خون بازی با هنرمندی باران کوثری

طناز طباطبایی در مرهم

طناز طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون یکی دیگر از بازیگران زن سینمای ایران است که در نقش یک فرد معتاد مقابل دوربین رفت و ایفای نقش کرد.

این بانوی هنرمند سال 89 در فیلم مرهم به کارگردانی علیرضا داوود نژاد مقابل دوربین رفت و بازیگر نقش مریم دختر معتادی را بازی میکند که در یک خانواده سنتی زندگی میکند و هیچکس درکی از وضعیت او ندارد و همین موضوع باعث گرفتاری او در دام مواد مخدر و فرار از خانه میشود.

طناز طباطبایی

لادن طیاطبایی در نمایی از فیلم سینمایی مرهم

مهتاب کرامتی در عصر یخبندان

مهتاب کرامتی بانوی هنرمند سینمای ایران یکی دیگر از چهره هایی بود که در نقش یک فرد مبتلا به اعتیاد مقابل دوربین رفت و ایفای نقش کرد.

فیلم عصر یخبندان به کارگردانی مصطفی کیایی در سال 93 چهره جدیدی از مهتاب کرامتی را در معرض دید همه قرار دارد و بازی در نقش منیره زنی که برای فرار از مشکلات زندگی به سمت مواد مخدر میرود تجربه ای متفاوت برای مهتاب کرامتی در طول سالهای بازیگری اش بود.

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی در فیلم عصر یخبندان

فریماه فرجامی در تیغ و ابریشم

فریماه فرجامی یکی از اولین بازیگرانی است که در نقش یک فرد معتاد مقابل دوربین رفت و تصویری از یک بازیگر زن معتاد را در سینمای ایران به خوبی ترسیم کرد.

فیلم تیغ و ابریشم به کارگردانی مسعود کیمیایی سال 64 ساخته شد و فریماه فرجامی بازیگر نقش زنی معتاد در این فیلم بود که بعد از برآورده نشدن آرزوهایش در دام اعتیاد گرفتار میشود و از او میتوان به عنوان یکی از بهترین بازیگران زن نقش معتاد در سینمای ایران یاد کرد.

فریماه فرجامی

فریماه فرجامی بازیگر فیلم تیغ و ابریشم

ستاره اسکندری در داستان یک شهر و مرگ تدریجی یک رویا

ستاره اسکندری یکی دیگر از بانوان هنرمند سینمای ایران است که تجربه بازی در نقش یک زن معتاد را در کارنامه هنری اش دارد.

این بازیگر کشورمان اولین بار در سال 78 در سریال داستان یک شهر به کارگردانی اصغر فرهادی در نقش یک فرد معتاد مقابل دوربین رفت و به خوبی توانست از عهده ایفای این نقش برآید و بار دیگر در سال 86 در سریال مرگ تدریجی نقش یک فرد گرفتار در اعتیاد را بازی کرد و به گفته خودش از بازی در این نقش های متفاوت و جذاب بسیار راضی است.

ستاره اسکندری

نقش آفرینی ستاره اسکندری در سریال مرگ تدریجی یک رویا

بهاره افشاری در تسویه حساب

بهاره افشاری بازیگری که نقش متفاوت او در سریال او یک فرشته بود همیشه در خاطر مخاطبان ماندگار است تجربه بازی در نقش یک فرد معتاد را هم در کارنامه هنری اش دارد.

این بازیگر کشورمان در فیلم تسویه حساب به کارگردانی تهمینه میلانی در سال 86 مقابل دوربین رفت و بازیگر نقش لیلا یک دختر معتاد است که به عنوان اولین فیلم بلند سینمایی او توانست نگاه های زیادی را مجذوب بازیگری او کند.

فیلم تسویه حساب

بهاره افشاری در سکانسی از فیلم تسویه حساب

نیلوفر شهیدی

نیلوفر شهیدی از دیگر بازیگران زن ایرانی است که تجربه ایفای نقش یک معتاد در فیلم "من بازیگر نیستم" را داشته است.

فیلم کوتاه من بازیگر نیستم، به کارگردانی علی جلالی درباره زنان کارتن خواب بود و روایت کوتاهی از زندگی این قشر از جامعه را به نمایش میکشید.

نیلوفر شهیدی

نیلوفر شهیدی در فیلم کوتاه من بازیگر نیستم

بازیگران زن ایرانی که نقش معتاد را بازی کردند + عکس

3.727
این مطلب مفید بود ؟207
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف/ف
وبگردی