تولد
لیلا زارع و امیر آقایی

جدال خائن کشی و فیلم ضد در بخش سودای سیمرغ 1400

تاریخ انتشار : 20 بهمن 1400کد مطلب : 86003زمان مطالعه : 2 دقیقه
تنها یک روز به پایان اکران فیلم ها در چهلمین دوره جشنواره فجر باقی مانده است و در این روز دو فیلم ضد و خائن کشی اکران می شوند.

اکران فیلمهای ضد و خائن کشی در جشنواره فجر 1400

چهلمین جشنواره فیلم فجر امروز مصادف با 20 بهمن میزبان اهالی رسانه و هنرمندان دو فیلم ضد به کارگردانی امیر حسین ربیعی و خائن کشی اثر مسعود کیمیایی خواهد بود.

فیلم ضد و خائن کشی، هر دو در ژانر درام و سیاسی بوده و داستان آنها در برهه از تاریخ کشورمان رخ می دهد.

در این بخش از نمناک با ما همراه باشید تا مرور مختصری بر هر دو فیلم اکران شده در این روز از جشنواره داشته باشیم.

ضد اولین فیلم اکران شده در روز نهم جشنواره فجر

فیلم سینمایی ضد به کارگردانی امیرعباس ربیعی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی اولین فیلم در روز نهم جشنواره فجر است که در ساعت 13 اکران می شود.

این فیلم درامی سیاسی است که داستان آن در بستر یکی از حوادث مهم و ملتهب ابتدای انقلاب رخ می دهد.

فیلم ضد

خلاصه داستان فیلم ضد

«بعضی آدم‌ها می‌توانند بر «ضدّ» هدفی باشند که همه می‌پندارند در خدمت آن هستند. این «ضد» می‌تواند حذف یک نفر یا یک ملت باشد»

بازیگران فیلم ضد

لیلا زارع ، مهدی نصرتی ، لیندا کیانی ، نادر سلیمانی ، مهشید جوادی ، مجید پتکی ، روزبه رئوفی ، عماد درویشی ، جواد خانی و شیرین آقاکاشی گروه بازیگران فیلم ضد را تشکیل می دهند.

لیلا زارع

لیلا زارع در نمایی از فیلم ضد

خائن‌کشی دومین فیلم اکران شده در روز نهم جشنواره فجر

خائن کشی فیلمی به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی و تهیه‌کنندگی علی اوجی است که در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این فیلم در ساعت 15:45 در سینما اکران خواهد شد.

فیلم خائن کشی

داستان فیلم خائن کشی

این فیلم درباره گروهی است که قصد سرقت از بانک ملی را دارند، این سرقت در واقع جهت برای قرضه ملی دکتر مصدق است. دکتر مصدق اصرار بر ملی شدن نفت ایران دارد و از سویی دیگر سرکرده گروه سارقان دل در گرو عشق زنی می نهد. در جریان سرقت بانک ، درگیری رخ داده و این شخص تیر می خورد، دزدان دیگر پا به فرار می گذارند و ... .

مهران مدیری

مهران مدیری بازیگر فیلم خائن کشی

بازیگران فیلم خائن کشی

امیر آقایی ، پولاد کیمیایی ، مهران مدیری ، فرهاد آئیش ، مانی حیدری ، سارا بهرامی ، پانته‌آ بهرام ، اندیشه فولادوند ، حمیدرضا آذرنگ ، سام درخشانی ، نرگس محمدی ، رضا یزدانی ، الهام حمیدی ، نسیم ادبی ، فریبا نادری ، شکیب شجره ، سوگل خالقی و امیرحسین هشترودی در فیلم خائن کشی به هنرمندی پرداخته اند.

جدال خائن کشی و فیلم ضد در بخش سودای سیمرغ 1400

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک /ف
وبگردی