دور کردن گربه ها
برخی افراد برای دور کردن گربه ها از حیاط کارهای بسیاری انجام می دهند اما بی فایده است، چند راهکار بسیار مناسب و کاربردی برای دور کردن گربه ها از حیاط و باغچه وجود دارد.

بهترین راهکارها برای دور کردن گربه از باغچه و حیاط

اگر از دست گربه های داخل حیاط و باغچه خسته شده اید و این گربه ها مدام گل های شما را می خورند، پس بهتر است به دنبال یک راه حل بگردید تا آنها را از خود دور کنید. بیشتر گربه ها از رطوبت بدشان می آید به همین دلیل یک اسپری آب موثر خواهد بود. زمانی که گربه وارد محدوده باغچه شد کافی است که مقدار کمی از این اسپری استفاده کنید تا از باغچه دور شوند. در این قسمت از سبک زندگی نمناک راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که از طریق آن بتوانید گربه ها را از باغچه یا حیاط خانه تان دور کنید.

روش هایی برای دور کردن گربه ها

فویل

برای انجام این کار از یک فویل آلومینیومی استفاده کنید. فویل باعث می شود که راه رفتن گربه ها کمی سخت تر شود. می توانید با نوار چسب آن ها را روی زمین بچسبانید و از آن جایی که پنجه های گربه روی فویل اصلا حالت خوبی ندارند، در نتیجه روی آن پا نمی گذارند.

روش دور کردن گربه

نخ

زمانی که از این روش به درستی استفاده کنید، یکی از بهترین راهکارها را برای دور کردن گربه ها خواهد بود. این نخ ها را بالای چوب یا فنس های پلاستیکی بکشید. این نخ ها باعث می شوند که گربه ها نتوانند به راحتی در محدوده باغچه قدم بزنند. همچنین می توانید این نخ ها را نیز کمی روغن کاری کنید تا رطوبت آن ها گربه ها را دور کند.

آبپاش متحرک

یکی از بهترین راه ها برای دور کردن گربه ها از حیاط، استفاده از آبپاش های متحرک است. سنسور حرکتی داخل این آب پاش ها باعث می شود که گربه ها جرات نکنند نزدیک آن ها شوند. این آب پاش ها تنظیمات دارند و می توانید زمانی که گربه ها نزدیک شدند، آنها را فعال نمایید.

کاور روی زمین

آخرین چیزی که هر انسانی دوست دارد آن را تجربه کند، این است که پای گربه باعث شده باشد که گل های باغچه له شوند. برای جلوگیری از این اتفاق مقدار کمی کود، شن، ماسه و میوه کاج داخل باغچه بریزید تا بافت آن به گونه ای شود که گربه دوست نداشته باشد پایش را روی آن بگذارد. دانه قهوه با کمی پوست میوه مرکبات نیز کارآمد خواهد بود.

دور کردن گربه ها

گیاهان

زمانی که گربه ها داخل باغچه می شوند، می توانید به کمک گیاهان طبیعی آن ها را دور کنید. علت آن هم بوی این گیاهان است. از گیاهانی مثل لاوندر استفاده کنید.

استفاده از مرکبات

به اندازه مساوی آب پرتقال و آب را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس آن را روی شیشه ها اسپری کنید. همچنین می توانید روی کف حیاط را با آن اسپری کنید تا بوی آن گربه ها را دور نگه دارد. البته گاهی اوقات آب مرکبات باعث سفید شدن بعضی از لوازم می شود. پس مراقب باشید.

اسپری فلفل، لیمو و سیر

کافی است که یک دفع کننده گربه خانگی درست کنید. این اسپری از یک قاشق چای خوری فلفل، یک قاشق چای خوری خردل خشک، یک قاشق چای خوری دارچین، یک عدد حبه سیر له شده، 3 قطره روغن لیمو و آب تشکیل شده است. بوی این ترکیب شبیه به بوی گریپ فروت است و باعث دور نگه داشتن گربه ها می شود.

راه دور کردن گربه ها

سرکه

سرکه هم برای داخل خانه و هم بیرون از خانه مناسب است. آن را مستقیم به جایی اسپری کنید که محل رفت و آمد گربه هاست. همچنین می توانید کمی سرکه سفید را با آب و مایع ظرفشویی ترکیب کنید.

بهترین روش دور کردن گربه ها از باغچه و حیاط خانه

3.3183
این مطلب مفید بود ؟12261
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : گربه
وبگردی