تولد
لباس بچه گانه
هدف از این مقاله کوتاه شرح مختصری درباره نحوه خرید پوشاک بچگانه می باشد و چه نکاتی را والدین باید هنگام خرید لباس باید رعایت کرده و به آن توجه کنند.

نحوه خرید راحت پوشاک بچگانه:

کودکان دارای رشد سریعی هستند و روز به روز بر میزان رشد آنها افزوده می شود. این امر باعث می شود تا اندک مشکلی در خرید لباس کودکان به وجود بیاید، اما همه والدین می توانند با توجه کردن به نکاتی خرید پوشاک کودکانه خوبی داشته باشند. هر چقدر سن کودک بالا میرود سلیقه آنان نیز جلوه گری پیدا می کند و می خواهند طبق علاقه شخصی خود لباسهایشان را انتخاب کنند.

 والدین باید به سلیقه ی آنها احترام گذاشته و طبق خواسته آنها پیش بروند، زیرا اگر کودکی به سلیقه خود لباس انتخاب کند هنگام پوشیدن آن ذوق و شوق خاصی دارد.احترام به سلیقه کودک همچنین باعث میشود که کودک شما اعتماد به نفس بیشتر و بهتری پیدا کند.داشتن اعتماد به نفس کمک شایانی در آینده کودکتان خواهد داشت.

پوشاک بچگانه

راهنمای خرید پوشاک بچگانه 

 رنگ های شاد و طرح های کودکانه و تصاویر کارتونی مورد توجه بچه ها می باشد و جذابیت بیشتری دارد، طوری که همه بچه ها با دیدن این تصاویر کودکانه که در لباس آنها نمود پیدا می کند به وجد آمده و مورد قبول آنها قرار می گیرد.
 اما هنگام خرید پوشاک بچگانه علاوه بر آنکه از این طرح ها و رنگ های شاد و جذاب استفاده شود باید راحتی و کیفیت لباس را نیز مد نظر قرار دهید و همچنین به قیمت آن نیز توجه کنید. مثلاً اگه برای کودکان لباسی انتخاب کردید با یک قیمت متنوع با خود بگویید که آیا این لباس ارزش این قیمت را دارد و کودک آنها می تواند از آن راضی باشد و دچار ناراحتی در پوشیدنش نشود، باید همه این جوانب را در نظر بگیرد.
 لباس کودکان حتی گران تر از لباس بزرگسالان می باشد، بنابراین لازم است در هنگام خرید به همه نکته ها توجه کنید تا بتوانید خریدی خوب و باکیفیت داشته باشید و فرزند دلبندتان هنگام استفاده  از آن راحتی را داشته باشد و دچار مشکلاتی همچون دوخت نامناسب و یا پارگی نشود.
 

دانستنی هایی درباره پوشاک بچگانه و انتخاب آن

در زیر به مواردی که باید در هنگام انتخاب لباس بچگانه توجه شود اشاره می کنیم:
 لباس هایی را انتخاب کنید که دارای پارچه های نرم باشند زیرا راحت بودن در لباسی که میپوشیم برای همه افراد مهم است خصوصاً برای کودکان که پوست آنها حساس می باشد. بنابراین در انتخاب لباس بچه گانه از جنس هایی استفاده کنید که نرم و نخی باشد و به پوست کودک آسیب نرساند.
 در هنگام خرید پوشاک بچگانه لباس هایی را خریداری کنید که کودک هنگام عوض کردن دچار ناراحتی نشود و به راحتی بتواند آن را تعویض کند، زیرا کودکان علاقه زیادی دارند که هر چند بار لباس هایشان را عوض کنند.
 هنگام خرید لباس بچگانه توجه داشته باشید که فقط برای مدت کوتاهی تهیه شود، زیرا کودکان دارای رشد سریعی می باشند و بعد از مدتی اکثر لباس ها برایشان کوچک می شوند بنابراین طوری لباس بخرید که بدون استفاده نماند.
 لباسهایی را خریداری کنید که تناسب با همان فصل داشته باشد تا بتواند از کودکان محافظت کند.
 تا جایی که امکان دارد در هنگام خرید پوشاک بچگانه سایز آن را یک درجه بزرگتر خریداری کنید چون در این صورت می توانید برای مدت طولانی از آن لباس استفاده کنید.
 در هنگام خرید لباسی را انتخاب کنید که قابل شستشوی آسان باشد، زیرا کودکان لباسهایشان را سریع کثیف می کنند مثلاً هنگام غذا خوردن، بنابراین لباسی را بخرید که جنس آن طوری باشد که لکه آن به راحتی از بین برود.
لباس کودک
آشنایی با نحوه خرید پوشاک کودک و نوجوان 
 همانطور که گفتیم خرید لباس برای کودکان دارای دردسرهایی می باشد. جنس پارچه پوشاک بچگانه از انواع متنوعی برخوردار است، پارچه های جنس پلاستیکی و الیاف مصنوعی برای کودکان حساسیت ایجاد می کنند، پس نباید از چین جنس هایی استفاده کرد.
 رنگ لباس نیز بر رفتار کودک تاثیر زیادی دارد و در هنگام خرید پوشاک بچگانه از رنگ های استفاده کنید که بیشتر مورد توجه کودکان است.

 نکته هایی درباره خرید پوشاک کودک و نوجوان

  • دقت لازم را در مواد استفاده شده جنس پارچه داشته باشید.
  • مطمئن شوید که پارچه قابل چروک شدن نیست چون اگر  قرار باشد که لباس افراد به مدت طولانی در تن آنها باشد باید پارچه ای را انتخاب کنید که زیاد چروک نشود برای این کار می توانید پارچه را در دست خود لمس  کنید اگر به راحتی چروک نشود می توانید از جنس آن اطمینان داشته باشید.
  • حتماً قبل از خریدن لباس از اندازه آن مطمئن شوید و قبل از اینکه از فروشگاه خارج شوید نسبت به اندازه شدن آن اطمینان حاصل کنید.
  • در هنگام خرید پوشاک برای کودکان از رنگ های متنوع و مدل های گوناگون استفاده کنید.
  • در هنگام خریدن لباس به لوازم دیگری که در دوخت آنها کاربرد دارند همچون دکمه و زیپ دقت کنید و همچنین از سالم بودن آنها اطمینان یابید و قبل از خرید لباس این موارد را مد نظر قرار دهید.

آشنایی با نحوه خرید پوشاک بچگانه

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی