دل درد عجیب
دل دردهای شدید و عجیبی که در بیمار دیده میشد پزشکان را مجاب به انجام بررسی دقیق تر کرد تا اینکه تصویربرداری ها حضور موجودی زنده داخل روده بیمار را فاش کرد.

مردی که دردهای سخت شکمش دلیل عجیبی داشت

دردهای شدید شکمی، مردی را راهی بیمارستان کرد. وضعیت نامناسب بیمار، او را در لیست اورژانسی ها قرار دارد تا اینکه در نهایت بررسی های دقیق پزشکان دلیل این دردها را روشن کرد، دلیلی جالب و عجیب که در این بخش از نمناک از آن مطلع خواهید شد.

مهمان ناخوانده داخل روده یک مرد

پزشکان بعد از کولونوسکوپی این مرد 59 ساله متوجه شدند که یک کفشدوزک کوچک داخل روده او وجود دارد. قطعاً ما پزشک نیستیم اما می توانیم تصور کنیم که وجود یک حشره در روده یک نفر چقدر می تواند اعجاب انگیز باشد. اول اینکه فکر می کنید که این کفشدوزک چگونه وارد روده مرد شده و سوال دوم اینکه چگونه داخل روده او زنده مانده است؟ این ها سوالاتی هستند که ذهن یک تیم تحقیقاتی پزشکی را به شدت مشغول کرده بود.

جالب تر از همه اینکه حشره زنده بوده و با خیالی آسوده در آنجا زندگی می کند و از قرار معلوم به راحتی قصد ترک محل جدید زندگی اش را نیز نداشت.

طبق گزارشات، وضعیت نامناسب بیمار باعث شد که پزشکان با آزمایش به دنبال یک زخم، تومور یا مشکلی در روده این مرد باشند تا این که متوجه وجود یک حشره شدند اما مهمترین چیزی که در وهله اول به ذهن می رسد، این است که این کفشدوزک چگونه وارد روده مرد شده است. پزشکان تصور میکنند به احتمال زیاد این حشره از راه دهان وارد بدن شده و این اتفاق در خواب رخ داده است.

کفشدوزک

کفشدوزک سمج بالاخره روده بیمار را ترک کرد

آن ها به دلیل مشکلات گوارشی بیمار تصمیم گرفتند که کلونوسکوپی انجام دهند. البته هنوز اطلاعات زیادی مورد نیاز است تا وجود این کفشدوزک و چگونگی زنده ماندن آن کشف شود. برای این آزمایش ها باید شکل دقیق انجام گیرد و روده باید به طور کامل تمیز و خالی باشد.

پزشکان برای اینکه این وضعیت را بهبود ببخشند، از یک مایع روان کننده برای درمان یبوست این مرد استفاده کردند و عقیده داشتند که همراه با محتویات داخل شکم، حشره هم بیرون می آید اما به این سادگی ها هم نبود چراکه حشره مقاومت کرده و با مقدار کمی دارو و ... قصد بیرون آمدن از بدن مرد بینوا را نداشت تا اینکه مقدار دارو افزایش داده شده و در نهایت کفشدوزک سمج تسلیم شد.

کشف عجیب حشره ای زنده داخل روده یک بیمار

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : درد شکم
وبگردی