کالابرگ الکترونیکی

کالابرگ الکترونیکی جدید برای چه کسانی واریز میشه؟

تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1403کد مطلب : 93684زمان مطالعه : 2 دقیقه
کالابرگ الکترونیکی جدید به همراه تمامی جزئیات و زمان واریز را در این مطلب بخوانید.

جزئیات کالابرگ الکترونیک جدید رئیسی

با توجه به استقبال مردم از طرح کالابرگ الکترونیکی مصادف با حلول ماه مبارک رمضان و عید نوروز از تاریخ 18 اسفند 1402 کلید خورد و تا 21 اردیبهشت ماه 1403 ادامه داشت، خبرها حاکی از آن است که واریز دور جدید کالابرگ الکترونیک 600 هزار تومانی از امروز صبح آغاز شده است اما این کالابرگ الکترونیک شامل چه کسانی می شود؟ در این بخش از نمناک پاسخ این سوال را دریافت خواهید کرد.

کالابرگ الکترونیکی جدید برای چه کسانی واریز میشه؟

در طرح کالابرگ الکترونیک جدید مراقبین سلامت و کارشناسان تغذیه در تمام شبکه‌های بهداشت درمانی کشور، کودکان 6 ماه تا پنج ساله‌ای که با اختلال رشد مواجه هستند، را شناسایی کرده و کد ملی آن‌ها استخراج می‌شود و از طریق وزارت بهداشت در اختیار وزارت رفاه قرار می‌گیرد و وزارت رفاه نیز این افراد را ارزیابی اقتصادی و ارزیابی رشد می‌کند و اگر کودک دچار اختلال در رشد در دهک‌های یک تا هفت باشد، تحت پوشش طرح امنیت غذایی کودک قرار می‌گیرد.

در این طرح، کودکان قرار گرفته در دهک‌های یک تا پنج مبلغ یک میلیون تومان و کودکان دهک شش و هفت مبلغ 600 هزارتومان یارانه در قالب کالابرگ الکترونیکی دریافت می‌کنند. این مبلغ در کارت‌های کالابرگ ذخیره می‌شود و سرپرست خانوار باید با آن اقلامی همچون برنج، مرغ، گوشت، تخم مرغ، لبنیات، حبوبات و … را تهیه نماید که مورد نیاز مادران باردار و شیرده و کودکان است، سرپرست خانوار نمی‌تواند این مبلغ را برای خرید چیزی به غیر از اقلام مشخص شده برای کودک هزینه کند.این طرح کمک می کند که سوء تغذیه در کشور به طور کامل از بین برود و هیچ کودکی دیگر مشکل اختلال در رشد نداشته باشد.

کالابرگ الکترونیکی جدید برای چه کسانی واریز میشه؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ن.ح
وبگردی