فاطمه گودرزی
در سینمای ایران بازیگران لر تبار زیادی وجود دارد که در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک اشاره ای به این هنرمندان خواهیم داشت.

بازیگران لر سینمای ایران را بشناسید

لرها از اقشار محبوب جامعه هستند که در مناطق مختلفی زندگی میکنند و با گویش های مختلفی از زبان لری با یگدیگر صحبت میکنند.

در سینمای ایران هم به مانند جامعه، اقوام مختلف در کنار هم به هنرنمایی می پردازند و یکی از اقشار پرطرفدار سینمای ایران بازیگران و هنرمندان لر تبار کشورمان هستند. در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی بازیگران لر سینمای ایران می پردازیم.

این بازیگران لر سینمای ایران را بهتر بشناسید

بسیاری از مخاطبان دنیای هنر با بازیگران لر سینمای ایران آشنایی دارند اما اگر مشتاقید تا بیشتر با این هنرمندان آشنا شوید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان که حضور در دنیای هنر را از سال 67 آغاز کرد یکی از بازیگران لر تبار سینمای ایران است که از پدر و مادری اهل بروجرد زاده شد.

این هنرمند کشورمان در فیلم عمه ماه منیر ساخته شهره لرستانی با گویش لری صحبت کرد و به خوبی توانست نقش باورپذیری را خلق کند.

فاطمه گودرزی

شهره لرستانی

شهره لرستانی یکی دیگر از بازیگران سینمای ایران است که اهل خرم آباد در استان لرستان است.

این هنرمند کشورمان فعالیت در دنیای هنر را از سال 64 آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت و علاوه بر بازیگری، در زمینه کارگردانی هم فعالیت هایی داشته است.

شهره لرستانی

فریبا متخصص

فریبا متخصص بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 1340 در بروجرد متولد شد و از هنرمندان لر سینمای ایران است.

این بانوی هنرمند در سریال هایی چون شهرازد، تولدی دیگر، به دنیا بگویید بایستد، ملکوت، به کجا چنین شتابان، زمانه، رهایم نکن و... به ایفای نقش پرداخته است.

فریبا متخصص

حمید گودرزی

حمید گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 1356 در تهران متولد شد اما خانواده او اصالتا اهل بروجرد در استان لرستان هستند و نام این هنرمند هم در لیست بازیگران لر سینمای ایران قرار دارد.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال 1378 با مجموعه دانی و من در تلویزیون آغاز کرد و در سریال مسافری از هند، تب سرد، کمکم کن، پنجمین خورشید، زمانه، هاتف، دلدادگان و... به ایفای نقش پرداخت.

حمید گودرزی

مسعود رایگان

مسعود رایگان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران اولین روز بهمن ماه سال 1333 در خرم آباد متولد شد و از بازیگران لر سینمای ایران است.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال های ابتدایی دهه 50 آغاز کرد و در نقش های ماندگاری مقابل دوربین رفت و رویا تیموریان بازیگر سینما و تلویزیون همسر او است.

مسعود رایگان و رویا تیموریان

مهران رنجبر

مهران رنجبر بازیگر، نویسنده و کارگردان کشورمان سال 1361 در بروجرد متولد شد و از بازیگران لر سینمای ایران است.

این هنرمند جوان سال 80 از بروجرد به تهران مهاجرت کرد و از دوران نوجوانی بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و با بازی در سریال آوای باران و نقش کیانوش بیش از پیش شناخته شد.

مهران رنجبر

متین ستوده

متین ستوده بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 64 در تهران متولد شد و پدرش اصالتا اهل خرم آباد است و اغلب اقوام پدری او ساکن خرم آباد هستند.

این بانوی هنرمند به لهجه لری خرم آبادی مسلط است و دوست دارد که نقش یک دختر لر را در فیلم هایش بازی کند و همواره به لر بودنش افتخار میکند.

متین ستوده

مسعود جعفری جوزانی

مسعود جعفری جوزانی کارگردان کشورمان است که اصالتا اهل ملایر است و مردم این منطقه با زبان لری و گویش ملایری صحبت میکنند.

این کارگردان کشورمان ساخت فیلم هایی چون در چشم باد، ایران برگر، پشت دیوار سکوت، در مسیر تندباد و ... را در کارنامه هنری اش دارد.

مسعود جعفری جوزانی

علیرضا اوسیوند

علیرضا اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 1336 در مسجد سلیمان متولد شد و مردمان این منطقه با گویش بختیاری که از گویش های زبان لری است صحبت میکنند.

این هنرمند کشورمان همسر حمیرا ریاضی است و بازیگری را از سال 62 با فیلم بازداشتگاه آغاز کرد و سریال روایت عشق در سال 64 اولین تجربه بازیگری او در تلویزیون بود.

علیرضا اوسیوند و همسرش

بازیگران لر سینمای ایران از شهره لرستانی تا فاطمه گودرزی

4.3111
این مطلب مفید بود ؟9516
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی